Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Egy Kanadában élő, jobb...

Egy Kanadában élő, jobb állással rendelkező magyar megteheti, hogy utazgasson?

Figyelt kérdés

Mindig is nagyon szerettem volna utazgatni az egész világon, nem csak Magyarországon és Európában. Viszonylag jó a fizetésem, de arra nem elég, hogy 1-2 hetet kényelmesen eltöltsek egy másik kontinensen.


Nem emiatt, már amúgy is tervezgettem, hogy kiköltöznék valahová. Országok közül USA, Kanada, Ausztrália, Németország és Norvégia tetszik. De mivel norvégul és németul nem beszélek, ezért azok kiestek. Ausztrália nagyon messze van, igaz a többi sincs egyáltalán közel, de azért mégiscsak közelebb. USA nagyon tetszik, mint turistalátványosság, de lakni nem laknék ott, így marad Kanada, ami szintén nagyon bejön.


Kanadában Vancouverről nagyon sok jót hallottam, és képekről tetszik is, de Toronto is tetszik. Ha itt jó volt a fizetésem az jelenthet valamit, hogy ott is az lenne? És, ha ott olyan középszinten keresnék, abból megengedhetnék magamnak nagyobb nyaralásokat is? Ezalatt ilyen trópusi szigetekre, nagy városokba drágább hotelekkel is gondolok.


A pontrendszerrel meg a kiköltözéses dolgokkal tisztában vagyok, még nincs semmi garancia, hogy kiköltöznék, csak érdeklődöm. És ha már eldöntöttem, hogy oda akarnék költözni, csak akkor próbálnám meg.



2013. máj. 18. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Kanada szerinte is egy jó választás,én csak az időjárást nem tudom elviselni.

De egyébként arra kíváncsi lennék milyen szakmád van.Mert ott kint sok olyan szakma van aminek a fizetése nem lenne sokkal nagyobb ott.Mert például egy ápoló itt k.rva keveset kap,Kanadában viszont az egyik legjobban fizetett szakma.Szóval vannak érdekes dolgok.

Ami pedig az utazást illeti,egy átlag kanadai valamivel jobb helyekre tud menni pl.

A kanadaiak nagyon olcsón tudnak az USA-ba,Mexikóba,és Dél A

2013. máj. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Kanada szerinte is egy jó választás,én csak az időjárást nem tudom elviselni.

De egyébként arra kíváncsi lennék milyen szakmád van.Mert ott kint sok olyan szakma van aminek a fizetése nem lenne sokkal nagyobb ott.Mert például egy ápoló itt k.rva keveset kap,Kanadában viszont az egyik legjobban fizetett szakma.Szóval vannak érdekes dolgok.

Ami pedig az utazást illeti,egy átlag kanadai valamivel jobb helyekre tud menni pl.

A kanadaiak nagyon olcsón tudnak az USA-ba,Mexikóba,és Dél Amerikába utazni mivel közelebb van hozzájuk mint Európa.

De viszont ők kevesebbet utaznak Európába mert az drágább nekik.Szóval nem tudom ez is érdekes dolog.

Engem igazán Kanadában 2 dolog zavar:

1.az időjárás

2.az oktatási rendszer(bár ez minden angol nyelvű országnál zavar)

2013. máj. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A pontrendszerrel tisztában vagy? Az szép: alig két hete adták közre az új listát, azt láttad?
2013. máj. 19. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Makoscsiga ***** válasza:
Tavaly hálaadáskor Hawaii-ra mentünk, és összefutottunk egy kanadai párral, akik mondták, hogy betakarították a krumplit, úgyhogy most pihenhetnek, és eljöttek Hawaiira 3 hétre. Szóval így élnek a kanadai parasztok.
2013. máj. 19. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Közgazdász végzettségem van és 3 év szakmai tapasztalatom. Itt Magyarországon már elég sok a közgazdász, Kanadában is ilyen sok van? Mert akkor gondolom sokkal nehezebb lenne kijutnom.


Igen, az újjal is. Engem, ha valami érdekel, akkor annak általában utánajárok. De egy fizetést pontosan sehol nem lehet meghatározni, ezért kértem véleményeket.


Lehet, de ők kanadaiak, nem magyarok. Gondolom egy magyar "paraszt"-nak közel nem adnának annyi fizetést, és egy felsőbb állásban lévőnek sem, mint egy vérbeli kanadai állampolgárnak.

2013. máj. 19. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!