Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Menjek vagy ne menjek?

Menjek vagy ne menjek?

Figyelt kérdés

Mostanában elég sokat beszélgettem a szüleimmel arról, hogy egyetem után (ha összejönne) kimennék külföldre pontosabban az USA-ba. A nyelv nem lenne probléma mert már most koromhoz képest egész jól beszélem az angolt. Sokan mondják, hogy ne az Államokba menjek, hanem Angliába mert sokkal békésebb, ott minden. Puszta kalandvágyból mennék oda, meg persze a stílusumhoz is jobban illik, az USA, mert nem egy unalmas ember vagyok aki Angliában akar megöregedni a karosszékében az eső alatt, hanem izgalamas életet élnék amire szerintem nincs jobb hely, mint Amerika! Ahogy a filmekből, játékokból, és a Google Street-el végig mentem egy amerikai kisvároson nagyon hangulatos kertjei vannnak a házaknak szép zöld gyep, locsolók, például ilyenekre gondolok: [link]

[link]

[link] olyan tiszta otthonos az egész kis város. Nagyon bejön a földrajzi környezet is például Nevada, vagy Arizona szóval a sivatagos rész. Lehet, hogy nem a legjobb ország a világon, de nekem amennyit tapasztaltam belőle nagyon bejött. A szüleim inkább Londonba küldenének, mert ott vannak rokonaink, barátaink. De Anglia nekem messze nem tetszik annyira, mint USA. Ahogy tapasztaltam eddig Obama egy vicces, szerethető ember. Viszont ennél többet nem tudok a politikai nézeteiről az országnak, de, hogy ott jobb a helyzet mint itt az biztos. Az autók amivel járnak az emberek azok is olyan amerikaiasak vagy nem is tudom, hogy mondjam. Az ország sportjaiért is oda vagyok (baseball, amerikai foci, stb...) Tudom, hogy az Egyesült Államoknál az is megtörténhet, hogy egyik nap kilépsz az utcán a város rossz negyedébe tévedsz és simán fejbe lőhetnek, de talán pont ezért is mennék oda, mert az egész kalandos, izgalmas és veszélyes!

Szerintetek mi lenne a helyes döntés?



2013. jún. 19. 22:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
73%

Hahaha, mindig olyan jokat szorakozom az ilyen kerdeseken, es megjobban a kerdesre erkezo valaszokon.

Nem akarok senkit bantani, de leri az irasotokbol, hogy az orszag hatarat meg nem nagyon leptetek at. Persze tisztelet a kiveteleknek es termeszetesen ertelmes/hasznos valaszok is erkeztek, nemcsak haszontalan velemenynyilvanitasok.


Ahogy az elso kommentelo irta, nem tul okos a filmekbol tajekozodni es megalapozni egy 300MILLIOS! orszagrol a velemenyedet az alapjan, amit halivud etet veled.


Eltem Angliaban is, es most az USAban, szoval tudom mirol beszelek, nemcsak a filmekbol/gugli street view-bol szedem az infot :)


Anglia okosabb valasztas, mert 1. kozelebb van, konnyebb/olcsobb hazajutni 2. Vannak ismeroseid/rokonaid 3.Unios orszag leven munkavallalashoz nem kell vizum/engedely


London egy porgos vilagvaros, a zenei elet szine java ott van es a filmipar is figyelemre melto. Nemcsak idos papucsos urak vannak, akik fotelben ulnek es kint esik az eso... :DDD ezt honnan szedted, valami Jane Austen regenybol?


Az USAval mar elfogultabb vagyok, mert nekem bejott az itteni elet, de ne ugy kepzeld el, hogy mindenki ko gazdag es vadiuj Mustanggal meg Camaroval tepi az utat. Ahany allam annyi szokas es kulonbseg es nem lehet ket allamot sem domborzatilag sem eletszinvonalilag osszehasonlitani. Mindenhol vannak jo meg rossz dolgok. Kinek mi az izlese. En peldaul nem mennek olyan allamba, ahol nincs oceanpart, illetve ahol telen hideg van. Van aki imad Alaskaban elni, pedig az ev nagyreszeben hideg es sotet van. Nem vagyunk egyformak.


