Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ki fogunk költözni az USA-ba!...

Ki fogunk költözni az USA-ba! Ti melyik részét, várost, környékét javasoljatok ahol meg lehet élni normál átlagos munkából?

Figyelt kérdés
2018. jan. 21. 16:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Ha igy indultok neki, biztosan nem fogtok kikoltozni.
2018. jan. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Remek. Van zöldkártyátok ? Esetleg egyikőtök USA állampolgár ?
2018. jan. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mi neked normal atlagos munka? Nagyon szeles fogalom.
2018. jan. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 D. Brasco ***** válasza:
83%

Aha....szoval ez eldöntött tény hogy ki fogtok költözni....de azert feljösz a gyakorira erdeklődni hogy egyaltalan hova lenne erdemes menni stb.......egy újabb teljesen felesleges kerdes!Nem fogtok ti menni sehova.....

Pusztan kivancsisagbol egyaltalan hallottad mar azt a szót hogy zöld kártya?

2018. jan. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Tegyük fel, hogy neadjisten még is csak nyert zöld kártya lottón a kedves kérdező (de még tavaly, mert a 2017 őszit még nem sorsolták), s most, ahogy elkezdte tervezni a kimenetelt (mert ugye lottón nyerés után asszem legkésőbb 2 éven belül kell kimenned), döbbenten rájött, hogy nincs is még város preferenciája.


Ezt át tudnám érezni, lévén, hogy én is sokat agyaltam ezen, a nagy ország, megannyi állam, megszámlálhatatlan város, hová kéne?

Amúgy borzalmasan a preferenciádtól függ. Alapjáraton egy keleti part a legtöbb embernek bejön, ott is leginkább egy Boston, Philadelphia, esetleg Richmond, egész Norfolkig bezárólag süti választás (körülbelül ebben a sorrendben kerülnek kevesebbe is; Boston legdrágább, Norfolk tán legolcsóbb).


Ha nyugati partra mennél... nos, akkor rossz hír, mert drága, s túlzsúfult, mert mindenki a nyugati partra akar menni. DE ha még is, akkor inkább Seattle, mivel az Kanadához van közel, nem Mexico, s épeszű kanadai nem fog átjönni melózni Vancouverből :D Esetleg Portland?


Közép az neccesebb... van ugye egy Denver, esetleg Salt Lake (bár ott lövésem sincs mizu van most), s nincs más nagyon... Wyoming egy nagy farm, Montana detto, Idaho mint Alberta, csak városok nélkül.


Annál beljebb lévő államok még nagyobb kérdőjel, bár a legtöbb délit, és Oklahoma-Arkansas-Tenness államokat kerülném. Leginkább mert vagy alapból cinkes a munkaerőpiac, vagy csak mert hót unalmas :D Jó, nem úgy unalmas, hogy unalmas (de), de inkább az, hogy ezekben az államokban kevés a nagy város, s ha még van is egy 200-400ezres város, nincs olyan külváros rendszere, mint mondjuk a keleti partiaknak.


Chicago, Cleveland meg bár jó is lehetne, demográfiailag kicsit instabil egész nagy részeken.

De akkor Cincinnati vagy Columbus (az úgy is 'közel' van egymáshoz).


Ennyi

2018. jan. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
Ha van munkaszerzödésed, márpedig Kell lennie, ha költözöl, akkor ezeket kérdezd meg a munkaadódtól. Nyilván el mondja majd, melyik városban lesz a munkahelyed, mennyi lesz a fizetés, stb.
2018. jan. 22. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Seattle, Portland és környékük tényleg minden szempontból élhető vidék, munka, turizmus, éghajlat, viszont a keleti parthoz képest kisebb a "nyüzsgés". Az árszinvonalról azért érdemes részletesebben tájékozódni (nem a gyékán), mert a kanadai oldalon Vancouverben iszonyatosan elszaladtak pld az ingatlanárak a sok pénzes migráns miatt.
2018. jan. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Kedves Kérdező!


16 éve jöttem ki,és 8 évig illegálisan,beutaztam 30 államot az USA-ban.Van rálátásom az itteni helyzetre.


Ha illegálisan akartok kezdeni,nagy kaland lesz,de nem megoldhatatlan.Ez esetben,csak New York cityt ajánlom,és

írj magánban,mert temérdek életbevágó információm van,ami nem publikus.


USA államai közül,az exrabszolgatartók,még nem heverték ki az átállást,sem a gazdaságuk,sem a társadalmuk.Nyaralni OK,de nem ott élni.


Én Virginiában kezdtem,s végigjártam a keleti partot,majd a középső államokat,végül Kaliforniában nősültem ,telepedtem meg.Itt,a déli részen,az illegális mexikóiak irgalmatlanul letörik a munkabéreket,és feltornászták a lakbéreket.(Sokszor 3-4 meki család él egy 3 szobás lakásban.)

Könnyű,és egyszerű ezermester vállalkozói engedélyt kérni a polgármesteri hivatalokban,és megfelelő ismeretség révén munkát találni.

Az ismeretség elérése legegyszerűbb,valamilyen vallásközösségen keresztül.(Ha nem hisztek Istenben,azt nem kell senki orrára kötni.A közösségek tagjai közt is sokan vannak,akik nem hisznek,és csak a közösségért járnak közéjük.)Nem feltétlenül legjobb közösségek a magyarok.


Írj,ha kérdéseid vannak!


Arra fel kell készülni,hogy nem lehet semmilyen munka büdös.Mindent el kell vállalni,amire képesek vagytok,és elérhető.Utána,-ha már megalapoztátok az egzisztenciátokat- lehet igényesen keresgélni.


Legálisan is,jobb kezdeni a keleti parton,s ott is a nagy városokban,ahol sok munkahely,és kiadó lakás van.

2018. jan. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
Én Clevelandet javasolnám. Nagyjából 300.000 magyar él ott. A világon a harmadik legnagyobb magyarlakta város (1.Budapest,2.Bukarest után). Jók a magyar közösségek.
2018. jan. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 gigavolt válasza:
69%
A Bukarest nyilván elírás.
2018. jan. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!