Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » ESTA igenyles eseten milyen...

ESTA igenyles eseten milyen gyakori az elutasitas (UK-bol USA-ba)?

Figyelt kérdés

ESTA -t szeretnenk igenyelni a felesegemmel egy 2017 tavaszi 1 hetes nyaralashoz. Angliabol repulnenk (bocs, ezert nincs ekezetem). Milyen gyakori hogy elutasitjak az ilyen kerelmeket? Vannak esetleg gyakori hibak, indokok amiert megbukhat ez a dolog?

Azert kerdezem mert ma szeretnem megvenni a repjegyeket mert veszesen fogynak az olcsobb helyek, viszont ESTA meg nincsen. Annak az eselyet probalom felmerni hogy elutasithatnak-e, mert akkor buktuk a repjegy arat. Koszi elore is.



2016. szept. 5. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Az ESTA-t az igénylők 99.7%-a megkapja. Ha most mentek először, büntetlen előéletűek vagytok, megkapjátok.
2016. szept. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nos, igazából én tizenévesen voltam büntetve párszor garázdaság miatt. Persze már rég elévült minden sok évvel ezelőtt. Ilyesmibe beleköthetnek vajon? Vagy azért ennyire nem ásnak mélyre?
2016. szept. 5. 19:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Válaszolnod kell a kitöltesnel hogy voltàl-e büntetve. De csak 5 evre visszamenőleg erdekli őket.
2016. szept. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi ez itt, mesedélután? Ezt az öt évet honnan a búbánatból veszed?


Angol követség oldala:


> We do not recommend that travelers who have been arrested, even if the arrest did not result in a criminal conviction, have a criminal record, certain serious communicable illness, have been refused admission into, or have been deported from, the United States, or have previously overstayed under the terms of the Visa Waiver Program, attempt to travel visa free under the Visa Waiver Program. The Rehabilitation of Offenders Act does not apply to US visa law and spent convictions,regardless of when they occurred will have a bearing on a traveler’s eligibility for admission into the United States.

We cannot advise whether a traveler’s specific situation will have a bearing on their eligibility to travel visa free under the Visa Waiver Program. Our advice is that if you have ever been arrested, cautioned or convicted you apply for a visa.


A cseh követség oldalán viszont a vízumról ez áll (ez esett kézre, nem cseh specifikus) [link]


> Under United States visa law, people who have been arrested at anytime are required to declare the arrest when applying for a visa. If the arrest resulted in a conviction, the individual may be permanently ineligible to receive a visa. In order to travel, a waiver of the permanent ineligibility is required. Section 67 of the Czech Criminal Code does not apply to United States visa law. Therefore, even travelers whose criminal record has been wiped clean are required to declare the arrest/conviction.


Hoppá. ESTÁ-t azonnal felejtsd el, azt buktad egy életre, a követséggel beszélj, hosszú cirkuszra készülj.

2016. szept. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Onnan szedtem hogy itt élek, legjobb baratom bevandorlàsi ügyekre specializalódott ügyvéd. Ő is úgy tudja hogy csak az igènylest megeleőző 5 év szàmít a büntetett előéletnèl. Ugyanúgy mint az hogy be kell vallanod hogy hogy az elmùlt 5 evben jartal terrorista gyanùs orszàgok egyikèben
2016. szept. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Annak az eselyet probalom felmerni hogy elutasithatnak-e, mert akkor buktuk a repjegy arat."


Ezért kell előbb megkérni az ESTA-t és utána megvenni a jegyet.

2016. szept. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenki eldöntheti hogy kinek, minek hisz, én beidéztem (két) követség oldalát, aztán hajrá.
2016. szept. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!