Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Illegálisan tartózkodó milyen...

Illegálisan tartózkodó milyen munkát kaphat USA-ban?

Figyelt kérdés

Adószámod lehet tehát céget is nyithatsz illegálisként de mi a helyzet ha valaki alkalmazott?

Dolgozhat Home Depo-ban pl?


2016. ápr. 28. 21:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az egész más ha te csak 3 hónapig maradnál, és ugyan illegálisan dolgoznál, de a tartózkodásod legális lenne. Én is csináltam olyat Ausztráliában, kint voltam 90 napot, hazahoztam másfél milliót.


# 7

A legtöbbjüknek egy sokkal nyugodtabb, jobb élete lesz mint ha itthon maradtak volna. Nekem számos ismerősöm van feketén az USA-ban. Pl egy srác itthon megnősült kb 20 évesen, azóta kint élnek feketén, gyerekeik vannak, van egy kifizetett családi házuk, egyszóval jól élnek.

De ott van pl a saját öcsém, meg unokatesóim. Itthon mind keresték a 150-200 ezer forintjukat, teljesen kilátástalanul éltek, néha kocsmáztak egyet, nem tudtak sokat félretenni, semmi nem motiválta őket, mindent a negatív hangulat jellemzett.

Amióta kint vannak CA-ban, mindnek autója van, hegyekbe járnak túrázni, síelni, sivatagba off roadozni, tengerben fürdenek, néha átugranak Vegas-ba, hétvégén barbecue partykat csinálnak, vagy jacuzziban söröznek.

Ilyenekről álmodni sem tud egy átlag magyar fiatal. És nem csak legendákat mesélek, én is kimentem túristaként és belekóstoltam a világukba.

Persze vannak komoly hátrányok, pl nem jöhetnek haza látogatóba, nem válogathatnak munkahelyek között, és mindig megvan a kockázat, hogy megfogja őket a hatóság. De ezek tudatában is szerintem 10-ből 8 magyar az amerikai életet választaná.

2016. ápr. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
0%

11.01. Ja, persze; nyugodtabb, jobb élete lesz a jelenben, a pillanatban. Ehhez eldobja a gyökereit, nem lesz jövője a gyerekeinek. Mindig csak a jelen; majd a gyerekeknek, majd az unokáknak is.


Lehet, hogy nem is voltak magyarok, de mindegy.


Kaphat magáncégnél bármilyen négermunkát, akármilyet. Ha ismerkedik, és értelmesnek, megbízhatónak tartják, több ajánlata lesz, mint amennyit dolgozni tud. A Home depotban nem hiszem, csak ha csalnak a papírokkal, de ki tudja.

2016. máj. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!