Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Szerintetek be merjuk vállalni...

Szerintetek be merjuk vállalni egyedul az Usa-t (nemzeti parkokat)?

Figyelt kérdés
Regota nagy vágyam, hogy bejarjam az Egyesült Államokban a nemzeti parkokat (mint pl Yellowstone) de nagyon tartok attol, hogy nem voltam meg ott soha, nem vagyok tisztában hol nem tep szet egy puma 😃 olyanokra vagyok kivancsi, hogy mennyire veszélyes magunknak intézve motelekben aludni, es hol, illetve, hogy a nemzeti parkokban mennyire van esély arra hogy kifogunk egy turavezetot aki segít, hogy ne egyen meg a puma. :) egyebkent barátommal egyutt mennek.

2017. aug. 11. 09:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Google pont erre való.

[link]

[link]

2017. aug. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A nemzeti parkok területén mozgó állatokat figyelemmel tartják, a kempingek közelébe nem engedik, hamarabb befogják, és visszaviszik a vadonba. Nem kóricál csak úgy minden össze-vissza a turistákkal. Olvassátok el a honlapját, hogy értesüljetek a látogatási feltételekről, programokról.
2017. aug. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Első, akkor minek létezik ez az oldal??? Utalom az ilyen hozzászólásokat. Szemelyes tapasztalatokra vagyok kivancsi es tudtommal a Google nem ember! Hihetetlen hogy minden kerdesemnel magyarázkodnom kell..

Masodik, koszonom szepen!

2017. aug. 11. 11:56
 4/10 anonim ***** válasza:

Tobb nemzeti parkban voltam. Az egyik legjobban megszervezett amerikai letesitmeny. Mindenhol ott vanVisitors Center, park dolgozoi mindenben segitenek.

Szerveznek turakat is, ingyenesen. Vadallatok persze vannak, de nagyon ritkan tamadnak, legfeljebb akkor ha egy buta turista tul kozel megy egy medvehez, hogy egy kozos fenykepet keszitsen.

Ezt az oldalt ajanlom neked:


www.nps.gov


ott megtudsz mindent.

Yellowstone persze szep de rendkivul zsufolt. Olyan Yosemite is, meg parkolassal is problemak vannak.

Mindenkeppen erdemes National Park pass-t venni, azzal bemehetsz minden parkba.

2017. aug. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Szerinted amit a kereső talál azt nem emberek írják? Csak picit több információhoz fogsz jutni mint a szerencsés esetben ide tévedő hat embertől, akik már jártak ilyen nemzeti par(ko)kban.
2017. aug. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Persze pattogni könnyű, magadtól utánanézni a dolgoknak nehéz. Legalább angolul beszél valamelyikőtök?
2017. aug. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Es meg mindig szemelyes elnenyekre vagyok kivancsi, de latom nehez felfogni, amugy meg jelentettem a hozzászólásaidat.

A többieknek koszonom a tippeket:)

2017. aug. 11. 15:23
 8/10 anonim ***** válasza:

Itt egy lista a halalos puma tamadasokrol:

[link]

Lathatod, hogy nem egy mindennapos esemenyrol van szo, vagyis emiatt nem elindulni butasag lenne.


14 eve elek az Allamokban, bejartam mar egy csomo nemzeti parkot (Yellowstone-t pont nem:( es soha egyetlen tamadasrol nem hallottunk/tapasztaltunk.


A Sequoia Parkban 10 meterrol figyeltuk a fekete medveket, de azok hiresen jambor allatok (kisebbek is mint a barna maci) es egyaltalan nem tamadnak emberre. Azokban a parkokban viszont ahol a cougar/puma/mountain lion megfordul, ott vannak kiteve figyelmeztetesek es ha barmelyik parkorrel beszelsz a turazasi terveidrol, szolni fog ha kockazatosnak iteli az utvonalad.


A parkokba altalaban 20-25 dollar a belepo per kocsi es a belepo 7 napig ervenyes. Ha 4-nel tobb parkot akartok meglatogatni, akkor erdemes megvenni az eves belepot, aminek America the Beautiful a neve es $80. [link]


En jobban felnek a darazscsipestol mint a nagymacska tamadastol. Ha nem tertek le a kijelolt turazasi utvonalakrol, akkor nincs mitol felni. Legyen nalatok egy sip, az eros/magas hang elijeszti oket illetve segitseget is tudtok vele hivni. Vehettek a turista boltban medve spray-t, es minden kajat szigoruan tessek a kocsiban vagy az erre kijelolt raktar dobozokban hagyni. Igy nez ki: [link]


Jo utat!

2017. aug. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
A saját hülyeségedet jelentenéd inkább, arra vagy kíváncsi kit támadott meg puma? :D Idióta...
2017. aug. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én Kanadában jártam meg a Banff és Jasper nemzeti parkok vadonjait. Először is, az állatokat figyelik, a mozgásukat követik, de ha ti láttok állatot, azt is jelenthetitek a ranger-eknek. Mi is jelentettünk egy medvét, amelyik egy autóúton sétált két boccsal. A kempingek védettebb területek, de azért érdemes a szabályokat betartani. Ételt és mindent, aminek szaga van (az utolsó törlőrongyig) zárt helyen, autóban, dobozban kell tartani, különösen az ételt.

Kozmetikai cikket nem érdemes használni, mert az is "érdekes" illat az állatoknak, ami kíváncsiságot ébreszt bennük. Akkor is, ha nem ételszag. Tehát semmi, még egy sima kézfertőtlenítő se, fürdeni sima vízzel, vagy a boltban kapható szagtalan mosakodószerekkel lehet (spec ilyen esetre vannak kitalálva).

Érdemes zajt csapni, mert az állatok csak úgy nem konfrontálódnak, sőt kerülik az embert. Zajongani, beszélgetni lehet túra közben, sőt mi énekeltünk is. Lehet venni riasztókat is, de amit adnak vadállatkisokost belépéskor, azt érdemes betartani - ha nem tanácsolnak valamit, akkor ne használjátok inkább (de a honlapjukon is olvassátok el).


Motelekben aludni biztonságosabb, mint sátorban, főleg ha parázik az ember. Minden vadállat- és medvebiztos, még a vizesblokkok ajtaja és a kukák is, így nem fordulhat elő, hogy egy maci feltépi éjjel az ajtót.


Nálam jobban senki nem parázott a maciktól, pumáktól, de látva, hogy milyen fokú éberség van a rangerek részéről, megnyugodtam.

És hát a természet kárpótol mindenért. Úgyhogy vágjatok bele!

2017. aug. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!