Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyiből jön ki egy New...

Mennyiből jön ki egy New York-i nyaralás? Két személyre.

Figyelt kérdés
2014. febr. 10. 17:17
 1/7 fGhw39-84th ***** válasza:
34%
Ha egy éjjszakát sem akartok a városban tölteni (eseteg padon alusztok), akkor a két repjegy ára + a parízeres zsömi, amit otthonról hoztok. Ennél lejjebb sajnos nem lehet menni. :(
2014. febr. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát ez rengeteg mindentől függ! Ami nagyon drága, az a szállás.

Persze itt sem mindegy, hogy ötcsillagos szoba Manhattanben, vagy pedig egy hostel valahol Brooklyn-ban... (Meg persze van ezer átmenet is)


A repjegy ára is nagyon változó lehet, de olcsó sajnos semmiképpen sem.


Nem mindegy, miket akartok kinn csinálni. A tömegközlekedési bérletet érdemes mindenképp megvenni, mert mindenre jó, és rengeteg metró van, meg buszok, bárhova eljuttok velük.

Belépőket vagy külön-külön kiszámoljátok, vagy vesztek New York City Pass-t, amiben rengeteg minden benne van. Én azt használtam, nagyon jó volt.

Érdemes legalább egy színházi előadást is megnézni a Broadway-n, ott is ki lehet fogni olcsó jegyeket, ha szerencsétek van, de lehet nagyon drága is.

2014. febr. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
engem az érdekelne, hogy kb hány ezer dollár szükséges Költőpénznek?
2014. febr. 10. 19:46
 4/7 anonim ***** válasza:

New York nagyon draga, de nem lehetetlen normalisabb es megfizetheto hoteleket talalni a kornyezeteben.

Itt van egy amit eredetileg a www.kayak.com hozott fel:

Hozzavetoleg $75-80/ejszaka kerulne

[link]

Etkezesre, kozlekedesre, szorakozasra toled fugg mennyit akarsz kolteni. Mondjuk keveset eszel olcso helyen, sokat gyalogolsz es nem mesz draga helyekre: $50/nap

Tehat 2 szemelyre 2 hetre a repulojegyet is beleszamitva

hozzavetoleg $4,000-re lesz szukseged.


Masik lehetoseg ha elkerulod a zsufolt, draga es unalmas New York-ot.

Pl. berelsz egy minivan-t Washingtonban ket hetre.

kb. $500 Utazgatsz ossze-vissza, New York, Niagara, Atlanta, Miami - mondjuk 4 ezer merfold 5-600 dollar benzin koltseg. Pihenokben alszol pl. a 95-os Interstate menten. (Hivatalosan 2-4 orat lehet ott tolteni, de a kutya sem ellenorzi, mi is sokat aludtunk azokban - raadasul egy minivan-ben kenyelmesen elfersz, kulonosen ha kiveszed az uleseket) A motelek az ut menten 30-40 dollarba kerulnek, de vannak olyan benzinkutak ahol zuhanyozni is lehet, illetve a pihenokben mindenutt tiszta WC-k es mosdok.

Egy ilyen programmal kb. 3 ezerbol kijonne az utatok es tobbet latnatok mint csak New York fustolt, zsufolt, zajos utcai. Kalandosabb is lenne.

2014. febr. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Montreal-ba mennénk a nagybátyámhoz.És onnan mennénk le New York-ba.De csak pár napra.Max 1 hét.Költőpénzként 6-7 ezer Euro lesz a számlámon.Amit remélem ott le tudok venni.
2014. febr. 11. 17:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Hat 7000 eur eleg lesz bulizni.
2014. febr. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én egyedül voltam a nyáron, egy elég olcsó szálláson aludtam, egyágyas szobában, már Manhattan menő részén, ez 80 dolláromba került éjszakánként, 4 éjszakára 360 dollár. Ezen kívül asszem 30 dollár (!!) volt a metróbérlet 7 napra (ez a legrövidebb időtartam, csak 30 napos van még), 2,75 a sima jegy, az se sokkal olcsóbb. Mivel tizenkilenc évesen a tábori fizetésemből utazgattam, nem volt sok pénzem, kb. napi 10-15 dollárt költöttem kajára. A gyorséttermek nem drágábbak sokkal, mint itt, a belvárosi kisboltok háromszor, négyszer olyan drágák.

Múzeumok tulajdonképpen ingyenesek - ugyan van ajánlott belépődíj marha drágán, de nem muszáj kifizetni, ezen kívül mindenhol van egy ingyenes nap. New York bérlet szerintem abszolút felesleges, ha előre megnézitek, melyik múzeumba mikor akartok menni, mikor ingyenes, stb - mert ezek bizony drágák.

Én mindennel együtt 520 dollárt költöttem 5 nap alatt, és elég szerényen nézelődtem és vásároltam. A 80 dolláros szállás drága volt, mert egyedül voltam, de ha ketten béreltek egy szobát, le tudtok menni 50 dollárra is fejenként, egy kicsit messzebb a központtól. A tömegközlekedés nagyon jó, szóval nyugodtan nézelődjetek a külvárosokban is.

2014. febr. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!