Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mi a menete annak, ha ki...

Mi a menete annak, ha ki akarok költözni Costa Ricára középiskolai tanulmányok befejezése végett? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Először is, azoktól akik hozzáértők és otthon vannak ilyen témákban szívesen fogadok privát üzenetet, mert lehet hogy ott jobban el tudjátok magyarázni a dolgokat illetve lenne több kérdésem is.

A fő kérdésem az az, hogy mi a menete a kiköltözésnek, ha:

középiskolába járok, de itt abba szeretném hagyni és az utolsó évet/éveket ott szeretném befejezni. 18 éves vagyok. Egyedül mennék és egy barátomnál laknék.

Tudom, hogy kell vízum, de nem tudom mi más? Illetve ha tanulás mellett dolgoznék, azt is csak úgy lehet, vagy kell valami engedély?

Kérlek normális válaszokat adjatok. Köszönöm.


2015. júl. 28. 02:11
 1/3 anonim ***** válasza:

túl hosszú a nyári szünet?


nézz utána,van e cserediák program,de szerintem középiskolában nem gyakori.

beszélsz spanyolul?ki tudnád fizetni az utazást/szállást/lenne mit enned?

vízummentesen 90 napot tartózkodhatsz az országban.

munkavállalási és tartózkodási engedély kell,ha továb maradnál.mit dolgoznál?

2015. júl. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Cserediákkal nem tudok menni.

Beszélek spanyolul. Szállást nem kell fizetnem, utazást sem, ételt ki tudom.

Nagyon sok álláslehetőség van, igazából bármilyen típusú szóba jöhet mert ki akarom próbálni magam.

Vállalnék magán angolórákat például.

2015. júl. 28. 14:28
 3/3 szabina555 ***** válasza:
szerintem a kint élő ismerősöd ebben jobban tud segíteni, innen ritkán mennek ki Costa Rica-ba az emberek nem turistáskodás céljából. ő talán jobban tudja, hogy mik a hivatalos oldalak, ahol ezek biztosan le vannak írva.
2015. júl. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!