Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mi erre a megoldás? Van...

Mi erre a megoldás? Van egyáltalán? Kanadai költözésről, munkáról van szó.

Figyelt kérdés
Él kint egy rokonom, telefonon tartjuk a kapcsolatot. Nemrég személyesen találkoztunk vele a barátommal mert jöttek 5év után rokonlátogatóba. Mindig terveztük hogy külföldön keresünk munkát bár eddig mindig game over volt mind. Meg említettük a nagy problémánkat, hogy szeretnénk már saját házat, össze házasodni meg gyerekeket csak ugye át anyagiak. Ő utazás előtt felajánlotta hogy segít, néz a barátomnak munkát mert a heggesztőket keresik északon, nem kis órabér fejében. És már talált is neki egy tuti helyet, aminek kimondhatatlanul örülünk, mivel aki nézelődött Kanada irányába tudatja nem egyszerűen ám kijutni. Úgy van hogy én állítólag kimehetek a barátomhoz meg maradhatok is. A bibi csak az hogy munkakeresés néven nem tudok kimenni mert nem érném el a pontszámot, rokonlátogatóba-túrizmus néven meg elvileg nem kereshetek munkát. Mi erre a megoldás? Bár valamivel több mint egy éve együtt lakunk, nem elég a Bécsi követségek, mert közjegyző által bejegyzett élettárs viszonyról kellene papír, az meg nincs. Hogy tudnék tehát kimenni a barátomhoz, maradni s majd ott munkát keresni? Milyen státuszban kellene kiutaznom? vagy esetleg egy Kanadában megkötött házasság megoldaná a dolgot? Köszönöm

2014. szept. 16. 18:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt nem ertem. Hogy leroviditsuk: a baratod kapott egy LMIA-t es most benyujtotta a kerelmet IM-1 vizumra FSW kategoriaban? Es azt kerdezed hogy mehetsz vele? Hazasodj ossze gyorsan, ha jol emlekszem 30 napot kell varni, aztan a ferjed modositja a kerelmet Becsben, a vizum sincs meg azonnal.
2014. szept. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az az igazság hogy a dolog abban a fázisban van hogy a rokonom beszélt a kanadai munkaadóval.A zt a választ adta hogy mehet. A hivatalos procedúrát jövő héten kezdik el. Tájékoztattak minket hogy döntsük el mert ha nem tud máshol élni a barátom nem fog menni a dolog, ritkán tud majd csak haza jönni, mert ideje sem lesz rá, olykor még pénze, de ki tudok menni hozzá még maradni is. Csak ez a része nem tiszta a dolognak. Valamilyen kinti papírokat is mondott a rokonom ami 3év.Én próbálok tájékozódni az interneten, a Bécsi követség honlapján, csak így az én helyzetem nem valami bíztató. Vagy csak én nem értem ? Az hogy írták hogy kimenetek hozzá és maradhatok rész jól hangzik, de nem hiszem hogy ha kimegyek majd hozzá én ott tudok is majd munkát keresni. Ez a szempont viszont elég lényeges, mert eleve pár év múlva haza jönnénk, nem elkölteni meg élni akarnánk csak a fizetést hanem gyűjteni is.
2014. szept. 16. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!