Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Zöldkártya megszerzése esetén...

Zöldkártya megszerzése esetén mehet csak egy családtag?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Itt kifejteném konkrétan, hogy mit is szeretnék kérdezni. Tegyük fel jelentkezem a zöldkártya lottóra, illetve egy családtagom is. Én nem nyerem meg, de ő igen. Ilyen esetben mehetek én vele, mint családtag, vagy sem? A válaszokat előre köszönöm!

2016. ápr. 7. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Felesèg, ferj mehet, igen. Meg a gyereked.
2016. ápr. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%

Az amerikai állampolgárság házasság és születéssel megkapható, vagy is a gyermeked és a házaspárod is automatikusan megkaphatja ha te megkapod.


DE tegyük fel megnyertétek azöldkártyát, mit tennél? Elöször is tudnál kint egy lakást bérelni? Tudnál munkát keresni? Megtudnád fizetni a repjegyet amerikába? Melyik városba vagy államba mennél?

Amerikában nem nagyon vannak segélyek vagy szociális rendszer. Az ovodák iskolák mind magánok. Betegbiztosítás magán, egy mentöautó kihívása még biztosítás mellett is 5000dollár... Kérdés, hogy képes lennél, és tényleg akarnál egy ilyen életet?

Amerikában akkor tudsz normál életet élni(és nem gettoban), ha van egy magas fizetésü munkád, aki fizeti a biztosítást, és a gyerekek tanítatását is. Na de ha kirugnak vagy a munkahely megszünik megint csak a hídalá mész mert nincsen szociális háló.

2016. ápr. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 szabina555 ***** válasza:
5000 dollár egy mentő, ez nagyon jó :D
2016. ápr. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Férj, feleség és 21 év alatti gyerek mehet.

Barátnő, barát, szülő, nagyszülő, sógor, stb nem mehet és 21 év feletti gyerek sem.

2016. ápr. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2. valaszolo, te annyit tudsz az USA-rol, mint egy ajtofelfa.

Utolso valaszolo jol irta, ki mehet ki a nyertessel, en meg azert megemlitenem, hogy az, ha valaki megnyerte, nem jelenti azt, hogy a jovoheten repulhet... Sot, kb egy ev, mire megveheted a repjegyet. Ugyanis a megnyeres utan meg egy csomo feltetelt kell teljesiteni, amik kozul ha barmelyik feltetelnek nem felelsz meg, akkor elveszited a megnyerte Zoldkartya (iskolai vegzettseg, orvosi vizsgalatok-tesztek, stb.)

2016. ápr. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5-s válaszoló

1 évet éltem Amerikában, és igen sok embert láttam aki bele bukott az amerikai álomba.

Habár nekem sem jött be amerikai élet, szerintem hihetetlen nehéz megélni, és dolgozni. Mondjuk nekem csak 1 év fix munkám volt egy nagy cégnél, aki mindent fizetett, de láttam ahogy a többi ember küzd a mindennapokkal.

Bármikor vissza mennék néhány hétre, mert lenyügözö ország, de élni sokkal de sokkal jobb Németországban.(itt 9éve élek.)

2016. ápr. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Viszont a feltett kérdésekre válaszolnék. Igen, tudtam, hogy nagyok sok feltételnek meg kell felelni, megtakarított pénzem is van (milliós összeg). Az angolt társalgási szinten beszélem, illetve a szakmámból kifolyólag tudom a szakszavakat is. Igazából csak arra lettem volna kíváncsi, hogy ha családtag nyeri meg, akkor más családtag mehet e vele, de azért köszönöm a többi infót! Ja, és még valami. Nem hinném, hogy ha kihívok egy mentőt, akkor az instant 5000$.
2016. ápr. 9. 10:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Nincs 5000 $. Nekem tavaly elött 800 dollár volt. De a biztosító kifizette.
2016. ápr. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Emberek mert szolnak hozza ha fogalmuk sincs a dolgokrol(2-es).En 300 dollart fizettem egyszer a mentoert de ha elhagyatottab kornyek ott tobb valamivel de nem 5000.Az iskolak nem maganok,van az is de tobnyire ingyenes iskolakba jarnak a gyerekek.Meg az illegalisoknak a gyerekei is ingyen jarhatnak mert minden iskolakoros gyereknek kell jarni iskolaba es nem kerdezik meg hogy van-e tartozkodasi engedeje a szuloknek.
2016. ápr. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!