Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyen "rejtett" költségekre...

Milyen "rejtett" költségekre számithatok egyirányú autóbérlés esetén?

Figyelt kérdés
Jó magyar módjára természetesen a legolcsóbb autókölcsönzőkkel szemezgetek: DOLLAR, ALAMO, és több foglalási oldalon fel van tüntetve ennél a két kölcsönzőnél, hogy nincs egyirányú felár, mint a többiek esetében. Egy pár oldalon már olvastam kritikákat mindkettőről, hogy az ár mégsem annyi volt amennyi, és hogy ennyit meg annyit adtak hozzá a végösszeghez. Terveim szerint 14 napra bérelnénk az autót és a foglalási oldalon kb.300-400€ lenne a végösszeg biztositásokkal együtt. Reális ez az ár? Esetleg majd ott fogok koppanni?

2014. ápr. 15. 13:29
 1/9 fGhw39-84th ***** válasza:
Minket egyszer rabeszeltek biztositasra,amit eredetileg nem akartunk, de nem bantuk meg, mert lezuztam a jobb hatso panelt. :)
2014. ápr. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ALAMO-tól már többször béreltem autót.

Orlandóban vettem fel és Miamiban adtam le.


Arra kell számítani, hogy az égvilágon minden pluszra rá akarnak majd beszélni a jutalékuk miatt.

Állj ellent!!

Amúgy szinte új autóik vannak.

Alap a légkondi és az automata váltó.


Amikor leadod, szintén le akarnak majd húzni mindenféle trükkel.

Kocsi visszaszállítási díj, gumikopás, stb...

Amikor elé tettem a saját prospektusukat, amiben benne van, hogy nincsen visszaszállítási díj, akkor 2x lehúzta a kártyámat a manus.

Mivel NEM írtam alá az elém tolt papírt, ezért itthon a bankomtól visszakaptam a pénzt, rajtuk meg behajtották.

Szóval oda kell rájuk figyelni, és közben adni az értetlent.

2014. ápr. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kulfoldi berlokent melegen ajanlott a biztositas kotese, mert ha te vagy mas okoz balesetet (vagy vki a parkoloban lehuzza a kocsi oldalat) rajtad fogjak leverni a javitas dijat es a kartyadat siman beterhelik, ha jovahagyod ha nem.

Szoval turistaknak mindenkepp erdemes a biztositast megkotni.

En helyi vagyok, van sajat auto biztositasom ami fedez, igy en csak a berleti dijat fizetem minden esetben.


A foglalasnal mindig kiirja a vegosszeget, ami tartalmazza a foglalasi dijat, plusz az ilyen olyan adokat. Tobbet sose fizettem meg mint ami, kiveve, amikor meg kezdo voltam es nem tudtam, hogy a sajat auto biztositasom fedezi a berelt autot, es megkotottem a kolcsonzo altal ajanlott biztositast, akkor csak korulbeluli osszeget tudtak mondani, mert a vegen meg rajon az ado, de amiota nem kerek biztositast csak a kocsit, mindig elore tudom mennyit fogok fizetni.


Javaslom hogy necsak ezt a ket kolcsonzot nezd meg, mert a hiresen draga Hertznel egyszer kivettem egy kocsit, ugy hogy A varosban felvettem es B varosban adtam le es nem akartam elhinni milyen olcso volt, amikor minden kolcsonzo extrat szamolt fel a mas-varosban torteno leadas miatt.


En mindig ugy foglalok kocsit, hogy elobb megnezem az osszes kolcsonzot majd az expediat. Az expedian neha olcsobb mint a kolcsonzo sajat weboldalan, de az expedian altalaban elore kell fizetni, vagyis a kartyadat azonnal beterhelik. Ettol fuggetlenul meg prezentalnod kell egy kartyat a kolcsonzonel, arra az esetre, ha nem viszed vissza a kocsit, akkor tudnak mit beterhelni, de expedias/elore fizetett foglalasnal meg sosem talalkoztam rejtett osszegekkel. (igaz a biztositast csak helyben tudod megkotni, az expedian nem, de ha felhivod a kolcsonzot, megmondjak, hogy melyik kocsira mennyi a bizti/nap.)


Legutobb a legolcsobb/legkisebb kocsit foglaltam le (Enterprise) es a foglalasi emailben ott volt az osszeg, hogy mennyi lesz a vege. A kozelgo szulinapomra valo tekintettel viszont "upgrade"-eltek egy sport autoba es egy fillerel sem fizettem tobbet. (csak a benzinkuton, mert a sport gep szomjasabb mint a kicsi autok, de megerte az elmeny)


Persze nem maguktol adtak az upgrade-t, hanem kerni kellett. Mindig kerdezd meg. Azzal sosem veszitesz semmit. Legutobb hiaba eroskodtem, nem adtak semmit, meg ingyen GPS-t sem, nem mintha kene, mert a telefonban van terkep, de mindenkepp akartunk valami kedvezmenyt, de hajthatatlanok voltak. A "szulinapos" enterprise csavo meg csak annyit mondott, hogy valassz, melyik kell, amikor megkerdeztem, hogy kaphato-e jobb autot.


