Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha kihúztak a zöldkártya...

Ha kihúztak a zöldkártya lottón, és nincs szakmai végzettségem, csak érettségim, akkor nem kaphatom meg a vízumot?

Figyelt kérdés

2015. júl. 24. 20:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

""" Akkor is, kell a penz. Nezd meg a linket:

[link]


abbol :125% of the Federal Poverty Level Guidelines resz.

Family size : 1. Annyi a minimum egy szemelyre. Nem 20 ezer dollar, de nem ket millio forint se. Alaska es Hawaii egy kulon dolog, ott tobb penz kell."""


És ez biztos hogy a magyaroknak a mindenkori szegénységi küszöb 125%-át kell felmutatniuk?Vagy ez gondolom az európából bevándorlókra vonatkozik nem?

Azért kérdezem mert itt van még egy pár opció ahogy elnézem Vagy ez nem ránk vonatkozik?(100% 115% 125% 187.5% 200% 300% )

2016. júl. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
....
2016. júl. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"""# 6/12

Tehat, vagy elegendo penz, vagy szponzor, esetleg egy kongret munkaajanlat."""


Valóban? Én úgy tudtam hogy mindhárom szükséges.

Ha van szponzrod akkor már nyilvánvaló hogy konkrét munka ajánatod is van mivel ilyenkor a jövendőbeli munkáltatód lesz a szponzorod.Elég logikus :-)Viszont ha nincs pénzed de van szponzorod még az sem garancia az USA belépéshez.Ugyanez fordítva is igaz .Jól tudom ez igaz? Vagy most akkor mi van mán ezzel a ámerikával.A világ legbonyolultabb országa bevándorlási és munkavállalási szempontból.

.Ki van itt találva minden.Kérdem én, egy magyarországon élő magyar honnan a p..cs.ból tudna szerezni magának munkáltatói szponzort?ELkezdi küldözgetni a resume-it a craiglist re,careebuilder re,indeed re,linkedi re,monster re,randstad ra,livecarreer re, simplyhired re, vagy a dice ra ? Szerintetek melyik munkáltató fog alkalmazni egy amerikától tízezer kilóméterre lakó magyar emberkét?Őszintén.Ezen se árt elgondolkodni.Talán esetleg jobbak az esélyid ha már amerikában vagy.Ott viszont amig beadod a zöldkártyát ,mire talán kihúznak addigra illegálissá válsz.

Mit fogsz mondani hivatalban ha behívnak zöldkártyainterjúra vagy vízumtárgyalásra a kentucky consular center-be? Hm?

2016. júl. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én sem értem, itthonról hogyan találna bárki kinn munkát. Még ha ott van az ember, és személyes interjúkra jár, akkor sem könnyű, de messziről?? Lehetetlen. Ilyen elvárás szerintem nincs és nem is lehet.

Ezek vagylagos feltételek.

2016. júl. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

ja én is azt gyanitom :-)

Mindenesetre itt vannak az opciók:


1. Vagy, rendelkezel az usa mindenkori szegénységi küszöb 125%val

ami ha jól látom 1 főre 14850 dollár ez egy éves minimál jövedelem mivel odakint az ún szegényréteg(takaritok segédmunkások stb-k) kb ennyit keres évente. Ez haviszinten kb olyan 1200 dollár körüli összeg.


[link]


-------------------------VAGY--------------------------


2.Vagy,rendelkezel egy úgynevezett "munkáltatói szponzorral"(vagyis felvettek egy céghez odakinnt alkalmazottnak)


--------------------------VAGY--------------------------


3.Vagy,rendelkezel amerikában élő rokonnal családtaggal (sógorkomajóbaráttal de inkább rokon vagy családtag az a biztos ;-) )aki amerikai állampolgár és hajlandó kezességet garanciát vállalni érted támogatni szponzorálni amig nem találsz munkát hogy nehogy véletlenül az állam számára közteherré segélyezetté válj.(a vizuminterjú lényege is ez hogy képes vagy-e eladni magadat a munkarő piacon anélkül hogy közteherré válj)Ők ugyanis szerintem ettől rettegnek a leginkább :-D (már ha közép kelet európai migránsokról van szó ;-Đ )


Hát, nekem kb ennyi "legális" :-D lehetőség jutott eszembe igy hirtelen amiről én tudok.

Persze bizonyára van más opció is

2016. júl. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!