Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Május elején utaznék ki New...

Mina75 kérdése:

Május elején utaznék ki New Yorkba Mire kell felkészülnöm a new yorki mentalitást illetően? Milyenek az ott élő zsidók? A közösség? Mennyire lehet számítani a kint dolgozó magyarokra? Minden információnak örülnék.

Figyelt kérdés
2013. márc. 13. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:

tipikus new yorki mentalitas, hogy meg veletlen sem varjak meg a gyalogosok a zoldet, ami ott ugyebar feher emberke.


a zsidok?? huhuu... 80 napot toltottem el egy olyan kozossegben amerikaban. hoztak a papirformat...

2013. márc. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
55%
Zsidók? Most komolyan ennyire elöítéletes vagy? Undorító...
2013. márc. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Zsidók? Most komolyan ennyire elöítéletes vagy? Undorító..."

Ne legyél már ennyire undorítóan előítéletes!! Lehet, hogy ő is hiközségbe nem járó zsidó családból származik, és egy ortodox zsidó diákszervezet látja vendégül, és még nem volt személyes kapcsolata velük. Felháborító, hogy részinformációkra hagyatkozva vonsz le ilyen megbélyegző következtetést. NÉzz magadba, és szégyeld magad.

2013. márc. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Amennyiben nekem szántad, hogy "előítéletes" vagyok, akkor valóban túl hamar vonsz le következtetéseket....ez a valódi előítélet.Nem vagyok az egyáltalán, mindössze csak soha nem volt még dolgom zsidó közösséggel most viszont lesz. Szeretnék minél több információhoz jutni, hogy ne ott kapkodjam majd a fejem. Ez a fórum is ennek egy lehetséges tényezője.Ehhez viszont érdemleges, építő és a témát érintő kommentek szükségesek.
2013. márc. 14. 06:59
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokfele zsido kozosseg el New Yorkban.

Vannak a teljesen vallastalanok, de megis zsidonak erzik magukat, nem tudom, hogyan lehet kapcsolatba kerulni veluk.

Aztan vannak a vallasos zsidok, azokkal a zsinagogaban ossze tudsz jonni. Csakhogy ezer arnyalat van az epp hogy hivo es az ultraortodox kozott.

Emberileg meg mindegyikben van negativ es pozitiv alak egyarant.

Mondj valami reszletesebbet.

2013. márc. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!