Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mexikó északi része tényleg...

Mexikó északi része tényleg olyan veszélyes? Aki járt arra mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés
2014. aug. 31. 19:57
1 2
 1/15 The answer ***** válasza:
100%

Mexikó hatalmas ország, ne lehet egy teljes részére egyszerűen kijelenteni, hogy veszélyes. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy Észak-Keleket Magyarország veszélyes, mert BAZ megyében sok a cigány. Nem lehet általánosítani egy sztereotípiát egy nagy kiterjedésű földrajzi területre.

Mexico City az egyetlen, ami szerintem nagyon nem ajánlott, mint a Föld legnépesebb és egyben legnagyobb bűnözési statisztikájú városa, napi átlag 30 gyilkossággal.

Mindazonáltal többször jártam Mexikóban, több keleti parti településen, és azt kell mondjam, ezen a területen semmilyen negatív tapasztalatot nem szereztem. Ellenkezőleg, nagyon kedvesek a mexikóiak, érezhetően többre tartják az európai embert az USA-ból érkezőknél.

2014. aug. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem lehet altalanositani csak annyi mindent irnak Acapulco es a kornyeke biztonsagos?
2014. aug. 31. 20:36
 3/15 anonim ***** válasza:

ne kérdezd már meg naponta

menj ki nézd meg

2014. aug. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Most kerdezem meg eloszor.
2014. aug. 31. 21:08
 5/15 anonim ***** válasza:
akkor keress rá itt a gyikon: mexikó
2014. aug. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ne akard mar megmondani nekem hogy mirol irjak ki kerdest ha nem tetszik nem kell valaszolni.
2014. szept. 1. 08:39
 7/15 anonim ***** válasza:
Az egész Yucatan és a déli részek biztonságosak. Viszont Mexikóváros sem sokkal veszélyesebb egy turistára mint London vagy Párizs ha betartja a józan ész szabályait és nem villog az értékeivel.
2014. szept. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha átlag emberként, átlagosan viselkedsz, nem lesz semmi bajod, a helyiek meg barátságosak is.
2014. szept. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 The answer ***** válasza:

Kedves 7. válaszoló!


Azért Mexico City-t semmiképp nem hasonlítanám Európa fővárosaihoz biztonságban. Napi átlag 30 gyilkosság Párizsban és Londonban, Mexico City-hez hasonlóan? Ne vicceljünk már! És Európán teljesen természetes, hogy értékes dolgokat viselünk (pl. értékes óra), és senkit nem ér semmi bántódás, míg Mexico City-ban valóban nem tanácsos tanácsos Rolex órával sétálgatni teszem azt.

2014. szept. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9. Én egy turistára gondoltam. A 30 gyilkosság az nem azt jelenti hogy 30 embert megölnek az ártatlan turisták vagy lakosság közül. A gyilkosságok legnagyobb része a drogkartelek között történik. Az átlag turistát nem érinti a dolog tehát hasonlóan jók a túlélési esélyei mint Londonban vagy Párizsban.
2014. szept. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!