Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kaliforniában milyen veszélyes...

Kaliforniában milyen veszélyes állatok vannak? Mi a teendő, ha mondjuk a kocsiba találok egy kígyót?

Figyelt kérdés

2014. jún. 18. 14:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Még a pumát se felejtsük ki , az viszont már tényleg elég veszélyes!
2014. jún. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

A puma a bicajosokat, a futókat és a kirándulókat eszi.

(A puma védett, a kiránduló nem az.)

2014. jún. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Pókok mindenhol vannak, illetve az egyik link amit kaptam, pont róluk szólt.

Meséljetek még!

2014. jún. 19. 16:20
 14/23 fGhw39-84th ***** válasza:

Valaki írta fejjebb:

"Kaliforniaban a kigyok kozul csak a csorgokigyo marasa veszelyes emberre, viszont ot a legkonnyebb felismerni jellegzetes csorgeserol. "

Nos, Kaliforniában van vagy 10 féle csörgőkígyó. :D


"madarpok, szinten nem a varos kozepen, hanem erdos videken"

Jaja, a kaliforniai dombvidékek tele vannak tarantulákkal, de csak ősszel vonulnak, leginkább olyankor lehet vele találkozni. Fekete özveggyel eddig csak egy state park visitor centerében találkoztam. De egyébként szerintem nem olyan egyszerű összefutni vele (Bár mi SD-től északabbra vagyunk, lehet, hogy ott más a helyzet). Viszont csörgőkígyóval már egy csomószor találkoztam (előszeretettel melegednek az ösvényeken). Viszont skorpiót eddig még nem láttam sosem. Amivel még találkoztam, az botsáska, de az pont nem veszélyes emberre.


Elvileg puma is van Kaliforniában, bár én még nem találkoztam olyan emberrel, aki látott volna. Pedig ha olyan vidéken járok, ahol élnek pumák, akkor mindig megkérdem a rangereket. De sose látott senki, állítólag nyomokat látott már valaki :D


"Mi a teendő, ha mondjuk a kocsiba találok egy kígyót?"

Hogy menne be a kocsiba a kígyó? Meg minek? Nem sok filmet nézel véletlenül? :)


Ha utánanézel, hogy milyen állatok veszélyesek, a fentiek mellett ott találod a méheket és a kullancsokat is. :D Ja, és krokodil nincs kaliforniában, se aligátor. :D

2014. jún. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 fGhw39-84th ***** válasza:

"Még a pumát se felejtsük ki , az viszont már tényleg elég veszélyes!"

"A puma a bicajosokat, a futókat és a kirándulókat eszi. "

1890 óta kb. 20 puma támadás volt az egész USA-ban (csak 9 kaliforniában), szóval nála még a tehenektől is jobban kell félni.

[link]

[link]

"Cows kill about 22 people in the U.S. every year." :D

2014. jún. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Én vagyok aki írta a pumát: [link] Azért nem árt az óvatosság attól ha még nem futottál össze vele :)
2014. jún. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Mondjuk lehúzott ablakon keresztül, vagy akárhol ahol be szeretne csusszanni egyet pihenni. Egy lány blogján láttam egy videót (ő is ebben az államban él), az anyósülés fejtámlájára volt felgöngyölődve a kígyó. Szóval nem tartom lehetetlen küldetésnek.
2014. jún. 20. 11:40
 18/23 anonim ***** válasza:

[link]

A pumakrol es tamadasaikrol

2014. jún. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
66%

Nem hagyod ott az autot idegen helyen lehuzott ablakkal; ennyi!


Ha ismeros kertjeben parkolsz es az ablakot lehuzva akarod hagyni, akkor megkerdezed az ismerost, hogy vannak-e a kornyeken kigyok. Ha nincsenek, akkor oke, ha elofordulnak, akkor nem hagyod nyitva az ablakot.


Ahol olyan meleg van, hogy neked lehuzva kell hagynod a kocsi ablakot, oda o nem fog bemaszni, mert ott mar neki is nagyon meleg van. Kocsi ala bemaszhat, ha arnyekot keres es a langyos talajon meg melegiti a hasat, de ez a fejtamlara tekeredes az nem egy mindennapos eset. A motorterbe bemaszhat, este, melegedni, de te ott ugyse nyulkalsz ugye?


Ne parazzal mar annyit! Ha csorog a farka akkor fuss, de ha semmi csorgest nem hallat a kigyo akkor nincs mitol felned, mert nem mergeskigyo. Kaliforniaban csak a csorgokigyo marasa a veszelyes emberre (most az mindegy hogy hany fajta csorgokigyo letezik, mindegyiknek csorgo van a farka vegen).

A nem-csorgokigyok is meg tudnak marni, ha piszkalod oket, es ez a maras okozhat fajdalmat, de belehalni nem fogsz.

Persze lehet hogy olyan szerencsetlen vagy, hogy egy serult csorgokigyoval akadsz ossze, es a serules a kigyonak a farkan van, teszem azt elhagyta a csorgojet....


"Mi a teendő" Felhivod a 911, megmondod, hogy kigyo van a kocsiban, megadod a helyszint ahol vagy es ok kikuldik a megfelelo embert, aki eltavolitja az allatot a jarmubol.

2014. jún. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Utolsó, igen a kígyók előszeretettel csúsznak fel a kocsi ajtaján az üvegig, majd aztán be. Sőt, Kalifornia az az állam ahol a kígyók a kövek alól kicsúsznak majd meglátogatják a legközelebb lévő várost, bebújnak a kocsikba és a Tálibokhoz hasonlóan pokolgépet készítenek, persze ezek a kis dögök Kamikaze-k is egyben, hiszen saját magukkal is végeznek.


Ha nem csörög a farka akkor nem mérges kígyó, b*szod ezt a következtetést, még jó, hogy nem Ausztráliában élsz, mert ott bajban lennél ezzel a "tudományoddal".


Elhagyta a csörgőjét, nofene tehát ezek a kígyók olyanok, mint a kisgyerekek?

2014. jún. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!