Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyi esély van a zöldkártyára?

SchossoW kérdése:

Mennyi esély van a zöldkártyára?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egy jó ideje tervezem hogy ki megyek amerikába de nem 90 napra. Végleg le akarok telepedni ott. Dolgoztam már írországba németországba. És amerika egy régi nagy álmom. Mennyi esély van arra hogy letelepedhetek? Jelenleg 22éves vagyok. Van is ismerős kint aki be tudna tenni dolgozni de a munka vállalóival se lehet örökké kint lenni. Érdek házasságot vagy érdek gyereket nem akarok. Valakinek van erről tapasztalata? Láttam hogy van a zöld kártya lottó de az se biztos hogy megnyerem. Plusz rengeteg idő és pénz. Nem film rendező színész énekes akarok lenni még mielőtt jönnének a kommentek. 17 éves korom óta dolgozok és nem vetem meg a kemény munkát. Értelmes válaszokat előre is köszönöm.

2014. febr. 13. 23:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ha kizarod a munkavallalas, hazassag es lotto lehetosegeket akkor csak egy kozeli rokon aki amerikai allampolgar (szulo, testver) tud segiteni. 500 ezer dollar beruhazni valo osszeg vagy vilagszinvonalon teljesito sportoloi statusz.
2014. febr. 14. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Félre értesz! A munkát nem zárom ki! Csak a 90 napos "kiutazást" mivel az szerintem nem éri meg. Én olyan információkra gondolok hogy gyerek és házasság nélkül van e valami módja (elérhető) amivel letelepedhetek kint és nem illegálisan. Szóval ha haza akarok jönni család vagy barátok meglátogatása miatt akkor ne legyen akadálya.
2014. febr. 14. 02:38
 3/21 anonim válasza:
Nincs lehetoseged mashogy zold kartyat szerezni. Olyan sokan kepzelik hogy nekik menni fog, de nem fog!!!!
2014. febr. 14. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 fGhw39-84th ***** válasza:

"Mennyi esély van arra hogy letelepedhetek?"

5.34%

2014. febr. 14. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Ó értem. És az iskolákkal miújság? Mert úgy hallottam hogy tanulói vízumot ha szerzek persze fizetem a tandíjat stb főiskolán vagy egyetemen utána nagyobb eséllyel maradhatnék kint legálisan. (Kanadáról van szó)
2014. febr. 14. 03:32
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha ahogy irod "veglegesen le akarok telepedni" akkor a "haza"-latogatasnak nincs ertelme, mert "otthon" vagy. Mint sokunknak akik evtizedek ota az USA-ban elnek.

Ha komoly gondjaid vannak a honvaggyal akkor nem fog menni. Ezert is jo egy 90 napos probaido, nagyjabol megismered a korulmenyeket, az embereket, tapasztalod a kultursokkot es talan meg tartos munkalehetoseget is tud valaki ajanlani.

Ha komolyan gondolod a vegleges letelepedest, akkor nem szabad elvetni egy hazassag gondolatat egy amerikaival. Itt akarsz elni, beilleszkedni es a gyermekeidnek is itt lesz jovojuk. Valoszinu nem akarsz egy magyar tavkapcsolatbol beszerzett tarsat idecsabitani, hogy aztan az az illeto is elorol kezdje az egeszet. Vagy a gyerekeidet Magyarorszagra kuldeni iskolaba.

At kell gondolnod hogy mennyire komolyan akarod ezt es mit vallalsz ennek fejeben.

2014. febr. 14. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
A tandij sokba kerul es az ezzel jaro vizum nem jogosit fel munkavallalasra. Zsakutca, hacsak nincs tobb tizezer dollarod.
2014. febr. 14. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ja es a tanuloi vizum nem letelepedesi engedely, csupan ideiglenes tartozkodasra jogosit es nem zoldkartyara.
2014. febr. 14. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nincs sok lehetőség. Nekem is ez az álmom, de legyünk reálisak... :(
2014. febr. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Akkor az egyetlen mód a házasság vagy a gyerek értem. Akkor marad a 90 napos és tovább maradok kint illegálisan mivel a kommentet jobban átgondolva nem sok dolog van amiért haza jönnék. És akkor amerikát tekinteném a hazámnak. Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek :)
2014. febr. 14. 15:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!