Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Aki rettegett a repüléstől,...

Aki rettegett a repüléstől, hogy szánta rá mégis magát?

Figyelt kérdés

Lenne lehetőségem au pair-nak menni, de nem tudom elképzelni, hogy sokk nélkül kibírok egy repülést.

Eleve a repülés gondolata elborzaszt, aztán még ott a gyorsaság is. Iszonyatosan vágyom erre a munkára, nagyon szeretném, de evvel kezdenem kellene valamit, más esélyem nincs a kijutásra.



2013. nov. 22. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Hát izé, elég nehéz olyan dologról véleményt formálni, amit az ember nem próbált még ki.


Mondjuk azt tudom mondani, repültem pár százszor, és semmivel nem rosszabb, mint amikor az ember beül egy vonatba. Bár ízlés kérdése, én a hullámvasutat utálom például, de az az érzés hihetetlenül jó, amikor belesüppedsz az ülésbe, mert húz egy láthatatlan erő.

Ha nem próbálod ki, sosem tudod meg miről maradsz le.

2013. nov. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Enyhe nyugtató.


Alternatíva is van: vonat, busz, autó, hajó.

2013. nov. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Valóban, nyugtató jól jöhet.


Én azzal nyugtatom magam, bár így kétszázvalahány repülőút után már ritkán kell, hogy a mai gépek minden létező állapotban leszállnak egyben és senkinek nem lesz baja. Harmincvalahány éve Indonézia felett a Speedbird 9 mind a négy hajtóműve leállt, később újraindítottak hármat és leszálltak simán. A Southwest pilótái két olyan gépet is letettek aminek kilukadt a törzse. Múlt ősszel az AA Los Angelesben tett le egy gépet úgy hogy nem működött a fékszárny. Dettó AA, 2008-ban Miami-ban orrfutó nélkül. És így tovább, és így tovább.

2013. nov. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Fent nem fog maradni, ez biztos.
2013. nov. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Merem állítani, biztonságosabb mint az autós/buszos közlekedés, és arányaiban kevesebb a halálos baleset!

Felszállásnál meg leszállásnál érdekes a kilátás, de amúgy nem sokmindent érezni. Az út 99%-a unalmas. Le- és felszállást kivéve észre sem veszed, hogy repülőn vagy :)

2013. nov. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sokkal jobb a repülés mint bármilyen más közlekedési eszközzel való utazás. a fel és leszállás tök jó érzés, a levegőben meg többnyire sima az út. ha egy kicsit légörvényes akkor is kb mintha vonaton ülnél.
2013. nov. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%
5: Igen, a legbiztonságosabb utazási mód, a legkevesebb balesettel. Viszont amiért "félelmetes" lehet, ha valami nagy gáz van, akkor sokan halnak meg, és nem igen van túlélési esély. Itt most nem egy problémás landolásra gondolok.
2013. nov. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
53%

viszont ha balesetre all a dolog (nagyon keves eselyre) akkor engem az a tudat nyugtatna, hogy innen en mar nem tudok mit tenni. ennek igy kellett lenni...

en imadok repulni, felszallas a vilag legjobb erzese, a leszallas nem a szivem csucske, apro pankrohamom szokott lenni, de meg igy is nagyon nagyon szeretem :)

2014. febr. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
En csak Milanoba repultem, masfel ora erejere el tudtam kepzelni magam. Plusz szerelem miatt. Es ami fontos, valahogy olyan erzesem volt, hogy MOST. Most minden jobb lesz, mintha punnyadok. Igy volt. Azota szeretek repulni, de ot oranal hosszabb utra meg nem merek vallalkozni.
2021. aug. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!