Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mik a teendőim, ha az Amerikai...

Mik a teendőim, ha az Amerikai Egyesült Államokba akarok költözni, és ott élni, dolgozni?

Figyelt kérdés
Miket kell elintézni, megszerezni, kifizetni, "elvégezni", hogy jogosan ott tudjak új életbe vágni? Érettségi vizsgák után szándékozom odamenni, talán egyedül, talán nem. Az angol tudásom középfokú, ha ez számit. Sajnos nem vagyok tisztában ezekkel a dolgokkal...
2015. aug. 24. 23:58
 1/4 anonim ***** válasza:
21%
1 millió ugyanez a kérdés volt már feltéve itt a gyakorin, és 1 millió válasz érkezett rá. Keresd már ki a régi kérdéseket és olvasgasd a válaszokat. Ne várd, hogy újra és újra leírják ami le van már írva..
2015. aug. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hasznald pliiiiz a gyik keresot mert magam is mar vagy 200 hasonlo kerdesre adtam valaszt (ahol mindenkinek mondtam, hogy keressen vissza a gyikon... ;DDD


Csak viccelek. Az elmult par hetben hagytam fel a normalis valaszadassal es kerem a hasonlo kerdezoket, hogy hasznaljak a keresot. Tenyleg tobb1000 hasonlo kerdes/valasz van mar.

2015. aug. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

Probalj meg ott szuletni.

Esetleg egy papat vagy mamat ott talalni akik segitenek bevandorolni.

Ha osszehazasods egy amerikaival az is megoldas

Beruhazni felmillio dollart egy uzleti vallalkozasodba

Olimpiai vagy vilagbajnoksagot nyerni valamilyen sportagban es kerelmezni hogy az USA-ban folytasd a palyafutasodat

Ha Nobel dijat tudnal nyerni az is megkonnyitene a letelepedest

2015. aug. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A válasz a szokásos, sajnos nincs esélyed legálisan ottmaradni. Maximum fix időszakra, ha találsz valami olyan alkalmi munkát ahol elintézik neked az ideiglenes munkavállalói vízumot. Ha csak úgy kilehetne költözni, ez az ország, meg sok másik már üresen állna, mert minden második ember indulna.

Másik megoldás még a tanulóvízum, az szintén csak ideiglenes, és kötelező valamilyen iskolába járni, aminek a tandíja milliókba kerülhet évente.

Öcsém Ausztráliában van tanulóvízummal már vagy 4 éve. Ott is hasonló szabályok vannak mint az USA-ban, bár kicsit szigorúbb. Nagyon szeretne ottmaradni, de nem olyan egyszerű az. Évente hosszabítani kell a vízumot többezer dollárért, és emelett még mindig iskolába kell járnia. Mindegy milyen iskola, de kötelező heti 1-2 napot ott lennie, így nem kaphat normális munkát, csak ilyen takarítás, pizzafutár, meg ilyenek.

2015. aug. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!