Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyen egy középosztálybeli...

Milyen egy középosztálybeli állampolgár élete az USA-ban?

Figyelt kérdés

Mennyit dolgoznak az amerikaiak?

Mennyire befogadóak?

Mi az amit megengedhet magának egy középosztálybeli család?

Ilyenekre gondolok hogy nyaralás,étterem,saját ház.

Állítólag sokan nyakig úsznak a hitelben.Ez igaz?

Miben különbözik egy amerikai egy magyartól?



2015. febr. 19. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vannak gazdag ismerőseid? Na kint az a középosztály.
2015. febr. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy úsznak a hitelben, hisz egy jobb családi ház egy átlagbért kereső ember 5-10évi bére. De most őszintén ez melyik országban nincs így? Viszont az is biztos, hogy amég van munka addig nem kell aggódni, hogy fogják kifizetni.
2015. febr. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mennyit dolgoznak az amerikaiak? reggel 9tol delutan 5ig.


Mennyire befogadóak? Kik? Az amerikaiak? Akiknek a 80%-uk europai szarmazasu? Elegge befogadoak! Az Indianok nem fogadnak be, de azokkal nem is nagyon talalkozni.


Mi az amit megengedhet magának egy középosztálybeli család?

Ilyenekre gondolok hogy nyaralás,étterem,saját ház. Sajat haz? Ha lenne ra penz se vennenk, mert ahol mi elunk, ott 1% az ingatlan ado, amit minden evben ki kell fizetni. Nem hulyultunk meg hogy hazat vegyunk, inkabb alberletet fizetunk. Nyaralas? Minden evben, attol fug hova akarunk menni. USA eleg nagy, ugyhogy kulfoldre egyelore nem vagyakozunk, csak egy masik allamba. Legmesszebb eddig Alaskaig jutottunk. Iden valoszinu Texast fedezzuk fel. Etterem? Szivesen fozok, foleg, hogy a bio kajak elterjedtek es megfizethetoek. Hetvegente akar egy menobb etterembe is elmegyunk, de minket inkabb a lustasag mint a penz tart vissza az ettermbejarastol (feloltozi, oda menni, varni, hazajonni, atoltozni stb ;)


Állítólag sokan nyakig úsznak a hitelben.Ez igaz? Igen.


Miben különbözik egy amerikai egy magyartól? Elfogadobb a masikkal szemben, ha agyontetovalt, piercinges, vagy csadoros hivo nem akadalyozza meg az amerikait abban, hogy lealljon vele dumalni, dolgozni, ismerkedni. Neveletlenek, soha nem koszonnek elore, sot, neha nem is koszonnek, figyelmetlenek, a magyar illemszabalyoknak a 30%at ha ismerik, sokat mosolyognak, idegenekre is, es soha (vagy nagyon ritkan) panaszkodnak. A fizetesrol soha nem kerdeznek masokat. Elobb vitatjak meg ki miben hisz, mint hogy megkerdezzek "mennyit viszel haza".

2015. febr. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
3as.hogy mentetek ki az Usaba?
2015. febr. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

a gond az hogy 30 eve elek itt es halvany gozom nincs

mi a kulonbseg, mert nem ismerem a jelenlegi magyar korulmenyeket (sok sok eve nem voltam ott)

2015. febr. 24. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

3as.hogy mentetek ki az Usaba? - repulovel :)

Viccen kivul, en rokonhoz jottem latogatoba. A parom meg szerencset probalni jott ki.

De mindkettonknek ez mar 10+ eve.

2015. febr. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha valakinek háza van akkor szerintem az már nem számít átlagosnak.... Bár a középosztály is vesz házat, csak nem a saját, hanem a bank pénzéből..

Tegyük fel hogy van egy nő aki tanár, meg van egy férfi tűzoltó, vagy rendőr.

ők ketten kereshetnek havonta olyan 11-12ezer$ körül (csak saccolom, mert pontosan én se tudom)

Egy albérlet lehet 1000, de 3000$ is, nyilván attól függ hogy milyen, vagy vesznek egy lakást és fizetik a törlesztőt, az is pár ezer dollár. Vagy pedig vesznek egy házat a bank pénzén szintén, amit felújítanak, és eladnak több pénzért. Akkor vissza tudják fizetni, és még nekik is marad.

Egy ügyvéd, orvos, különböző irodisták akik gazdasággal foglalkoznak, vagy értenek az informatikához, matekhoz, ők már nem a középosztályba tartoznak.

Sok a gazdag, sok a szegény.

2015. febr. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7 vagyok, bocsánat a többit kihagytam.

évente egy nyaralást egy átlagos család megtehet. Floridába, vagy Kubába, vagy Mexikóba, nem számít drágának egy ilyen családnak. akár egy évben kétszer is. SOkan járnak étterembe, elég gyakori hogy alig főznek otthon, inkább rendelnek.

nagy igény van a takarítónőkre, bejárónőkre.

2015. febr. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

ma 16:55 - szep amit irsz, foleg hogy nem tudod biztosra, marmint korulbelulre eleg jol hangzik, kiveve egy aprosagot, Kubaba NEM MEHETUNK!!! :(


Amugy a tobbi megallja a helyet ;)

2015. febr. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
94%

ma 20:42 JAVITAS Kubat illetoen

[link]

Mostmar konnyebb mint regen, de meg mindig nem olyan egyszeru, hogy csak veszek egy jegyet es megyek... :(

2015. febr. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!