Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » A minimálbérhez képest itthon...

A minimálbérhez képest itthon vagy amerikában olcsóbb a kaja? Pl hamburger.

Figyelt kérdés
Úgy értem az itteni bérhez képest az itteni kaja és az ottani bárhez képest az ottani kaja.
2017. okt. 1. 18:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen itt.
2017. okt. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Amerikaban olcsobb.

Bemesz egy gyorsetterembe es 14 dollarert veszel 2 burgermenut, a minimalber meg $7.25.

Magyarorszagon en 800 f-ot kerestem orankent de 2 oranzi

2017. okt. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
De 2 oranyi berembol nem vettem 2 hamburgermenut a mekiben
2017. okt. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
USA-ban. Ott pont azért olyan sok az elhízott ember, mert marha olcsón tudnak kajálni a gyors éttermekben.
2017. okt. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ne a mekis burgerekhez viszonyitsatok. USA-ban a McDonalds egy atlag alatti gyorsetterem, boldog-boldogtalan odajar kajalni. Csorobb orszagokban viszont nagyon elit helynek szamit, foleg fiatalok ulnek oda be csoportosan, ezert a helyi viszonyokhoz kepest joval dragabb.


Nalunk talan a gyrosnak van nagyobb "hagyomanya" (hehe), gyrososbol van annyi, mint USA-ban burgerezo, 800 forintert meg BP-n is szinte kapsz ket becsuletes gyrost, ami odaut barmelyik mekis burgernek.

2017. okt. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező! Ha egyszer kijutsz majd az USA-ba, és bemész egy olyan szupermarketbe amelyik akkora mint 10 itthoni Tesco és elkezdesz bolyongani az élelmiszerekkel telezsúfolt pultok között, akkor fogod majd látni, hogy mi az az árubőség, és mennyire drága itthon az élelmiszer. Persze ott is vannak drágább dolgok, de fillérekből is be lehet vásárolni. Rengeteg élelmiszer van 99 centért, vagy kevesebbért.

Nekünk az egyik ilyen kedvencünk volt pl. az előre csomagolt 12 db-os desszert/tortaszelet 99c-ért. Hárman is jól laktunk egy ilyen dobozzal.

Amúgy igen sokan nagyobb mennyiséget vásárolnak, mert úgy még olcsóbb.

Ne lepődjél majd meg azon sem, hogy tej, kakaó pl. nagy marmonkannákban (is) áll a hűtőpultokban.

Magyarul ha egyszer kijutsz, nem a kaja fogja elvinni a pénzedet.

2017. okt. 3. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%

Utolsó jól leírta.

Én mikor először jártam Amerikában és betévedtem egy walmartban elvoltam "varázsolva"

Tudni kell rólam,hogy elég nagy édesség, snack, és üdítő mániás vagyok.

Namármost pl 330ml-s dobozos üdítőt nem úgy lehet kapni Amerikában mint Magyarországon hogy kivan rakva egyesével 200 forintért... Hanem 12-24es csomagokban lehet kapni. 12-es csomag colát, és mindenféle üdítőt $3.50-ért vettem. ami kb 1000forint. tehát darabja egy coca colának kb 80Forintra jön ki. A Tescoban ez pont duplája... És ha azt vesszük,hogy minimum 5x több a fizetés az államokban akkor egy amerikainak az az 1 darab dobozos cola kb akkora költséget jelent min egy Magyarnak 15Forint.


Vagy például nálunk 1 darab Pringles 800Forint. A Walmartban $2.50(700Ft)ért vettem 2 darabot.


De szinte mindent nagy mennyiségben lehet kapni, és ha elkezdesz osztani szorozni rengeteg termék sokkal olcsóbbra jön ki mint Magyarországon. + ügye még a fizetés is sokkal több. Tehát arrafelé az élelmiszer nem tétel.


Persze ha nagyon bio, friss, egészséges és minden mentes kaját akarsz enni akkor azt azért megkel fizetni.

Pl. a Whole Foods-ban ilyesmiket lehet kapni. nah ott azért vannak árak. még amerikai mércével is.

2017. okt. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Utolso, igen, a kolanak, chips-nek, "I can't believe it's BUTTER"-szeru szaroknak oriasi piaca van ott, olcsobban lehet adni, az egeszseges dolgok meg uberdragak. Ugyanaz a helyzet, mint a mekivel, naluk nem nagyon foznek, nagyon gyakran jarnak gyorsetterembe, olcson is megeri, nalunk viszont szinte kuriozum, ezert megkerik az arat.
2017. okt. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
Egyértelműen Amerikában olcsóbb. Hiába drágább ott valami, mint itt, az az ottani bérhez képest csak a negyed, mint itt az itteni bérhez képest. Tehát, ha megveszel itt egy terméket, ami a fizetésed 1%-ába kerül, az ott kb a fizetésük kb.0,2-0,3%-ába kerül. Hiába drágább, mint itt sokkal kevesebb a kiadás a jóval magasabb bér miatt.
2017. okt. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%

a gyorséttermek egy része (McDonalds, KFC) sokkalta borzalmasan olcsóbb, mint otthon... mekiben gyakori az '1 dolláros menü' (bigmek+krumpli+újratölthető üdítő), s a KFC is olcsó (nem mint otthon, hogy 2ezerből nem laksz jól)

éttermek változók, én pl Friday's-ben kint olcsóbban ettem többet (úgy, hogy ott járt hozzá extra előétel, és korlátlan üdítő), mint amennyiért otthon adják


tehát adott helyzetben még a hazai bérhez képest is olcsóbb kint a kaja :D :D

ottani fizuhoz képest pedig mindenképpen olcsóbb

2017. okt. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!