Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kiköltözzek Long Island-be?...

Kiköltözzek Long Island-be? Mennyivel jobb ott az élet?

Figyelt kérdés
16 vagyok. A családom fele kint él Amerikában (NYC,Los Angeles, stb..) és most az anyukám kapott kint álláslehetőséget és felajánlotta, hogy menjek vele. Már a ház is meg van, a sulit is el tudná intézni. Nekem is régi álmom, hogy kint éljek, és úgy terveztem, hogy legkésőbb érettségi után kimegyek, mert mindenképp Amerikában akarok egyetemre járni. És most itt a nagy lehetőség. Csak félek kicsit. Középfokon beszélek angolul, tehát társalgási szinten, de félek az ottani tinédzserektől, hogy esetleg nem fogadnának be. Egyébként itthon rengeteg barátom van, könnyen is ismerkedek, és szeretek is megismerkedni új emberekkel, csak nemtudom, hogy a kintiek hogy vannak ezzel :S Persze sokkal közvetlenebbek mint itthon ehhez kétség sem fér, ugyanakkor a sok amerikai film mind azt tükrözi, hogy az ottani gimikben nagyon sokat bántják a cserediákokat és a többi.. :S És ettől nagyon félek.
2010. ápr. 10. 20:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam ott egy évig cserediákként. Hát senki nem bántott, sőt. Csomó barátot szereztem. Ha van lehetőséged menj ki. Ez később is jó lesz, mert jobban megélsz majd mint Magyarországon és rendesen megtanulsz angolul.
2010. ápr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

persze hogy menj ki ezerszer jobb lehet ott mint itt.:D


14/L

2010. ápr. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze, menj, de ha esetleg úgy döntesz, hogy mégsem, akkor csak szólj, én szívesen megyek helyetted:D Iszonyatosan irigylem azokat, akiknek ilyen lehetőségük van, mint neked!
2010. ápr. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, és szó mi szó, állati hülye lennék ha nem mennék ki és nem is tart itthon semmi, csak az ottaniaktól "félek". De azt hiszem ez legyen a legkisebb probléma. És lehet az egészet csak beképzelem magamnak.:D
2010. ápr. 10. 20:59
 5/17 anonim ***** válasza:
ezen ne habozz,menj :) Hidd el jól fogod magad nagyon érezni :)
2010. ápr. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon irigyellek, en is nagyon szivesen mennek, de sajnos mi nem engedhetjuk meg magunknak.

Mindenkeppen vagj bele szerintem, a tinik ott sem rosszabbak mint Mo.on, biztosan hamar befogadnak majd, mert ott sokkal toleransabbak az emberek *sok a bevandorlo*

2010. ápr. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Sokat segítettetek!! (:
2010. ápr. 10. 21:09
 8/17 anonim ***** válasza:
Szia! En arra biztatnalak, hogy probald ki. En is itt kint elek. Soha nem bantam meg, hogy kijottem, pedig nekem sajat csaladom, rokonom sem lakott itt, hogy tamogasson es en is nagyon fiatalon kerultem ki. Egyedul a ferjem van, akit ismertem innen, o ide valosi, de amugy senki. Meg fogsz allni a labadon, ne felj. Foleg, ha anyukad es egyeb rokonok is vannak, ne hagyd ki. Ha nem tetszik, meg tudsz majd valtoztatni, de eloszor tapasztald meg, mert lehet, sot valoszinu, hogy tetszeni fog. Nem fognak kikozositeni. Rengeteg ember erkezik kulonbozo orszagokbol ide. Hozza vannak szokva. Az idegeneket nem szeretik, de ha valaki kepes beilleszkedni, asszimilalodni, nem bantjak. Nekem nem tartott semmi idobe megszokni itt. Szerintem neked sem fog, mert fiatal vagy. Aki mar idosebb (30-40-50), annak sokkal nehezebb. En a helyedben nem hagynam ki. Ez egy nagy lehetoseg. Ha nem is jon be, a nyelvet legalabb fel tudod fejleszteni es megismersz egy uj kulturat.
2010. ápr. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

20:44-es ujra:D


amugy ha érdekel regisztrálj a sharedtalk-com-ra ott vannak mindenféle nemzetiségűek és kérdezősködj.:D


áhh nagyon irigyellek.:D

2010. ápr. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

21:18 - köszi, mindenképp megfogadom a tanácsod, és igazából rájöttem, hogy túlreagáltam ezt a beilleszkedés dolgot. Voltam már Angliában is cserediák programban(igaz csak 2 hetet) és ott is minden simán ment és mai napig visszavágyok :)


21:33 - köszi neked is, megnéztem az oldalt, csak éppen valami miatt nem lehet regisztrálni, de később megint megpróbálom. (: És mostmár én is irigylem magam :D

2010. ápr. 10. 21:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!