Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogy mehetett ismerősöm ismét...

Hogy mehetett ismerősöm ismét vissza Amerikába, ha illegálisan élt kint pár évig és nem házasodott össze amerikai állampolgárral?

Figyelt kérdés

Éltem Amerikában évekig zöld kártya nélkül én is, de hazajöttem. Elvileg én ugye nem mehetek vissza 10 évig, csak ha összeházasodnék egy állampolgárral, azonban egy cseh ismerősöm visszament, pedig ő is abban a státuszban élt kint évekig, mint én.

Azt mondja,hogy nem volt visszafelé lepecsételve az útlevele ezért ez nem volt akadály.

Megnéztem az én útlevelemet is és az enyém sincs lepecsételve, semmi nincs benne feltüntetve. Kellett volna kapnom visszafelé a repülőtéren,nem?


Egy jó barátom találkozott is vele kint, akinek el is mesélte,hogy nem volt probléma az odautazással, nem is házasodott.


Hogy lehet ez?



2016. jún. 17. 18:56
 1/6 A kérdező kommentje:
Pontosítanék. Amikor ment haza Csehországba akkor nem volt lepecsételve az útlevele, ahogy nekem sem.
2016. jún. 17. 18:58
 2/6 anonim ***** válasza:
De akkor hogy léptetek ki az országból? Mármint nem volt sehol útlevél-ellenőrzés? Ha kitiltottak volna arról amúgy tudnál szerintem.
2016. jún. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem pecsételték le az útlevelem,csak megnézték.
2016. jún. 17. 20:32
 4/6 anonim ***** válasza:
pecsét nem feltétlen kell, de az útlevelét lehúzták a megfelelő gépen, így benn a rendszerben
2016. jún. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ismerek egy egy embert aki Erdélyben született, ügye így ő Román állampolgár lett.

2007-ben kiutazott az államokba Román útlevéllel,évekig illegálisan élt, majd időközben lehetett igényelni a határon túli Magyaroknak a Magyar útlevelet.

Ő is igényelte majd mikor megkapta a Román útlevéllel amivel beutazott hazajött, vissza pedig a Magyarral ment, és könnyedén beengedték.

2016. jún. 18. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

mint minden rendszer itt is lehet hiba vmiféle , de ha nem engedik vissza azt már az átszálláskor tudni fogod egyik ismerősömet így fordították vissza fel se engedték Frankfurtba a New Yorki járatra....

Mikor én jöttem haza nekem benne volt egy zöld I94 Form az útlevélbe amit a távozáskor kitéptek és lejelentették hogy kiléptem az országból.

Sztm egy esetbe lehetett hogy visszaszivárhott hogy megkapta a 10 évre szoló turista vizumot .... vagy ? mert ujjlenyomatot vesznek belépéskor .... ott azonnal kiderülne h nem legálisan jött vissza. ESTAT ugyse igényelhet ....

2016. jún. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!