Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Los Angeles vagy San Francisco?

Los Angeles vagy San Francisco?

Figyelt kérdés

Olyan kérdésekre keresem a választ, mint pl.:

-hol jobb az élhetőség

-hol lehet könnyebben munkát találni

-melyik a jobb város(tisztaság,bűnözés,strand,szépség...)

-hol olcsóbb az élet

-hol fogadnak be könnyebben

-időjárás hol jobb

-és aki márt volt valamelyik városban mik a pozitívumai és negatívumjai

Köszönöm az értelmes válaszokat! :)



2015. márc. 8. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőben voltam turistaként, nekem Los Angeles jött be jobban, ott szeretnék élni is.

De persze kiköltözni egyikbe sem lehet, szóval mindegy...

2015. márc. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez komoly kérdés hogy melyik a jobb város bűnözés szempontjából? Nem mindegy? Ez nem lényeges. Nincs sok eltérés a két város között, a feltett kérdésekben főleg időjárás szempontból mivel mind a kettő Californiaban található.
2015. márc. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 szabina555 ***** válasza:
36%

időjárásban pont, hogy van különbség.. SF-ben azért szoktak elég hidegek is lenni, többet is esik, az óceánban pedig annyira nem lehet fürdeni, mert ott még elég hideg.

SF-ben am.több a homeless, legalább én többet láttam. és teljesen más a hangulata a két városnak. SF talán picit drágább. LA-ben nagyobb a fényűzés. de nagyobb különbségek valóban nincsenek.

SF-ről azt mondják, hogy a legeurópaibb amcsi város.. talán van benne valami..mindkért helyben meg lehet találni azt, amit szeretsz, és azt amit utálsz :)

2015. márc. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

hol jobb az élhetőség - elhetoseg? Az mi?

Talan hol jobb elni, vagy hol jobb az eletszinvonal?

Hol jobb elni, azt teljesen szemelyfuggo. Hol jobb az eletszinvonal? Ez pedig elsosorban attol fugg, hogy mit dolgozol/mennyit keresel. Mindket varos egy allamon belul talalhato, ezert nincsenek olyan oriasi elteresek mint pl. Malibu vagy Dallas, illetve Lincoln vagy New York kozott.


Munkat talalni? Szinten attol fugg mi a foglalkozasod, hova tudod magad eladni.


Tisztasag/bunozes/szepseg - szubjektiv es attol fugg hol jarsz. Tudok olyan utcat mutatni neked LAben ahol ehetsz a foldrol olyan tiszta, meg olyat is, ahol levegot sem mersz venni, olyan retkes minden.


-hol olcsóbb az élet / -hol fogadnak be könnyebben / ezek felesleges kerdesek es ahany ember annyi fele tapasztalat.


Amit konkretan meg lehet valaszolni, es ezt most tapasztalatbol mondom, mert 10 eve elek LAben es vagy 5x latogattam mar meg SF-t, ki nem allhatom SF idojarasat. Akarhanyszor megyunk (mindegy milyen honapban) mindig vinni kell eso/szelkabatot meg meleg ruhat. Sot, neha meg kesztyut es sapkat is viszek. Persze a helyiek rogton kiszurnak, hogy turista vagyok de en utalom a hideget, ugyh ha fizetnenek sem koltoznek oda a meleg loszibol.


Pozitiv negativ? Imadok vezetni, van egy hatalmas verdam, SF-ben eret vagnek magamon, hogy nem tudom kihasznalni, draga a parkolo es szukek az utcak.


De nezd meg ezeket es latni fogod a ket varost egy teljesen mas szemszogbol:

Frisco:

https://www.youtube.com/watch?v=LuDN2bCIyus


Los Angeles:

https://www.youtube.com/watch?v=5qanlirrRWs


Az most nem szamit, hgoy szereted az ilyesmit vagy sem, a varosokrol nagyon jo kepeket mutat.

2015. márc. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha az USÁ-ban élnél nem itt kérdeznéd ha meg nem ott élsz akkor nem kapsz bevándorlóvízumot...
2015. márc. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

megélhetőség: attól függ mit akarsz dolgozni...

tisztaság,bűnözés stb.: attól függ melyik városrészre mész, mindkettő városnak vannak szép tiszta részei, de vannak lepukkant részek is.

hol fogadnak be könnyebben? ez nem egy városon múlik, hanem az embereken akikkel napi kapcsolatba leszel.

időjárás egyértelműen LA-ben jobb, SF hidegebb, és ködös rengetegszer...

pozitív-negatív: SF-ban kocsival leparkolni valahol nagy kihívás.. LA-ben a nagy autópályarendszeren eligazodni nem a legkönyebb, valamint a dugók.... borzalmasak. nekem LA szerencsére csak egy átutazópont, de az épp elég. bár turistáskodni és bejárni LA-t azt szerettem nagyon, SF kevésbé volt nyerő. nem szerettem a dombjait mászni.

2015. márc. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Annyival egészíteném ki az előttem szólókat, hogy a bűnözés kérdése megint relatív. Attól függ az egész, hogy mire gondolsz. Pl.: lehet téged nem érint, de LA elég híres a kokainról. Kirabolni mindkét városban kirabolhatnak. Úgyhogy, mint írtam relatív ez a kérdés.
2015. ápr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!