Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Van annak valami veszélye ha...

Van annak valami veszélye ha valaki Amerikában dolgozik illegálisan, hogy nem adózik, és túltartózkodik?

2017. jan. 11. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
A veszély a lebukás miatti kitoloncolás. Szerintem nincs értelme meghunyászkodva, sunyiban élni egy országban.
2017. jan. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%
Hogyne lenne. USA illegàlisan nem pàlya, miközben ott a az egèsz EU legàlisan, nem bujdokolva.
2017. jan. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Trump hazazavar.

Miután lemosogattad az adótartozásodat!

2017. jan. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Egyrészt ha egészségügyi ellátásra szorulsz, az drága lesz. Másrészt nem tudsz hazamenni, mert ha a reptéren elkapnak, hogy túltartózkodtál, a büdös életben többet nem engednek vissza. Harmadrészt illegálisként közel sem akkora Kánaán az ország, mintha legálisan (és nyugodtan) élnél ott.
2017. jan. 12. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Kint élünk, most is sokan jönnek így ki, eddig is sokan jöttek és feltételezem fognak is még.

Tény, hogy segítséggel sokkal könnyebb kezdeni, mint anélkül.

Ezenfelül sokan hazamennek a honvágy, család\barátok hiány miatt, esetleg megunták azt az életkörülményt.

Nézd én nem bántam meg hogy kijöttem pár évvel ezelőtt, akik engem kérdeznek hogy ki szeretnének jönni azt válaszolom: Gyertek, rengeteg kitartás kell hozzá, kapcsolat mindenképp, pénz!

Ha nagyon akarod össze tudod hozni bárki bármit mond, erre itt vagyok ékes példának én is :) ha van kérdésed írj. Itteni ismerőseim körében van aki 15-20 éve illegális, van olyan aki most jött 4 hete és van olyan aki pár éve.

2017. jan. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja azt tudni kell hogy itt a rendőr nem állít meg ok nélkül.
2017. jan. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokan túlreagálják ezt a kitoloncolásos dolgot.

Van aki 10-20 éve kint én, telket vett, házat épített, vállalkozást csinált, adózik és nem toloncolták ki pedig tudják hogy hol lakik mivel mindig fizet adót, stb.


Dolgozni csak feketén tudsz de ha van kapcsolatod meg tőkéd és talpraesett is vagy akkor tudsz vállalkozást nyitni. Ehhez elég egy útlevél, azzal tudsz adószámot igényelni meg vállalkozást nyitni és még bankszámlát is.

Pl veszel egy furgont és vállalsz költöztetést vagy veszel egy platós kocsit és fuvarozol ezt-azt.

Aztán ha nem jönnek be a számításaid akkor hazajössz.

2017. jan. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazából, ha elhatározod hogy kijössz, rengetegen vagy még annál is többen leszólnak, azt mondják hogy nem érdemes kijönni, sok évvel ezelőtt én is így voltam.

És mondok valamit, nem a munka miatt nehéz, pénz is van, kellemes környezet, idővel barátok, ismerősök is lesznek és megszokod a helyet, de egy valamit sose: a család hiányát az otthoni gyerekkori barátokat, a szülővárosodat, a szüleidet, rokonokat semmi sem pótolja ezt nehéz kibírni vagy akár az idő előrehaladtával egy rokon\barát halála és a temetésére se tudsz hazajönni na ez kemény, tehát jól át kell gondolni mielőtt belevág az ember.

2017. jan. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!