Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha szerzek letelepedési...

Ha szerzek letelepedési vízumot Kanadába, és átmegyek az Egyesült Államokba, akkor gyakorlatilag ott élhetek úgy, hogy nem toloncolnak ki?

Figyelt kérdés
Mivel ilyenkor nincs Esta, nincs túlzartózkodás sem, igaz?
2017. máj. 17. 17:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én már írtam neked fentebb -- én is szoftveres vagyok távmunkában -- és figyelmeztetlek mint annyi más embert: az USA bevándorlási hivatala sem hülyék gyülekezete. Miközben Kanada világosan leszögezi [link] hogy a távmunka egy országon kívüli cégnek nem számít munkának, az USÁ-ban ilyen szabály nincs, és ha snowbird jelleggel a fél életed az USÁ-ban próbálod eltölteni magyar útlevéllel, kanadai PR státusz ide vagy oda, azt igen hamar egy szép "köszönjük nem"-mel fogja a CBP díjazni.


Természetesen ez csak az én véleményem, én nem vagyok határőr, nem ismerem a belső utasításaikat de azért ez elég valószínű, hogy így lesz.

2017. máj. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint a bevándorlási folyamat nagy részén túl vagy, az orvosi vizsgálat is már hónapokkal ezelőtt megvolt. Nekünk az orvosi vizsgálat után még 5 hónap volt, mire megkaptuk a PR-t, összességében pedig 15 hónap. Amerikai mérnök barátnőm 9 hónap alatt kapta meg, bár nála más volt a helyzet. A férjem szintén fejlesztő, alkalmazottként is dolgozik, de mellette saját cége is van és pár hónap múlva már szeretne csak freelancer-ként dolgozni, tehát mi is kötetlenek leszünk, mert én is az vagyok. Az viszont nem tudom, hogy működik-e, hogy te az USA-ban dolgozgatsz ilyen módon, miközben hivatalosan Kanadában kéne munkát végezned.
2017. máj. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Egyébként a bevándorlásnak dolgozol? Vagy honnan tudják, mikor kapod meg a PR-t. Elég befolyásos cég lehet akkor.
2017. máj. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Főnököm egyik rokona van a bevándorlásiaknál, és rákérdezett. Nem tudom nálatok hogy megy, de nekem nem muszály bemenni az irodába. Persze bemehetnek akármikor, ha akarok, de általában megbeszéljük a kollégákkal Skype-on, hogy melyik részt ki csinálja, a lényeg, hogy meglegyen határidőre.
2017. máj. 19. 01:21
 15/17 anonim ***** válasza:
Na akkor még egyszer és utoljára: én is távmunkás vagyok de az USÁ-ban hiába dolgozol egy kanadai cégnek távmunkában az bizony munkának számít! Érthető?
2017. máj. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Na felhívtam a főnököm rokonát, és azt mondta, hogy senki sem tudja ellenőrizni, hogy dolgozom-e ilyen módon. Turista jelleggel simán át tudok menni, csak arra kell figyelnem, hogy még idő előtt visszajöjjek, különben bajok lehetnek.


Szóval nem, nem érthető amiről beszélsz. Csak mert te nem tudod kivitelezni, nem jelenti azt, hogy nem is lehet!

2017. máj. 20. 14:39
 17/17 anonim ***** válasza:

> Na felhívtam a főnököm rokonát, és azt mondta, hogy senki sem tudja ellenőrizni, hogy dolgozom-e ilyen módon.


*facepalm* hát persze, hogy senki nem tudja ellenőrizni, nem töri rád az ICE a hotelszoba ajtaját, hogy megnézzék, mit csinálsz a laptopon.


Viszont ha hat hónapot töltesz el ismételten az USÁ-ban akkor a határőrség rá fog kérdezni: és ezt miből fedezed? Na, ez az a pont, ahol bukta lesz, lekváros.

2017. máj. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!