Persze mindenkinek van remtortenete, duplan terhelt kartya, titkos dijak, stb. De ha meg tudod magad ertetni angolul, akkor ne hagyd magad es harcolj.


Egyszer osszesaraztunk egy berautot belul mert tanyan voltunk vele es nem lehetett nem saros cipovel beszallni. Extra 100 dolcsira le akartak huzni, ugynevezett "takaritas" cimen. Kivertem a balhet, koveteltem a fonokot. A fonok pedig annyit mondott, figyelj, ha kiviszed a kocsit, a sarki benzinkuton van porszivo, kicsit porszivozd ki es jok vagytok. 50 centbe kerult a porszivo uzemeltetese, es tiszta lett a kocsi, az alkalmazott meg siman ramverte volna a 100 dolcsis takaritast, ha hagyom.


Resen kell lenni, harcolni, ha baj van kovetelni a fonokot es minden rendben lesz, nyugi :)

2014. ápr. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 fGhw39-84th ***** válasza:
31%
Dzsuvásan viszed vissza, még jó, hogy kifizettetik veled a takarítást! :D
2014. ápr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

fGhw39-84th nevű felhasználó válasza: - tevedsz. Az autokat minden kolcsonzes utan lemossak es kitakaritjak! Autokolcsonzeseim soran kb. 80%ban mindig, meg-vizes autot kaptam, mert valaki epp visszahozta es mar adtak is oda nekem de elotte gyorsan lemostak, kiporszivoztak.

Ez csak egy urugy volt, hogy lefejjenek rolunk extra koltseget.

2014. ápr. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Eddig az expedián és az ebookersen néztem őket, majd külön külön a saját weboldalukon is. Eddig az ebookers a befutó, mert ott a repjeggyel együtt kinálva olcsóbban jön ki. de az ebookers csak a dollart és az alamot ajánlja a repjegyhez. mellettük feltüntetve, hogy nincs one way fee. viszont ha a rendes weboldalon nézem ott már van. mivel residental countrynak a magyart választom a biztositás kötelezően hozzáadódik.

Az eddigi árak a 14 napra a biztositással: ebookers-dollar:250€ (elméletileg nincs one way fee), ebookers-alamo:290€ (elméletileg itt sincs one way fee). dollar rendes website: 550€ - itt már van 300dollár one way fee.

alamo rendes website: 540€ itt is van 300 one way fee. hertz rendes website: 340€ itt viszont nem tudom átnézni részletesen, hogy az ár mit tartalmaz.

2014. ápr. 17. 14:42
 7/9 fGhw39-84th ***** válasza:

"fGhw39-84th nevű felhasználó válasza: - tevedsz. Az autokat minden kolcsonzes utan lemossak es kitakaritjak! ...

Ez csak egy urugy volt, hogy lefejjenek rolunk extra koltseget."

Várj, én egy szóval sem mondtam, hogy nem takarítják ki. Persze, kiproszívózzák a morzsákat, kidobják a csipszes zacskót, de a behordott sár az más kérdés. És ha valóban csak ürügy volt, akkor miért te, saját kezűleg takarítottad ki?

2014. ápr. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az expedian is tudsz repjeggyel egyutt foglalni autot (vagy szallast, vagy 1xre mind a 3at).

Javaslom a nemzetkozi jogsit valtsd ki. Tudom, sokan azt fogjak mondani, hogy nem kell mert nem kerik, de en mar talalkoztam olyan kolcsonzovel ahol kertek.

Az Avis-nal van olyan is, ha elore fizetsz, akkor olcsobb, mintha a foglalas vegen fizetsz (bar nem tudom, hogy a biztositast mutatja-e vagy sem).

2014. ápr. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

En az AVIS es Budget nel dolgozom,


szerintem kicsit alacsony ez az ar egy one-way rentalra, foleg biztositassal. Rejtett osszeg lehet az amikor alacsonyabb napidijat szamolnak fel, de bizonyos osszeget kell fizetned a levezetett merfoldek utan. Altalaban 30-80cent/merfold.

Alamo-National-Enterprise egy ceg amugy, mint ahogy Hertz-Dollar es Avis-Budget :)


En elore kifizetni nem ajanlom, csak lefoglalni az autot, mivel barmi gebasz van, tobb nap mire a penzed visszakapod. Sajnos autokolcsonzoknel is van olyan hogy tulfoglaljak oket, es van amikor valaki nem jut autohoz aki pedig lefoglalta. Legalabb mar akkor a penzed legyen nalad :) Hitelkartya meg minden esetben kell hogy legyen a neveden a helyszinen, a "kaucio" altalaban 100-200 dollar.

2014. ápr. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!