Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Menjek vagy ne menjek?

Menjek vagy ne menjek?

Figyelt kérdés

Mostanában elég sokat beszélgettem a szüleimmel arról, hogy egyetem után (ha összejönne) kimennék külföldre pontosabban az USA-ba. A nyelv nem lenne probléma mert már most koromhoz képest egész jól beszélem az angolt. Sokan mondják, hogy ne az Államokba menjek, hanem Angliába mert sokkal békésebb, ott minden. Puszta kalandvágyból mennék oda, meg persze a stílusumhoz is jobban illik, az USA, mert nem egy unalmas ember vagyok aki Angliában akar megöregedni a karosszékében az eső alatt, hanem izgalamas életet élnék amire szerintem nincs jobb hely, mint Amerika! Ahogy a filmekből, játékokból, és a Google Street-el végig mentem egy amerikai kisvároson nagyon hangulatos kertjei vannnak a házaknak szép zöld gyep, locsolók, például ilyenekre gondolok: [link]

[link]

[link] olyan tiszta otthonos az egész kis város. Nagyon bejön a földrajzi környezet is például Nevada, vagy Arizona szóval a sivatagos rész. Lehet, hogy nem a legjobb ország a világon, de nekem amennyit tapasztaltam belőle nagyon bejött. A szüleim inkább Londonba küldenének, mert ott vannak rokonaink, barátaink. De Anglia nekem messze nem tetszik annyira, mint USA. Ahogy tapasztaltam eddig Obama egy vicces, szerethető ember. Viszont ennél többet nem tudok a politikai nézeteiről az országnak, de, hogy ott jobb a helyzet mint itt az biztos. Az autók amivel járnak az emberek azok is olyan amerikaiasak vagy nem is tudom, hogy mondjam. Az ország sportjaiért is oda vagyok (baseball, amerikai foci, stb...) Tudom, hogy az Egyesült Államoknál az is megtörténhet, hogy egyik nap kilépsz az utcán a város rossz negyedébe tévedsz és simán fejbe lőhetnek, de talán pont ezért is mennék oda, mert az egész kalandos, izgalmas és veszélyes!

Szerintetek mi lenne a helyes döntés?



2013. jún. 19. 22:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Látod ez a baj, hogy filmekből szerzed az infókat Amerikát illetően, meg azért mennél oda, mert Obama vicces... Ezt ne vedd rossz néven, nyilván fiatal vagy még, később (remélhetőleg) úgyis jobban a dolgok mögé látsz majd, és fajsúlyosabb forrásokból szerzed majd azt infókat, mint az amerikai filmek.


Először is! Ne olyannak képzeld el az amerikai életet, mint a filmekben, az egy álomvilág, semmi köze a való élethez. Egy európai számára az USA eléggé idegennek tűnhet, plusz az ország gazdasági helyzete sem túl kecsegtető. Rengeteg a bevándorló, ott is ugyanúgy probléma a munkanélküliség.


Ami az angolokat illeti, személyes véleményem szerint ez is egy hatalmas közhely, hogy unalmasak meg szürkék. Tény, hogy tisztelik a tradícióikat, és e szerint élnek, de emellett nagyon szabad szelleműek, számomra inspiráló emberek. Nekem abszolút pozitív tapasztalataim vannak az angolokkal kapcsolatban, nem úgy mint az amcsikkal. Az biztos, hogy az éghajlata az olyan, amilyen (én is irtózom tőle), de ha vannak ott ismerősök, akik tudnak segíteni a munkakeresésben, lakhatásban...stb., akkor mindenképp ott próbálkozz. Később, ha nem tetszik neked, még mindig mehetsz tovább, és akkor már legalább van tapasztalatod, hogy milyen önállóan, egy idegen országban élni.

2013. jún. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

,,Tudom, hogy az Egyesült Államoknál az is megtörténhet, hogy egyik nap kilépsz az utcán a város rossz negyedébe tévedsz és simán fejbe lőhetnek, de talán pont ezért is mennék oda, mert az egész kalandos, izgalmas és veszélyes!"

