Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hi, van egy fontos kérdésem....

Hi, van egy fontos kérdésem. Hogy lehet kiköltözni az USA-ba vagy Kanada-ba véglegesen? Még csak 14 éves vagyok és valószínűleg sokba fog kerülni úgyhogy lehet h már most el kell kzdenem gyűjteni.

Figyelt kérdés

Úgy könnyebben kimehetek Kanadába h nevelőapámnak van egy haverja Kanadában és valami cnc szakunkás van felesége,2 gyereke és nevelőapámmal jó kapcsolatban vanak. szóval,ötletek

ja igen és apai ágon van még vmi Ontario-i rokon az segíthet? ha jól tudom azt hiszem a féltestvére de egyáltalán nem tartják a kapcsolatot


2010. ápr. 25. 15:09
1 2
 1/19 anonim válasza:

hát, attól, hogy van kint rokon, még nem lesz egyszerűbb kintmaradni...

egy barátom 4 éve ment ki a nagybátyjához, aztán úgy döntött, marad.

azóta letette a jogsit, lett állása, és háza, szóval teljesen beilleszkedett, de még mindig küzd hogy megkaphassa a letelepedési engedélyt.

addig meg folyamatosan hosszabbítgatja a vízumot, de azt is nagyon nehezen adják meg.

2010. ápr. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Először kell hogy legyen egy bejelentett lakcìmed (ebben nagy segìtsèg lehet a màr kint èlő ismerős), mert csak ìgy kaphatsz legàlisan munkàt. Ha màr szereztèl munkahelyet, akkor kèrhetsz letelepedèsi engedèlyt. Minèl magadabb vègzettsèggel tedd ezt, mert ugye ùgy nagyobb az esèlyed, hogy nem utasìtanak el. Addig pedig mèg egy ittas vezetès se legyen a rovàsodon, mert az ilyesmi màr bőven indok, hogy hazaküldjenek. Ja igen, gyűjtögess pènzt, mert kell hogy legyen folyòszàmlàd. Legyèl kitartò!
2010. ápr. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ha nem kozvetlen rokon (neked testvered vagy szulod), akkor bevandorlasugyileg semmit sem tud segiteni rajtad. Tanulj ki egy kelendo szakmat.
2010. ápr. 26. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket nem gondoltam volna h 1 nap alatt már is érkezik 3 válasz.Szóval igen,arra már gondoltam h nem lesz olcsó mulatság de kb mennyi pénz szükséges azért a sok hülyeségért pl repjegy,biztosítás,az a átalakító valami ami az elektronikához kell,verda,ami a kajához kell összesen stb.Ne kíméljetek :D

Ami meg a letelepedést illeti számomra olyan megalázó h másnál kell ágyért könyörögni.

És mit értetek "kelendő munka" alatt? bróker? mérnök? doc? és mi az a munka odaát amiből jól meg lehet élni? úgy értem h van házad jó környéken,nagy verdád van stb

2010. ápr. 26. 21:22
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

hazai diplomádat Kanadában elfogattathatod.. munkát nem biztos hogy adnak vele, de a bevándorlásnál pontot ér.. Lényeg hogy legyen meg a letelepedési engedély különben viszlát..

Az USA még nehezebb.. Ma már iszonyatosan nehéz oda bekerülni.

2010. ápr. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ugyved (ebbol csak ottani diplomat fogadjak el ahogy van, mert masok a torvenyek), orvos, egyeb egeszsegugyisek, mernokok, tanarok es sok mas ember. Ketkezi munkasok is jol megelhetnek. Attol fugg, hogy mennyire vagy jo es van-e szerencsed. Van, aki nagyon jo diplomaval sem tud jo helyre bekerulni, mig mas sima erettsegivel nagyon jol keres. Szoval ember fuggo. Azert igazsagosabb, mint Mo-n, mert ha tanulsz, akkor alt. kapsz jobb allast, nem pedig minden a protekcion mulik. Az atalakito meg ilyenek nem kerulnek semmibe szinte. Ami draga az maga a koltozes, butorokat venni stb...uh atmentem mar rajta egy parszor. Rengeteg penz. Milliok.
2010. ápr. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,mindenkinek és abból a kommentből h az USA-ba már rohadt nehéz kiköltözni sajnálattal veszem tudomásul de Kanada nagyon hasonlít az USA-hoz(szerintem) Egy fontos kérdés:van különbség az amerikai és kanadai akcentus közt(már ha van a kanadaiaknak akcentusuk)? És mit javasoltok,ha már olyan szerencsés leszek,hova költözzek Kanadában? Quebec jó hely? Ha gimitől fogok tanulni franciát akkor ott fogom majd kamatoztatni munkavállalás esetén? Mert anyám szerint igen.(nincs szívem itthagyni :( )
2010. ápr. 27. 19:46
 8/19 anonim ***** válasza:
Van különbség a két akcentus között, viszont nagyon hasonlóak is egyben.. Quebec inkább francia nyelvű terület, szóval igen, ott mindenképp szükség lenne a francia nyelvre.
2010. ápr. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

kanada rohadt unalmas hely, ha mar oda kell koltoznod, nem ide az allamokba, akkor csak nagyvarost tudok ajanlani, legalabbis a sajat szempontjaim szerint, pl toronto.

en new yorkban lakom 3 eve, nem volt egyszeru kijonni...de vegul megoldottam es nagyon jol erzem magam itt. hajra!

2010. máj. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de azt egy olyasvalaki aki kijutot könnyen mondja.:) De milyenn felsőoktatási intézményt ajánlatok? és miért?
2010. máj. 1. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!