Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » A párommal Kanadában szeretnén...

A párommal Kanadában szeretnénk dolgozni és letelepedni. Mennyi esélyünk van erre? (részletek lent)

Figyelt kérdés

A párom 24 éves ápolónő, jó szaktudással és jó angol nyelvismerettel. Én 30 éves vagyok, kereskedelmi és vendéglótói végzettséggel és szintén jó angol nyelvtudással rendelkezem. A páromnak, kiváló itthoni referenciái vannak. Itthon Magyarországon eddig frekventáltabb kórházakban és magánklinikákon is dolgozott. Én főként a kereskedelemben dolgoztam középvezető/vezető pozíciókban. 1 évig pedig hivatalosan dolgoztam az USA-ban egy barátom vállalkozásában.

Jelenleg Budapesten lakunk egy albérletben és mindketten a szakmánkban dolgozunk. Pár hete kitaláltuk, hogy jobban lehetne kamatoztatni a tudásunkat egy külföldi (angol) nyelvű országban. Az USA-ba nehezebb kimenni hivatalosan (ezt tapasztalatból tudom), ezért Kanadát szemeltük ki. Rengeteget olvastunk fórumokon és a kanadai hivatalos weblapokon, de elég kusza volt számunkra ez a bevándorlásos téma. Mindenhol más infókat írnak. A követség weblapja pedig nem mindenütt egyértelmű. Esetleg van itt olyan valaki aki tisztában van a MOSTANI szabályokkal és tudna nekünk segíteni? Az amerikai rendszerrel tisztában vagyunk, de a Kanadaival nem.


Szóval olyan kérdéseim lennének hogy:

Mennyi idő alatt kaphatunk munkavállalói vízumot?

Mindkettőnknek be kell adni a vízumkérelmet?

Házastársakként jobb kimenni, vagy csak simán párként?

Kell szereznünk már itthonról munkahelyet, vagy ha már kimentünk, akkor ráérünk keresgélni?

Mit érdemes itthonról intézni? Pl szállást igen?


(Megmondom őszintén, hogy nehezen szántam rá magam hogy kiírjam ide ezt a kérdést. Sajnos elég sok rosszindulatú oltás megy az ilyen kérdésekre. :( Légyszi az ilyeneket mellőzzétek, mert arra nem vagyok kíváncsi! Én dolgoztam az USA-ban és tudom, hogy nem lehetetlen kijutni.)


Az építő jellegű válaszokat köszönöm előre is! ;)



2016. jan. 28. 09:51
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Most már nem azért, de a "canada workin visa" bepötyögése gúgliba már megvolt, ugye?
2016. jan. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*working természetesen
2016. jan. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
12%

ez nem olyan egyszerű. ha turistaként mész ki, azaz előtte nem intézel külön munkaszerződés alapján vízumot, akkor kint nem vállalhatsz 1 napnyi munkát se! szal nem olyan egyszerű ez, először találnod kell vmit, lepapírozni a dolgot és utána kérelmezni a munkavállalási célú vízumot (és még ez se rövid folyamat), de végleges letelepedést csak nagyon macerásan adnak, és persze sok év bizonyított ottani munkahely és legális tartózkodás után.

(a követségen meg legtöbbször félrebeszélnek, tudom tapasztalatból, szóval több helyről informálódj)

Az utolsó kérdésedre a válasz tehát: az ég világon mindent!

2016. jan. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

"Rengeteget olvastunk fórumokon és a kanadai hivatalos weblapokon, de elég kusza volt számunkra ez a bevándorlásos téma. Mindenhol más infókat írnak. A követség weblapja pedig nem mindenütt egyértelmű. Esetleg van itt olyan valaki aki tisztában van a MOSTANI szabályokkal és tudna nekünk segíteni?"


Csakis a követség hivatalos oldalán lévő információk hivatalosak,tehát az alapján kell eljárnotok.


"A követség weblapja pedig nem mindenütt egyértelmű."

Melyik részére gondolsz? Nem értem, számomra teljesen átlátható.


"Esetleg van itt olyan valaki aki tisztában van a MOSTANI szabályokkal és tudna nekünk segíteni?"


A követség oldala folyamatosan frissítésre kerül, minden naprakész információ megtalálható rajta a mostani szabályokkal együtt.


Most tényleg nem oltásból,DE...

A kérdéseid javarészt olyan kérdések amire nem lehet válaszolni.

pl.: mindenkinek egyedi az esete, így az is hogy mennyi idő után kaptok vízumot. Az hogy összeakartok házasodni vagy pedig nem, azt csak ti tudhatjátok. Az utolsó két kérdésedre pedig elvileg tudod a választ,ha már az USA-ban voltál.

2016. jan. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
figyelj, én csak megerősíteni tudom, hogy akár a követség honlapja is igen kusza, aztán amit a követségen mondanak, az sokszor még annál is sokkal banálisabb ökörség, tehát jogosak a kérdező aggodalmai, amelyekkel nyilván nem akar majd kint szembesülni.
2016. jan. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen úgy érdemes kimenni hogy a munkahelyetek már el van intézve.

Bizonyos területeken (pl építőiparba) gyakran toboroznak embereket otthonról. ekkor ők már work permittel mennek ki (több ezer dollár amíg otthon elintézik neked, ezt később kanadában többször is meg lehet hosszabítani) és a cég meghatárotta hogy egy bizonyos ideig pl 2 évig náluk kell dolgozni, vagy különben elveszíted a papírt. Az a helyzet hogy az egészségügyben és a vendéglátásban nem vagyok túlságosan képbe.

Ha visitorként mentek ki akkor még bonyolultabb, hiszen gondolom nem fekete munkára vágytok.

viszont ha valamelyikőtök talál egy olyan munkahelyet ahol szponzorálnak titeket, akkor az lenne a legjobb lehetőség. A házasság ebben az esetben lehet csak fontos, ha például egy cégnek szüksége van a párodra, akkor őt szponzorálják, megkapja a papírt, és ha férj és feleség vagytok akkor utána ő lehet a te szponzorod. Bár ez élettársi kapcsolatban is megoldható, de házasságinál egyszerűbb.

A permanent resident card megszerzése biztos hogy több év. [link] ezen az oldalon olvasgass a részletekről.

A szállást is érdemes szerintem 1-2 hétre lefoglalni, utána ha ott leszek már tudtok keresgélni.

Hirtelen ennyit tudtam írni, ha van még konkrét kérdésed válaszolok ha tudok. egyébként szerintem hasonló az amerikai rendszerhez, ha pedig kanadában megvan a papírotok utána amerikában könnyebben lehet boldogulni.

2016. febr. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!