Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ez igaz a zöldkártya esetében?

Ez igaz a zöldkártya esetében?

Figyelt kérdés
Valahol hallottam, olvastam, hogy ha olyan munkára jelentkezem, amit másik amerikai is el tud végezni, de a főnök kijelenti, hogy tehetséges vagyok és szüksége van a munkámra, akkor is kaphatnék zöldkártyát.
2013. júl. 25. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
azt nem de munkavállalói vízumot úgy tudom igen
2013. júl. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen igen bár ez ritka. Ha ott vízummal mész ki dolgozni ami csak 3 hónapig megengedett, aztán hazazavarnak. De ha az ottani munkaadó azt mondja hogy jól dolgozol és nem akar megválni tőled akkor eltudja intézni hogy kaphass zöldkártyát. Igaz hogy ennek is megvan a maga menete, mert eltelhet pár hétig mire megkapod, addig meg vagy haza zavarnak vagy meghosszabbítják az ott tartózkodásodat, de nem dolgozhatsz addig de ez nem biztos infó.
2013. júl. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
zöldkártyád attól még nem lesz, ha állást ajánlanak neked. először a cég intéz neked munkavállalási vízumot, és majd neked kell intézned a zöldkártyát munkavállalás által. ez egy jó 3-4 éves folyamat. Munka útján a leghosszadalmasabb kijutni.
2013. júl. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

eltelhet pár hétig mire megkapod...

de ez nem biztos infó...Nem hat! CSak azt nem ertem, akkor miert itt terjeszted a teves infot, miert nem mesz tanacsot adni a kozlekedes vagy egeszseg kategoriaba, oda, ahol ertesz is a temahoz??? Bocs, de az ilyentol felmegy a pumpa, tele a net haszontalan felrevezetessel es a kommentelok meg hozza is teszik, hogy nem tudom, nem vagyok benne biztos... akkor minek ir?


Munka altal lehet szerezni work permit-et, ami penzbe es idobe telik a munkaltatonak, mert o intezi, nem pedig az aki a munkat vegzi.

Idovel (akar 4-5 ev is) lehet folyamodni zoldkartyaert.

De ezt hazvezeto meg babysitter munkakkal nem lehet megcsinalni. Tenyleg csak olyannal, ami keresett szakma es altalaban egy egyetemi vagy foiskolai vegzettseg minimum kell hozza, vagy olyan melo ami a magyarsaghoz kotott, peldaul magyar hirlapkiado vagy magyar etterem, de nincs annyi magyar etterem ahany magyar szeretne ide kijonni dolgozni, szoval ha nem a tulaj a rokonod, akkor itt sincs sok esely.

2013. júl. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én egyetemi ösztöndíjjal jöttem ki és az egyetem szponzorált zöldkártyára. Szóval nem lehetetlen.
2013. júl. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!