Ha jól emlékszem 2001-ben 11000 embert öltek meg fegyverrel az USA-ban. Am. honnan szereznél zöld kártyát???? Egyébként nézd meg a Kóla, puska sült krumpli c. filmet. Amerikáról szól, Oscar-díjat is kapott.

2013. jún. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

a 2 szép szemedért nem fogsz az usába zöldkártyát kapni. Ne vedd bántásnak, de 99,9% hogy nem fogsz ott sosem élni, hacsaknem leakasztasz egy amerikait és hozzámész.


Miért nem mész ki campleaders-szel? én velük voltam kint 4 hónapot tavaly.

2013. jún. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Inkabb ne gyere ide, ha ilyen kis naiv vagy dragam...
2013. jún. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
41%

Az USA-ba nagyon nehéz letelepedni.

Ami pedig a lövöldözéseket illeti az sajnos úgy van ahogy az egyik előttem lévő leírta.

Én soha nem értettem azokat az embereket akik az USA-ba vágynak.

Tudom hogy bizonyos szempontból jó ország.Viszont ami ott megy az már túl megy az emberi felelőtlenség határán.

Soha nem merném magam akkora veszélynek kitenni ami az USA-ban van.

Két okból:

1.Nem akarnám hogy itthon a rokonaim,családom,barátaim aggódjanak az miatt hogy nem-e keveredtem bajba,nincs-e bajom,nem kerültem lövöldözésbe stb...

2.Én sem akarnák egy olyan helyen élni ahol ha egy elmebeteg bemegy egy suliba és akkor ott ámokfutásba kezd.

Egyszerűen ha ott valaki lövöldözik az ablakából az lassan már senkinek sem tűnik fel.ÉS AMILYEN BUTÁK MÉG EL IS FOGADJÁK.ÉN SOHA NEM AKARNÁK TERRORBAN ÉS VESZÉLYBEN ÉLNI.


Jó azt tudom hogy mindenhol vannak veszélyes helyek és emberek,de én inkább maradok EURÓPÁBAN mert ha itt megtámadnak valakit akkor általában kést használnak.(Azt még meg lehet úszni de az az USA-ban támadnak meg(fegyverrel)azt már nem biztos hogy megúszod.

Ja és Obama elnök persze hogy boldog hiszen az ő háza a legbiztonságosabb az USA-ban(hanem a világon.)

Egyébként a gazdagok mindenhol boldogok.:)

2013. jún. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Előbb fogsz közlekedési balesetben meghalni MO-n egy részeg sofőr miatt mint odakint egy lövöldözés miatt...Azért még is csak 300 millióan élnek kint és ehhez édeskevés a fegyveres gyilkosságok aránya...Azok is inkább olyan környéken fordulnak elő ahol több fekete él, gettó, szegényebb környék stb... Ha a terroristák próbálkoznak, őket viszonylag hamar lefülelik egy-két kivétellel. A világ legprofibb rendőrsége, terrorelhárítása is ott van.

De hogy zöld kártyát nem fogsz kapni arra nagy pénzt mernék tenni.

2013. jún. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 lencsefőzelék ***** válasza:
77%

Ha Obama szerinted vicces és szerethető, akkor ajánlom figyelmedbe a The Obama Deception c. filmet:

http://www.youtube.com/watch?v=eAaQNACwaLw

...és a folytatást:

http://www.youtube.com/watch?v=VebOTc-7shU

2013. jún. 20. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

És mégis, hogy jutnál ki az USÁba?? Kb. lehetetlen!

Évek óta az az álmom, de nem jön össze. :(

2013. jún. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
nagyon butus vagy még.
2013. jún. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Makoscsiga ***** válasza:

"Menjek vagy ne menjek?"

Menj! ... Na, és akkor most hogyan tovább? :-D

2013. jún. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!