Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Elakarok költözni New Yorkba....

Elakarok költözni New Yorkba. Új életet akarok kezdeni, mert nem szeretem a mostanit. Nem akarok a kis falumban megöregedni. Valami jó ötlet, hogyan kezdjek neki? angol elég jól megy, és azon vagyok, hogy tökéletesítsem.

Figyelt kérdés

2015. ápr. 15. 00:44
 1/8 anonim válasza:
100%
Versenyképes diploma is fontos lenne, pl. orvosi. Csak úgy nem fognak letelepedni engedni. EU-ban egyébként sokkal egyszerűbb lenne, miért akarsz feltétlenül NYC-ba költözni?
2015. ápr. 15. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%

Miért pont New York? Amerikai álom? Szerintem túl sok tv-t nézel.

Ott se lesz más, max 1-2 fokkal jobb az életkörülmény, de nem minden az aminek látszik. Ott te is csak egy "ócska bevándorló" leszel, sehol sem lesz olyan, mint itthon...

2015. ápr. 15. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2: NY-ban nem annyira gáz bevándorlónak lenni mint pl Londonban. Az már más kérdés hogy igen nehéz kijutni, mindenképp a végzettségen múlik hogy sikerül-e.
2015. ápr. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%
Hogyan kezdjél neki?Először is válassz másik úti célt!Amerika nem egy vidéki pláza ahol mindenki jön-megy kénye kedve szerint,és letelepszik mert ő ott akar élni!!
2015. ápr. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
kedves utolso, de pedig pont ez a hely, amerika az, ahol mindenki kedve szerint jon-megy. Kerdezo, ha tenyleg erdekel a kijutas ne itt kerdezoskodj, mert itt a parasztvakitason kivul semmi mas nem megy, mindenki elbofogi a szokasos - masoktol "lopott" dumat - es folytatjak az urban legends-ek gyartasat.
2015. ápr. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
17%
Na ja!Amerika biztosan az a jövős-menős hely,főleg hogy a határőr minden indoklás nélkül azt mondhatja neked,hogy te nem léphetsz be az országba mert csak!!!azt lehet a következő járattal menni amerre akarsz!Az a baj,hogy az ilyen emberekből mint te,még mindig nagyon sok van akik még mindig hisznek az amúgy sosem létezett "amerikai álomban" !!!
2015. ápr. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elet USA ban most sokkal nehezebb mint evekkel ezelott, de emberek ezrei megiscsak itt szeretnenek elni. Igen, nehez az elet de azert jol meg lehet elni foleg ha megvan jo munkahely. Tehat, kedves kerdezo, ne add fel. Jo az angol nyelvtudas, bar hetkoznapi es szakmai amerikai angol mas mint amit Magyarorszagon tanulsz. Az a legfontosabb, hogy jo szakmad legyen, nem muszaj szivsebesznek lenni, eleg ha jo szakmunkas vagy.

Legalisan kimenni csak nehezen tudsz, esetleg ha osszehazasodsz amerikai allampolgarral vagy egy kinti ceg hajlando lesz alkalmazni es vizum ugyben tamogatni. Vagy kimesz turistakent es ott maradsz illegalisan, abban a remenyben hogy egyszer csak jon amnesztia.

Legy kitarto, sok sikert kivanok.

2015. ápr. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 aginyusziful1 válasza:

[link]

ezt az oldalt nézegesd, igaz csak Európai szintbe megy bele, de ha jól tudom Amerikába kell kérni bevándorlási és/vagy munkavállalási engedélyt ... ha szakmába szeretnél elhelyezkedni, és a helyedbe fordíttatnám a bizonyítványom ... ha meg nem szeretnél ilyen bonyolultságba belefolyni akkor igazából kezd úgy mint oly sokan... kirepülni, és ott felejteni magad ... de azt garantálom, akár így akár úgy indulsz neki a nagyvilágnak nem lesz könnyű menet, de esetleg keress egy közvetítő céget ... de én mindenképpen felvenném a kapcsolatot az Amerikai nagykövetséggel is... ha tényleg ez a vágyad akkor meg menni kell ... de kezdetnek mehetnél akár közelebb is, mondjuk Londonba, ott több a magyar is kicsit gyakorolsz nyelvet, és hozzászoksz pár hónap alatt a dolgokhoz, kicsit több keresetből meg már ki is tudsz ruccanni a hőm áhított kontinensre (biztosabb nyelvtudással, és komolyabb anyagi háttérrel) de én fix munkahely nélkül nem biztos, hogy belevágnék... mindenesetre sok sikert :D

2015. máj. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!