Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Illegálisan tartózkodó milyen...

Illegálisan tartózkodó milyen munkát kaphat USA-ban?

Figyelt kérdés

Adószámod lehet tehát céget is nyithatsz illegálisként de mi a helyzet ha valaki alkalmazott?

Dolgozhat Home Depo-ban pl?


2016. ápr. 28. 21:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
takarítás, mosogatás. ilyen jellegű meló.
2016. ápr. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Én olyanról is hallottam hogy pizzafutár volt valaki vagy építkezésen dolgozott mint ács, festő... Tehát nem csak takarítani meg mosogatni lehet.

A kérdés hogy lehet e nagy cégekhez menni dolgozni vagy csak maszekokhoz teljesen feketén? Tehát dolgozol és odaadja a pénzt bejelentés nélkül.

2016. ápr. 28. 21:37
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
lehet persze. de bejutni csak valaki által lehet. feketemunka akkor éri meg, ha otthon gyakorlatilag nincs senkid, semmid. amúgy ott az EU 28 tagállama, ahol legálisan dolgozhatsz. USA-ba jönni, illegálisan szerintem teljesen felesleges, az amerikai élet előnyeit illegálisan élvezni nem fogod tudni. feketén a pénz sem olyan jó, és jogsértés esetén sem tudsz kihez fordulni.
2016. ápr. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tehát ha valakinek van egy ismerőse aki alkalmazná őt a Home Depoban akkor megteheti akkor is ha illegálisan tartózkodik a személy az USA-ban?
2016. ápr. 28. 21:53
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
ahhoz elég magas beosztásban kell dolgoznia az ismerősnek. ismert, nagy nevű, előtérben lévő cégek, nem nagyon alkalmaznak illegálisokat, mert rájuk vannak szállva a hatóságok. kisebb cégek, illetve multik háttérben, raktárában, mezőgazdaságban van sok illegális.
2016. ápr. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
Ugy igaz ahogy a korabban hozzaszolo haromszor is leirta. Illegalis munka az USA-ban nem jo otlet.
2016. ápr. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
Én -- legális kivándorlóként -- nem értem. Egyszer mondja el valaki aki illegálisnak készül, mire számít, mit akar elérni, mi a hosszú távú terv?
2016. ápr. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Építkezéseken dolgozott kint -illegálisan- egy közeli rokonom, konkrétan házakat bontottak el, de nekünk volt kint ismerősünk, aki -pénzért- segített elhelyezkednie.

Ő megtalálta kint az anyagi számítását s haladt is szépen előre. Sőt talált egy komoly barátnőt is, akivel már a házasságot tervezgették.

Sajnos elkövette azt a nagyon-nagy hibát, hogy hazajött valami papírokat/bizonyítványokat megkeresni.

Azóta nem engedik vissza az USA-ba.


Tanuljál ebből. Ha kimész, már nem jöhetsz haza!

Ha mégis kimész, akkor a munka mellett minél előbb házasodjál meg, hogy legális lehessél, mert ahogyan írták többen is, nem fogod tudni élvezni az életet az USA-ban!!

2016. ápr. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A Home Depot olyan hatalmas ceg, mint otthon az Auchan vagy a Bricostore. Te lattal mar barmelyikben illegalis roman vagy ukran bevandorlokat dolgozni? Ugye hogy nem. Eszmeletlen bunti jar ezekert, es a nagy multik nem fognak kockaztatni.


A kisebb cegek pedig csak akkor, mint fentebb irtak, fognak kockaztatni, ha a fonok a rokonod, jo ismerosod. Idegenkent mindegyik ceg elhajt a busba ha te papirok nelkul akarsz nekik dolgozni.


Maganszemelyeknel, csaladoknal talalhatsz feketen munkat, de nagyon sokat vagy sok csaladnal kell dolgozni, hogy megtermeld a megelhetesre valot, es egyedul meg akkor sem fogod birni.


Amig illegalisan eltem/dolgoztam Caliban, hiaba dolgoztam latastol mikulasig (gyerekvigyazas, oregekre fozes, takaritas, kutya felugyelet) egyedul keptelen lettem volna egy lakast fentartani, raadasul papirok nelkul szoba se alltak velem ha ki akartam volna venni egy lyukat.


Nem lehetetlen a dolog de egyedul nagyon nehez.

2016. ápr. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Egyik ismerősöm volt kint rokonánál akinek ugyan csak egy kis cége volt de dolgozott nála 3 hónapot, ugyanis 90 napig kint lehet maradni és hazahozott 500-600 ezret és pluszban usa-t is látta.
2016. ápr. 29. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!