Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Akik Amerikában élnek azok...

Akik Amerikában élnek azok hazamennek egészségügyi okok miatt kis időre vagy kifizetik a drága egészségügyi ellátást?

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudok hazautazni mert a zoldkartya meg nem erkezett meg pedig sok fogaszati gondom van es gondolkodtam rajta h jobban megérné anyagilag. Arajanlatot meg nem kaptam de 1 korona biztos kelleni fog, gyokerkezeles+tomes ami alaphangon 3000 dollár csak az interneten utananezve az araknak.

A repjegy az kb 900 dollar oda-vissza. Korona Magyarorszagon 200 dollar(nem a legolcsobb) gyokertomes, fedotomes egyutt kb 150 dollar.

Van aki direkt ilyen dolgokert is haza szokott utazni?


2017. dec. 2. 01:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Californiaban is 250 dollar egy negyed szakasz melytisztitasa, ami egy egesz szajra ugye egy ezres :(

Nem megyek haza, a fogaimat itt csinaltattam. A fogorvos adott egy 3500 dollaros arajanlatot (higany tomes eltavolitas, bolcsessegfog huzas meg nehany tomes) es lehetett nala kerni egy hitelkartyat, ami kifejezetten orvosi ellatasokra jo es 6 vagy 12 honapos zero kamatra. A kartyat megkertem, megadtak, es reszletre megcsinaltattam minden fogorvosi melot.


Egyedul szemeszetre szoktam meg eljarni kb. 2 evente, esti vezeteshez mar szemuveg kell, de mas orvoshoz nem megyek. Egeszseges vagyok mint a makkom ;)


Nem fizetek eu biztositast, a keresetem es a csaladi allapotom miatt havi 350-400 dollar lenne a biztositas. Fizesse a tokom, megorultek ezek? Ha valami bajom lesz, akkor inkabb beulok a kocsiba, nekihajtok a fanak, es az autobiztositas majd kifizeti minden orvosi ellatasomat. Persze ez a modszer nem mukodik ha kijon egy cukorbetegseg vagy egy tudogyulladas... de en mindent megteszek, hogy ne kelljen orvoshoz menni.


A haverom allampolgar, egy ideig hazajart, mert egyreszt otthon meg fizette a tb-t igy volt ellatasa, masreszt mert komoly vizsgalatokat kellett csinaltatnia (pl. beltukrozes) es olcsobban jott ki, mert csak jegyre kellett koltenie, rokonnal lakott/evett es a munkaja rugalmas, volt hogy 2-3 hetig is otthon tudott maradni a kezelesek miatt.


Vagy varsz a fogaiddal, amig megjon a zoldkartya es atmesz Mexicoba vagy Canadaba, vagy epitgeted a credit scoret es bepalyazol te is egy ilyen hitelkartyara. CareCredit a neve amit en kaptam.

2017. dec. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

A hitelkartyat nekem is mondta a doki hogy akar a rendelojeben is kitolthetem hozza a papirt. Felesegem ugy tudja hogy 1000dollar a limit.

Ha en a credit score miatt nem tudom kitolteni akkor lehet h felesegem nevere csinaljuk ha megoldhato vagy o is alair ilye co-sign sign szeruen.

2017. dec. 5. 14:02
 13/13 anonim ***** válasza:

1000 dollar a limit - milyen limit? Marmint minimum ezer dollart kell raterhelni a kartyara?

Annyit terhelsz ra amennyit akarsz, de ahhoz hogy a nulla % kamatot elvezd, ahhoz igen, valszeg kell vmi minimum osszeg. Ha egy tomes 300 es a kartyara terheled a koltseget, valszeg nem kapsz 6 honapi 0% kamatmentes fizetesi reszletet a 300 dollarra ;)

En minden fogaszati izet a kartyara terheltem egy osszegben (3500), de a kezelest kb. 1 ev leforgasa alatt csinaltattam meg idohiany miatt es kozben kenyelmesen fizettem vissza a reszleteket.

2017. dec. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!