Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyi költőpénzre lenne...

Mennyi költőpénzre lenne szükségem 2-3 hétre Las Vegasban, és környékén?

Figyelt kérdés

Kint lakik egy rokonom, és hozzá tervezek kimenni ősszel. Szállásom lenne, szerintem nagyrészt az étkezés is, és elvinne pár helyre is a környéken (pl. Grand Canyon).

Úgy számoltam, hogy a repülőjegy 200 ezer körül van, és még ennyit vinnék, ebből tudnék nagyjából költeni, ésszerű mértékben. Ha a rokonom nem ér rá, akár csak mászkálnék a városban, felülnék egy buszra, ismerkednék az ottani mindennapokkal. Illetve, gondoltam arra, hogy esetleg bérelni egy kocsit 2-3 napra, és elmenni San Francisco-ba, vagy a környező nemzeti parkokat bejárni. A kaszinók annyira nem érdekelnek, talán kipróbálnám a legolcsóbbat 1 kör erejéig (mégis csak Vegas) de nem szórnék el sok pénzt.

Szerintetek ~200 ezer Ft költőpénz elég lehet így 2-3 hétre? 22/F


2014. ápr. 15. 00:26
 1/4 anonim ***** válasza:

technikailag elég lehet

ez ugye napi 10e ft (cca. 45 dollár)

a buszjegy meg egy kis evés ivás kijön belőle de más nem nagyon

ha hamarosan újra eljutsz vegasba és akkor már több pénzed lesz akkor jó ez, de ha nem akkor jobban ki kellene élvezned a helyet

2014. ápr. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ha majdnem mindent az ismerosod all akkor igen. san franciscot pedig kulon ajanlom figyelmedbe. oda mindenkepp menj el. en amiota ott jartam mindig vissza vagyom
2014. ápr. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 fGhw39-84th ***** válasza:

Kocsibérlés minden bizonnyal nem fog beleférni. És szerintem Las Vegas nem olyan hely, ahol el lehet értelmesen tölteni 3 hetet. Egy-két dolgot meg lehet nézni a környéken pl. red rock canyon, de ha mentek a Grand Canyon-hoz, akkor az sem lesz valami nagy szám.


Ott van nem messze az Ivanpah-i naperőmű, ami a 15ös útról is jól látható, és talán bizonyos részei látogathatóak is, de ezt nem tudom pontosan. Érdemes megnézni LA felé menet a Kelso-i homokdűnéket és a postaállomásban berendezett múzeumot. Van néhány kihunyt vulkáni kráter is a környéken.


Öszeségében azt mondanám, hogy onnan rengeteg helyet el lehet érni, ami nagyon szép, de Vegas-ra nem érdemes többet számolni, mint két-három nap, mindenképpen érdemes lenne a környéket jobban bejárni, amihez kevés a 2oo rugó szerintem. Ha valahogy meg tudod oldani, hogy legyen bérelt kocsi, akkor friszkóba a Death Valley-n és Yosemite-n kereszül érdemes menni.

2014. ápr. 15. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szintén csak azt tudom ajánlani, Vegasra ne szánj két napnál többet. Egy épített, mesterséges vacak az egész. Ha van pénzed, szórhatod, ha nincs, teljesen fölösleges a nyerőgépeket bámulni.

Helyette próbáld átszervezni az utat, próbálj együtt menni másokkal, így kevesebb lenne az utazási és szállás költsége.

Amit feltétlenül nézz meg a környéken a Halál Völgye (benne a Zabriskie Pointtal) szerintem ez a legjobb, aztán a Josemite valleyt. Aztán ha rangsort kellene felállítanom, San Francisco, innen le Los Angelesig. Ötödik helyen a Grand Canyont ajánlom, esetleg a Hoover dam-et.

De komolyan, ha már elmész addig, és rászánsz ennyi pénzt, eleve ne Vegasz köré építsd fel az utat, mert kidobott pénz.

2014. ápr. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!