A lovoldozos h.lyeseget is filmekbol szeditek?! 9 ev alatt egy lovoldozes volt a kornyekunkon, az is amikor nem voltam otthon, es ami egyebkent banda haboru volt. Soha nem keveredtem olyan kornyekre, ahol feltettem az eletem, nem azert mert nincsenek, hanem mert tudom hol vannak es elkerulom oket.


Ami pedig az eletet felto kommentelo valszat illeti az iskolai lovoldozesekkel kapcsolatban, csak annyit, hogy te a vilag masik vegen elsz es azt latod, azt hiszed el, amit a TV neked bemond. Te azt hiszed, hogy az a valosag.

Ha ide kijossz es itt elsz a szomszedban, akkor tudni fogod, hogy mi tortenik es nem fog olyan dramainak tunni a dolog, mint ahogy azt a tv2 mutatja neked.

(nem bagatelizalom a lovoldozesek halalos aldozatainak a szornyuseget, csak aki nem itt el annak nincs ralatasa a valosagra, csak azt ismeri, amit a TV bemutat neki...)


A kepek amiket linkeltel sem fedig a teljes valosagot. Ird be gugli kepkeresobe, hogy Skid Row vagy South Central Los Angeles es ott setalj a street viewval...


Camp Leaders egy nagyon jo tanacs. Legalabb kijosz es korulnezel. Lehet hgoy sirva fogsz menekulni, mert semmi nem olyan mint a filmekben ;)

2013. jún. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
44%
Az utolsó kinn él Amerikában de rohadtul vágja, hogy milyen csatorna mit, mikor adott le Magyarországon.. Te is kamu vagy ember, attól, hogy magánhangzók nélkül írsz még nem vagy amerikai. :) Kérdező, ha kíváncsi vagy a véleményemre, esetleg segítségemre akkor írj privátot. Nem akarom megosztani a véleményemet, ilyen hatalmas "Szia, Amerikai vagyok, onnan írok" meg a hasonló nagy "Magyar Nemzet" fiaival :)
2013. jún. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
44%
Azon már megsem lepődök, hogy ezt a GYK-ot mennyi kinn élő amerikai, ausztrál, afrikai meg iraq-i nézi.. :)
2013. jún. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
Én mennék.
2013. jún. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Az utolsó kinn él Amerikában de rohadtul vágja, hogy milyen csatorna mit, mikor adott le Magyarországon.. Te is kamu vagy ember, attól, hogy magánhangzók nélkül írsz még nem vagy amerikai. :) Kérdező, ha kíváncsi vagy a véleményemre, esetleg segítségemre akkor írj privátot. Nem akarom megosztani a véleményemet, ilyen hatalmas "Szia, Amerikai vagyok, onnan írok" meg a hasonló nagy "Magyar Nemzet" fiaival :)


Haha, megnevettettel. Koszonom szepen. Igy koran reggel jol esik a humor.


Tudod, amikor a magyar teveben leadjak, hogy Californiaban tuz van, akkor az osszes ismerosom panikszeruen felhiv, hogy eg mar a hazam? Mert a magyar teve azt mutatja, hogy California, de azt mar nem, hogy pontosan hol, de ha meg is emliti, hogy melyik varosban vagy melyik kornyeken, a magyar lakossag 80%anak fogalma sincs, hogy az hol talalhato, vagy hogy az eppen mennyire van kozel Los Angeleshez vagy sem (persze ezzel nincs semmi baj, nem varom el senkitol, hogy vagja a foldrajzot).


De tudod mit, nem magyarazkodom feleslegesen, mert ugysem fogod felfogni, csak a rossz kivansagok, az acskalodasok, a piszkalodasok jonnek beloled. Szomoru.... bar nem meglepo...

2013. jún. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
acskalodasok - hahaha, bocsi, askalodas akart lenni!
2013. jún. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztam le mindenkit valamelyik, hülye gyerek szórakozik...
2013. jún. 25. 19:26
 18/18 anonim ***** válasza:

Nagyon érdekes, hogy annyi amerikai magyar van itt... Komolyan a Gyakori kérdéseken lévő tagoknak a fele, mind amerikai.. :)

Válaszoló, ne aggódj ez a gyökér "amerikai" pontoz le mindenkit, van 2-3 felhasználója úgy könnyű.. :D

2013. jún. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!