Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mihez kezdenél ha nyernél a...

Mihez kezdenél ha nyernél a zöld kártya lottón?

Figyelt kérdés

Melyik államba mennél ?

Megpróbálnál a szakmádban elhelyezkedni ?

Örökre kint maradnál vagy csak időszakosan ?

Nyelv vizsga és egyéb úton megszerzett nyelvtudás hiányában is belevágnál ?

Eladnád a meglévő ingatlanod és az ingóságaidat is hogy meglegyen a szükséges összes a kiköltözéshez ? Ha nem találsz szponzort.



2018. febr. 7. 13:52
1 2
 1/14 anonim válasza:
21%
Sehova nem mennék, maradnék otthon.
2018. febr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 D. Brasco ***** válasza:
88%

Önmagában az higy nyertél a zöldkáryta lottón még nem jelent semmit!Abból nem következik hogy te azonnal indulhatsz amerikába!

A lottóval után jönnek majd a tesztek,a megfelelő mennyiségű lovetta felvillantása stb stb

2018. febr. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ezt tudom én is.

Akkor módosítom a kérdést hogy értsetőbb legyen...Mihez kezdenél ha nyernél a zöld kártya lottón és megfelelsz a kiutazáshoz szükséges összes feltételnek ?

2018. febr. 7. 21:18
 4/14 A kérdező kommentje:
érthetőbb*
2018. febr. 7. 21:18
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném hogy nyernék mert a tavalyi zöldkártyás merénylő miatt Trump meg akarja szüntetni a zöldkártya lottót.

De tegyük fel hogy a tavalyit megnyertem volna és utazhatnék.

Csak a szakmámban dolgoznék.

Nem örökre maradnék de ritkán több évente járnék haza. Az is lehet hogy egyszer megunnám és visszatelepülnék Magyarországra. A magyar TB-t azért fizetném és a bejelentett címemet is megtartanám egyelőre.

Beszélem a nyelvet (szoktam is oda járni turistaként) ezért ez nem gond. Nyelvtudás nélkül nem biztos hogy azonnal elindulnék de akkor a zöldkártya jelentkezést se adnám be amíg nem tudom a nyelvet a megfelelő szinten.

Amerikai ismerősök vannak úgyhogy papíron lenne szponzor (a valóságban soha nem kérnék tőlük pénzt). Tőkém van elég a kezdethez. Ha se szponzor se tőke akkor eladnám amit tudok.

2018. febr. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Elkezdenék csomagolni.
2018. febr. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Először is nagyon örülnék. Floridába mennék, elsősorban az éghajlata miatt. Nem feltétlen zavarna, ha nem a szakmámban dolgoznék, képezném magam, hogy jó munkahelyem legyen. Örökre maradnék. A nyelv vizsga nem izgat, van egy alap nyelvtudásom, amivel simán belevágnék. Eladnék mindent és a soha viszont nem látásra. Később, ha lenne rá lehetőség a szeretteimet is segíteném, hogy kiköltözzenek, ha ők is szeretnék.
2018. febr. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

# 7 Hasonlóképp gondolkodom én is.

Floridában kezdenék utánna megpróbálnék California felé költözni.

2018. márc. 2. 08:22
 9/14 anonim ***** válasza:
65%

Ha tehetitek azért legalább turistáskodni menjetek ki 3 hétre. Látni fogjátok hogy hosszú távon is tetszene vagy nem. Ami a filmekből vagy tv műsorokból látható és ami a mindennapos USA-beli valóság az két különböző dolog.

Összehasonlításképp. Az USA legdélebbi országrészeiben se mindig jó az idő (volt hogy fáztam). Magyarországon is volt most év elején pár hét amikor késő tavaszi idő volt. Ezen kívül helytől is függő de a megélhetés nem a legegyszerűbb. Az USA-ban egy minimális életszínvonalhoz megkeresett pénzből alig kell adózni de ha már kicsit többet akarsz akkor ott is sokat elvisz az adó. Magyarországon van KATA adózás ami azt jelenti hogy egy nagyon jó bevétel esetén is csak 50 ezret kell havonta befizetni. Egészségbiztosítás mellett is hatalmas költségek lesznek a kisebb betegségekből. Viszonyításképpen fogorvos nam ritkán 10x szorzó (pl korona vagy fogpótlás). A nyugdíjrendszer se olyan mint a magyar. Félre kell tenni nem keveset. Egy olyat ismerek aki nyert zöldkártyán (több olyat akik rendszeresen próbálkoztak). Aki nyert a családdal költözött. Néhány év múlva visszatértek és Magyarországon vettek telket és házat. Azóta se mentek vissza. Az volt a szerencséjük hogy nem voltak betegek mert egy komolyabb betegség elvitte volna a megtakarításukat. Ezzel nem akarok maradásra bírni senkit csak azért a fityesz maffia ellenére sem olyan rossz a helyzet Magyarországon. Pl az IT-s fizetések kezdenek durván emelkedni (régebben még csak nem túl igaz hírek voltak erről de most már tényleg emelkednek). Egyre töb IT-s dolgozik külföldi cégeknek Magyarországról távmunkában 1 millió körüli vagy magasab fizetésért. A magyar IT cégek is egyre inkább rákényszerülnek hogy egyre magasabb pénzeket fizessenek mert pl programozót már nem fognak kapni 200-300 ezres nettóért (már most se nagyon). Más területeken dolgozók számára is szakszervezetek alakultak. Egyre több a sztrájk és rendszeresek a harcok a fizetésemelésekért. Egy csendes forradalom zajlik most Magyaroszágon. Az emberek lassan de elérik hogy ne Európa kínája legyünk és ez már nem a politikán múlik hanem az embereken akik tesznek érte.

2018. márc. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Sajnos nem mindenkinek van annyi tudása hogy programozó legyen.Akik jól képzettek azoknak általában ha akarják sikerülni szokott az amerikai munkavállalás.

Németországban dolgozom már pár éve így minden évben jeletkezem.Sőt a rokonokat is rábeszéltem... hátha alapon.Nem kerül pénzbe :D

2018. márc. 2. 11:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!