Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Nemrég kérvényeztem az ESTA...

Nemrég kérvényeztem az ESTA engedélyt, mert hamarosan az USA-ba utazom. Utólag merült fel bennem, hogy talán ki kellett volna nyomtatnom? Csak mert nem találkoztam ilyen lépéssel a kérelmezési folyamat során.

Figyelt kérdés
Keresgéltem a konzuli hivatal honlapján a választ, és ha jól értelmeztem, már teljesen papírmunka-mentes az utazás ESTA-val, de jó lenne, ha megerősítene ebben valaki, aki szintén mostanában kért engedélyt és már esetleg megkezdte vele az utazást.

2013. okt. 10. 14:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én ugyan kinyomtattam, de a tiszt rá se nézett, csak az útlevelemet nézte meg, húzta le. Valószínűleg az alapján látta hogy igényeltem, és van érvényes ESTA-m arra az időszakra amikor mentem ki.
2013. okt. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Te mikor igényelted és mikor utaztál? Amit kinyomtattál az egy formanyomtatvány volt, vagy csak az utolsó oldal, amikor visszajött a válasz, hogy megkaptad az engedélyt?
2013. okt. 10. 16:41
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem kell semmit kinyomtatni, az útlevélszám alapján ellenőrzik az engedély meglétét.
2013. okt. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom már melyiket nyomtattam ki, minden ki volt nyomtatva a biztonság kedvéért :D

Augusztus végén igényeltem, szeptember elején utaztam ki.

2013. okt. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam. :)
2013. okt. 10. 21:22
 6/12 anonim válasza:
22%
A beuatas es kervenyezes mindig rizikos. Sokan nem is tudjak hany emberket nem engednek be az usa-ba. Pedig nem bunozok van penzuk csupan nyaralni akarnak vagy latogatni rokonokat ismerosoket. Mindig talalomra vesznek ki embereket a sorbol. FOLEG A TURISTA SORBOL. Tegyuk fel h egy tiszt pont teged szemel ki. Elso keredesei kozott lessz, h miert jossz, hol az utlevel, es hol az engedely. Termeszetesen nem azt mondom ha nincs a kezebde a kinyomtatott papir akkor hazafognak kuldeni. De vedd figyelembe h csak azert visszakuldenek embereket, mert eppen ugy gondoljak. NEM VICC. Es nem akarom h megijedj most de megis ha kiirtad ezt a kerdest akkor vannak fentartasaid es feltetelezem mindent rendben akarsz elintezni. Mond meg oszinten meddig tart megnezned a beutazasi statuszodat az internetes oldalon, es ranyomni a nyomtatas gomra? Barmely nyomtato irodaban 50 Ft-ert es 3 perc fejeben megoldhatod. Bar nincs ra szukseged, ha a kezedben van mikozben a tiszt ellenoriz teged, o pontosan tudja mi az meg ha nem is fogja elkerni, de ez meg is csak egy jo pont azt hiszem.
2013. okt. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem rizikós. Hülyeség. Random NEM vesznek ki a sorból az az egyik nem "kiszemelés" alapján megy hogy kit ellenőríznek, kit nem. Mindenkit sorban ellenőriznek. Előtte csak egy két ember van aki a sorba állít, mondja melyik ablakhoz menj.

Második, a tiszt csak úgy nem fogja rosszkedvében azt mondani hogy nem utazhatsz be. Csak ha valami oka van rá (pl gyanúsan viselkedsz, úgy ítéli meg hogy ott maradnál USA-ban ESTA érvényességén túl)

Az a "sok" ember akit visszafordítanak kb 0.2%.


NEM fog olyat kérdezni hogy hol az engedély. Elkéri az útlevelet, lehúzza és már látja is hogy van ESTA-ja és miket írt be. Utána fel tesz pár kérdést, pl van-e MO-n munkahelyed, miket fogsz megnézni, meddig maradsz. Esetleg elkéri a szálláshelyed adatait.

2013. okt. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ismét köszönöm a válaszokat. Bízom benne, hogy nem azért fordít vissza a vámtiszt, mert képtelen voltam eldönteni, hogy érdemes-e még a nyomtatásba is belefeccölni egy 50-est. Ha így lesz, akkor nincs igazság! :)
2013. okt. 11. 17:45
 9/12 Frigg válasza:

Hát, én elmesélhetem velem hogy volt :)

Június 14-én utaztam ki, előtte kb egy héttel igényeltem az ESTA-t. Én aztán kinyomtattam mindent, ESTA-engedélyt, a részletes repülési oda-vissza útvonalamat, a "meghívó levelemet", kézben tartottam a repjegyet, mindent.


Amszterdamon keresztül utaztam Bostonba. Ott vagy 20 percig faggatott két biztonsági manus, miért megyek, meddig megyek, kihez megyek, honnan ismerem őket, mióta ismerem őket, hányszor voltam már az USA-ban, mit dolgoznak, én mit dolgozok, tanulok-e, minden papírt hatszor átvizsgáltak stb-stb. PLUSZ, el akarták kérni a mobilom és a laptopom, hogy belenézzenek a beszélgetésekbe. De szerencsére mobilom le volt merülve, laptop meg a nagytáskában volt már a gépen. Szóval elég sokáig kínlódtunk, végül megállapították, hogy nem vagyok terrorista sorozatgyilkos, és engedtek felszállni.


Ezzel szemben Amerikában a bevándorlási ofiször a reptéren 5 perc alatt lerendezett, ujjlenyomatvétel, fényképezés, megkérdezte kihez megyek, otthon tudják-e, és ha bármi baj van, hívjam a 911-et. Érezzem jól magam, és viszlátás :)


23/N

2013. okt. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves Frigg!

Azért sem hagyom magam beparáztatni! :) Ne vedd személyeskedésnek, de mennyire van gyanús külsőd kábé egy tízes skálán? :) Csak hogy világos legyen, mennyire kell aggódnom. :) De lehet, hogy Amszterdamon keresztül ilyen szigorú a protokoll, nem?

2013. okt. 18. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!