Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha egy USA-i munkáltatónak...

Ha egy USA-i munkáltatónak kifizetném azt a költséget, amiért engem felvehet vízummal európaiként, akkor van esély így kijutni?

Figyelt kérdés
Bocs a hülye kérdésért, ez egy hirtelen gondolat volt XD

2013. dec. 2. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
esély még csak csak lenne, azonban a cégnek az adott állást 90 napig hirdetnie kell, és ha ezután sem talál megfelelő helyit, akkor jöhetsz szóba te. DE! A jelentkezőket meg kell hallgatnia a cégnek, és bizonyítani kell a munkaügyi központ felé, hogy az adott helyi ember miért nem volt jó. Valós indokok kellenek. Csak nagyon komoly szaktudással rendelkezőkre várnak ennyi időt.
2013. dec. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Makoscsiga ***** válasza:

"A jelentkezőket meg kell hallgatnia a cégnek, és bizonyítani kell a munkaügyi központ felé, hogy az adott helyi ember miért nem volt jó. Valós indokok kellenek."

Azért sokszor van olyan, hogy a hirdetés csak kamuból van fenn, és a jelentkezőket csak kamuból hívják be, mert már megvan a külföldi ember. Persze ehhez nagyon jónak kell lenni.


Az a legjobb, ha van olyan ismerősöd, akinek van egy nagy cége, és vele lezsírozni, hogy téged vegyen fel. :D

2013. dec. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én mindenkinek ezt ajánlom aki azt hiszi talált egy kerülőutat: meg tudja csinálni ezt rajtad kívül még száz indiai és kínai? Ha igen, felejtsd el. (Tipp: amit nem tudnak az a nyugati kultúrkörben, munkahelyen megszerzett magasan képzett munkakörben szerzett tapasztalat.)
2013. dec. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Makoscsiga ***** válasza:

"meg tudja csinálni ezt rajtad kívül még száz indiai és kínai? Ha igen, felejtsd el."

EZ persze fasság, mert a kínaiakra és az indiaiakra más kvóták vonatkoznak, mint az Európaiakra.

2013. dec. 3. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

> EZ persze fasság, mert a kínaiakra és az indiaiakra más kvóták vonatkoznak, mint az Európaiakra.


URL! Ez nem igaz, hacsak nem tudsz valamit amit én nem.

2013. dec. 3. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A legkevesebb probléma egy cégnek a vízum költség.

Amit elöttem leírtak, hogy a cégek kötelessek elöször helyit keresni ...


Ès még valami, ha a cégek nem is lennének kötelesek(pl némeotrszág, anglia), akkor sem vesz fel, olyan embert aki nem lakik helyben és majd csak oda fog költözni(ha csak nincs valami speckó tudása ami miatt felvenné), mert mi a garancia, hogy jól érzi magát ott a munkavállaló és nem két hét után szalad anyukájához vissza európába, vagy egyáltalán talál-e megfelelö lakást, stb...

2013. dec. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Makoscsiga ***** válasza:

"URL! Ez nem igaz, hacsak nem tudsz valamit amit én nem."

Nahát, ez nagyon érdekes. Sok oldalt találtam, de hiteles gov domén alá tartozó oldalt nem. Jobban belegondolva, amiért én azt gondoltam, hogy ez "közismert" az az, hogy egyrészt a bevándorlási jogász ezt mondta, másrészt azok az ismerőseim az egyetemen (kínaiak, indiaiak, európaiak), akik zöldkártyára pályáztak, mind ezt mondja. A bevándorlási jogász szerint PhD papírral lehet zk-t igényelni különböző indokok alapján, a legsimább (természetesen a legnehezebben teljesíthető) EB1, a reális az EB2. Inidiaiak és kínaiak számára véleménye (és mások véleménye szerint is) esélytelen EB2 alapján zk-t kapni, mivel onnan olyan sokan pályáznak, hogy kb. 1o évvel le van maradva az ügymenet. Nálunk, európaiaknak az EB2 ügymenet kevesebb, mint fél év.

2013. dec. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért annyira nem nehéz indokot csinálni egy munkáltatónak, ha akar: folyékony magyar nyelvtudást állít követelménynek és meg van oldva.
2013. dec. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

> Indiaiak és kínaiak számára véleménye (és mások véleménye szerint is) esélytelen EB2 alapján zk-t kapni, mivel onnan olyan sokan pályáznak, hogy kb. 1o évvel le van maradva az ügymenet. Nálunk, európaiaknak az EB2 ügymenet kevesebb, mint fél év.


Hát az ügymenet lehet hogy lassabb, ide Kanadába is a legrosszabb a Delhi központban volt a várakozás amíg le nem törték brutálisan az egészet, de külön kvóták nincsenek.

2013. dec. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!