Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Van kilátásom arra, hogy a...

Van kilátásom arra, hogy a családommal az USA-ban éljek?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodunk a férjemmel, hogy a gyermekeinkkel (2 ill. 3 évesek) kiköltözzünk huzamosabb időre Fairfieldbe, New York államba.Férjem nagynénje amerikai állampolgár, és segítene munkát is keresni, valamint nála lakhatnánk egy ideig. Ha egy évig előtte angolt tanulunk intenzíven, akkor azzal a nyelvtudással bele lehet vágni? Nem kergetek hiú ábrándokat,csak utálom hogy az ember itt kidolgozza a belét és csak egyre rosszabb...kilátás sincs arra, hogy javuljon a helyzet.

El vagyok keseredve és talán ott lenne lehetőség.Amúgy szakácsok vagyunk.


2010. márc. 10. 00:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ja, és nem tudom, hogy ki mondta, hogy itt s.ar élni. Legálisan nem az, de az illegálisakat nem irigylem. Illetve az elején biztos, hogy nagyon nehéz anyagilag annak, akinek nincs sok pénze illetve családdal, nyelvtudás nélkül próbál beilleszkedni...minden ember más. Van, akinek könnyebb, van, akinek nehezebb. Ez az adottságokon is múlik. Egyáltalán nem rossz itt élni, csak nagyon nehéz annak, akinek nincs meg hozzá a háttere...főleg a legális háttere meg az anyagi. Szóval ha nem ismered ennek a jogi hátterét, akkor miért is írsz olyanról, amit nem tudsz és pontozol le olyanokat, akik elsőkézből tudják, hogy ez hogy működik??
2010. márc. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Volt egy ismerősöm aki beházasodott. 3évig vagy meddig kell együtt lenni. De a pasi gyereke is megkapja az állampolgárságot, vagy csak a pasi? Tudom addig ideiglenes van...
2010. márc. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy a pasi gyereke hány éves. Ha 18 alatt van, az új törvények szerint a szülő után automatikusan amerikai állampolgárságot kap. Ha 18 felett, akkor zöldkártyát és 5 évet kell várnia az állampolgársági kérelem beadásáig. Mit értesz "ideiglenes" alatt? A házastársnak 2 évre adnak ideiglenes zöldkártyát (ha a házasságuk 2 évnél nem régebbi), amit meg kell hosszabbítani 10 évre, mielőtt letelik a 2 év. Erre gondoltál?
2010. márc. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Úgy hallottam már három évre emeleték az eddigi két évet. És, hogy ideiglenes után kaphat rendeset.
2010. márc. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:

Gyertek !!!!!!!!

Én egy hónapja vagyok itt ,egyedül jöttem,mert otthon anyagi csődbe kerültünk.Otthon hagytam a 16 éves lányomat,a jeleleg orvosi kezelés alatt álló párommal.Miután kifizettem az albérletem,telefont,intenetet,eszek-élek,hazaküldtem 250.000.-Ft-ot. Azért nem mindegy,hogy itt ha dolgozik az ember,pénzt is lát.Mit veszíthetsz? Legfeljebb a repjegy árát. Főleg,hogy van hol laknotok...GYERTEK !

Ez a lehetőségek országa.AZ BIZTOS !!!!!

2010. márc. 12. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

Kedves legutóbbi kommentelő!

Nem tennéd meg, hogy bővebben kifejted, hogy mit csináltál ahhoz, hogy a fent leírtak teljesültek? Milyen munkával kerested?

2010. márc. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Tényleg meg sem fordult a fejünkben az illegális munkavállalás. Nagynéni intézne munkát és szól ha mehetünk...nem mennénk a vakvilágba két gyerekkel.Mindent csak legálisan.Még annyi kérdésem lenne, hogy ha a férj kap csak zöld kártyát, akkor csak ő mehet??

Előre is köszi a válaszokat.

2010. márc. 12. 19:07
 18/19 anonim válasza:
Takaritok zsidó családoknál.Éjszaka pedig egy idős nénire vigyázok,ahol tudok egész éjszaka aludni.Nappal pedig,mint írtam takarítani járok.Nagyon élvezem,hál Isten jó családokat fogtam ki,nem nagyon vallásosak.
2010. márc. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
21:18: nem tudom, hogy honnan van ez a sok téves infód. Nem emelték a 2 évet 3-ra. Ez 100%, mert én végigmentem rajta nem is olyan régen. Honnan szerzitek ezeket a hibás infókat? Mindenre írjátok, hogy úgy hallottátok. Kitől?? Mert valaki nagyon félretájékoztat.
2010. márc. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!