Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németország vagy Hollandia...

Németország vagy Hollandia lenne jobb?

Figyelt kérdés

Érettségi után ki szeretnék menni külföldre 1 évre a református egyházon keresztül, egyrészt, hogy önállósodjak, másrészt, hogy nyelvet tanuljak.

Németből már van egy középfokú nyelvvizsgám, angolból még nincs, de tervezem.

Hollandia és Németország került szóba.


Szerintetek hova lenne érdemesebb menni? Hol fogadják jobban a magyarokat? Hollandiában mindenki beszél németül és angolul? Mert ha nem, akkor inkább Németországba mennék ki, hogy a németemet tökéletesítsem, hollandul nem szeretnék már megtanulni, szerintem összekeverném a nyelveket... Hollandiában mindkét nyelvet fel lehetne javítani felsőfokra?


Köszi a segítséget! :)


2011. márc. 27. 11:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Németország sokkal élhetőbb hely, a világ második legerősebb gazdasága az USA után, az időjárás is barátságosabb, és a kultúra is közelebb áll a magyarhoz. (Persze jó értelemben, nem a magyar lustaságról, szomorúságról beszélek).


Míg Ausztrián is elgondolkoznék a helyedben, az is hasonlóan jó hely, mint Németország.


Hollandia inkább Angliára hasonlít kultúrálisan. Kicsit zárkózotabb, bogarasabb emberek, a nagyvárosok nem annyira élhetőek, hanem inkább ilyen tömöttek, mint London, felszínesebbek az emberi kapcsolatok.

2011. márc. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Németország szerintem a legjobb hely Európában, ahova mehetnétek.

Én is éltem ott 14 évig, és sokkal jobbak a fizetések, az emberek barátságosak, és ahogy az első is írta, nem olyan tömöttek a nagyvárosok, hanem nagyobb fekvésűek és nagy külvárossal rendelkeznek.

2011. márc. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

van még 3 barátom, akik viszont angolból sokkal jobbak, mint németből, és akk lehet, hogy együtt mennénk, úgyhogy nem nagyon izgatna minket az emberek hidegsége! :D


köszi a választ! :)

2011. márc. 27. 11:12
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát én azt mondom, hogyha egy adott országban akarsz élni, akkor a nyelvtudás legyen a legkisebb akadályod! Pár hónap alatt bármilyen nyelvből tűrhető szintet meg tudsz tanulni, ha szorgalmas vagy, aztán majd ha az országban aktívan használod, akkor természetes folyamat szerint egyre jobban fogod tudni beszélni.
2011. márc. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
úgy tervezem, hogy ha felvesznek egyetemre, halasztok 1 évet, és addig kimennék. aztán miután hazzjöttem, lenyelvvizsgáznék felsőfokon angolból és/vagy németből (attól függ, hogy Hollandiában beszélik-e mindkét nyelvet anyanyelvi szinten), aztán elvégzem az egyetemet, onnantól még nemtudom, hogyan tovább :D
2011. márc. 27. 11:21
 6/11 anonim válasza:
Hollandok lehet közelebb vannak a németekhez mint az angolokhoz de ha nem a saját anyanyelvükön beszélsz velük akkor inkább angol pártiak mint német.
2011. márc. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

ezt jó tudni :)


köszi szépen! :D

2011. márc. 27. 18:59
 8/11 anonim ***** válasza:

Én éltem Németben, ott csend volt nyugalom, persze egy közép réteg lakta városrészben. Ha nyugalmat akarsz Németország megadja.

Most Hollandiában dolgozok, a tengerpart mellett 200 méterre lakok, nagyon gyönyörű és izgalmas ország, sokkal nyitottabbak, mint a németek, segítőkészebbek is. Ha tudsz angolul, nagyon jól elboldogulsz, a németet itt csak az emberek 40-50 százaléka beszéli.

2011. márc. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
24%
Ha németeknél leszel, ahol tudod, titkold el hogy magyar vagy. Hollandoknál nem tudom mi a helyzet, de a németeknél undorodnak a mi fajtánktól. Szemtől szembe kedvesek, de ha kilépsz a lakásból, a kanapét is fertőtlenítik utánad.
2011. ápr. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem Németország jobb hely, több is a lehetőség, lévén hogy egy 82 milliós ország.
2011. ápr. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!