Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerika illegálisan. Pro és...

ST89 kérdése:

Amerika illegálisan. Pro és kontra. Megéri?

Figyelt kérdés
Főleg az amerikában élő honfitársaim véleményére lennék kíváncsi. Hogy kezdtétek, legálisan/illegálisan, miket tudnátok előnynek és miket hátránynak sorolni? Személy szerint Anglia és Amerika között vacilálok (Angliában már voltam másfél évet). Nem minimálbéres munkát szeretnék, hanem egy tetoválószalonban elhelyezkedni, mivel itthon is ezt csinálom. Várom a tapasztalatokat. Üdv
2014. jún. 16. 08:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
48%

Jól van, álmodni lehet!

Esetleg Nascar autóversenyző nem szeretnél lenni vagy Delta Force-os?

2014. jún. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ez akkora álom? Ha valaki nem a minimumra törekszik? Értem :)
2014. jún. 16. 09:40
 3/22 anonim ***** válasza:
95%
Illegálisan bejutva örülj ha kapsz valami mosogatómunkát. Bejelenteni nem tudnak, saját vállalkozást nem tudsz indítani, marad a rabszolgamunka feketén.
2014. jún. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%

Tudod más terveket szőni meg más álmodni.

Hidd el nem a te illegális seggedre van szükségük az amcsiknak, főleg h a Miami INK óta minden hülye tetoválni akar.

2014. jún. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Shai-Hulud ***** válasza:

...és ha valami bajod lesz (betegség, baleset, stb) akkor fizetheted az orvosi költséget (vagy simán feldobhatod a bakancsot), és utána kitoloncolnak.

Jó ez neked?

2014. jún. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Illegálisan akkor van értelme kimenned az USA-ba, ha van hova/kihez (rokon, barát, ismerős...stb.). Így a lakhatás már meg lenne oldva, és vmennyire el is tudnak tartani. Nekem élnek rokonaim Floridában, unokatesóim ki is mentek hozzájuk, azóta az egyik már megházasodott, meg is kapta az amerikai állampolgárságot. Ő 8 évvel ezelőtt ment ki. Teljesen egyedül, sztem nagyon nehezen tudnál boldogulni.
2014. jún. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

"Ez akkora álom? Ha valaki nem a minimumra törekszik? "


Álmodozni lehet, de olyanról érdemes, amire esély is van. Illegálisként, ki leszel szolgáltatva a munkaadódnak, és maximum mosogathatsz, takaríthatsz, éhbérért. Tetoválni leginkább vállalkozóként éri meg csinálni, de illegálisként erre esélyed sincsen! Nem az álmoddal van baj, hanem azzal hogy rosszul gondolkozol. Előbb juss ki LEGÁLISAN, építsd fel az életed a nulláról, új országról lévén szó, és majd csak akkor jöhet az álmod. Ez a való világ, egy illegálisnak sok választása nincsen, nem hogy álmai legyenek. Az USA illegálisan nem nyújt többet a nyomorgásnál.

2014. jún. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 fGhw39-84th ***** válasza:

"Ez akkora álom? Ha valaki nem a minimumra törekszik? "

Igen. Illegálisként kimenni az a nagybetűs MINIMUM. Persze valakinek az elég. :D

2014. jún. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Illegalisan kezdtem kb 10 eve. Egy rokonnal laktam de megromlott a kapcsolat es el kellett koltoznom.


Hatrany amig illegalis voltam: Nem tudtam lakast berelni, ossze kellett koltoznom vkivel aki tudott. Mondjuk joba voltunk, szoval ez a resze nem volt gond, de ha kifogsz egy igazi gane lakotarsat, akkor nem leanyalom.

Nem volt hitelkepessegem, nem tudtam kocsit venni. Mas vett nekem (szakadt hasznalt valamit) amit en havonta torlesztettem neki. Ha nincs olyan szerencsed, hogy talalj egy tehetosebb baratot aki ilyenbe belemegy, akkor buszozhatsz. Ahol en elek ott eleg tre a tomegkozlekedes...

Takaritasbol meg gyerekvigyazasbol eltem. Nem tul fenyuzoen de azert neha egy mozi vagy vmi klub a haverokkal belefert. Eszembe se jutott, hogy a hazaiakat meglatogassam, mert mibol? hogyan? Ha elhagyom az orszagot, ide vissza soha tobbet. Annyit meg nem tudtam osszesporolni, hogy az otthoniakat hivjam ide ki, meg aztan hol aludtak volna?

Szoval amig illegalis voltam addig sehova. Es ha ilyenkor bejon egy csaladi betegseg/halaleset, akkor csak sirsz a tavolbol mert nem tudsz mozdulni.


Ha ugyes az ember es sporol, akkor illegalisan is ossze lehet egy kis penzt sporolni, de nagyon nem tud ugralni az ember, mert az orszagot (ha meg ide vissza akar jonni) nem hagyhatja el, es illegalisnak jogositvanyt nem adnak, ami szinten nagy ervagas. Persze allitolag lehet magyar/nemzetkozi jogsival vezetni, de az itteni jogsi nemcsak autovezetesre jogosit, hanem egyben a szemelyazonossagot igazolo papir. Ha veszel alkoholt az uzletben, ha be akarsz menni egy szorakozohelyre, ilyenkor mind elkerik a szemelyit. Utlevellel maszkalni nem biztos hogy jo otlet. Persze megoldhato, de kenyelmetlen...


Tetovalo szalonban elhelyezkedni nem lehetetlen ha legalis vagy (ergo van munka vizumod vagy zoldkartyad - de ezt nem a sarkon osztogatjak, azt tudod ugye?)


Ha illegalisan vagy itt akkor marad a takaritas, funyiras, ablakmosas, festes, stb. melo!

2014. jún. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Eszter858585 ***** válasza:
Nekem legalis tapasztalatom van mindket helyrol. En a helyedben Angliaba mennek. Cambden (Londonon belul) egy ilyen alternativ/hippi hely, en ott probalkoznek.
2014. jún. 20. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!