Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mihez kezdenél ha nyernél a...

Mihez kezdenél ha nyernél a zöld kártya lottón?

Figyelt kérdés

Melyik államba mennél ?

Megpróbálnál a szakmádban elhelyezkedni ?

Örökre kint maradnál vagy csak időszakosan ?

Nyelv vizsga és egyéb úton megszerzett nyelvtudás hiányában is belevágnál ?

Eladnád a meglévő ingatlanod és az ingóságaidat is hogy meglegyen a szükséges összes a kiköltözéshez ? Ha nem találsz szponzort.



2018. febr. 7. 13:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Németországban a legjobb helyen vagy. A fizetés ugyanaz. Az USA-ban a szociális háló sokkal fejletlenebb és több dolog van ami rossz irányba halad. A "régen jobb volt" tényleg igaz az USA-ra.

A déli államok éghajlata ami miatt érdemes és sokan szeretnek is ott élni. Ebből a szempontból csak saját tapasztalatokat tudok. Nyáron fullasztó és fülledt - kibírhatatlan. Télen enyhébb mint Magyarország de ott is meg lehet fázni és még a nagy hőingadozások is megviselnek pl ha reggel 0-5 fok van és délutnra 20-24. Kb mint Írország ahol legalább a nyár is nagyon enyhe és nincsenek olyan hirtelen és jelentős hőingadozások. Már Magyarországon is ilyen éghajlat lesz lassan pedig nem vesznek körül olyan víztömegek. Enyhébbek a telek is. Ha egy hétig -10 -15 fok van akkor már mindenki retteg. Közvetlen 2000 előtt ez teljesen általános volt és egész télen megmaradt a hó.

Otthon nem csak az IT területen javul a helyzet hanem a többin is látható (csak az IT-nél azért szembetűnőbb és gyorsabb mert a képzett és tapasztalt munkaerő tud távmunkában is dolgozni). Ezt a fejlődést a kormány szereti is úgy feltüntetni mintha az ő érdemük lenne. Pedig csak kezd felzárkózni fejben is a magyarság a nyugathoz. A társadalomnak van egy önformáló ereje.

2018. márc. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
.
2018. okt. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Magyarországon a kialakult neo-feudális rendszer miatt nincs az embernek maradása. Az nem állapot, hogy a földesurak bármit elvehetnek a hűbéreseiktől következmény nélkül. Ráadásul ott vannak a kórházak. Ebből nem kérünk.


2. Az USA iszonyú szívás kivéve ha véletlenül sok pénzed van. Az "amerikai álom" rég halott, kitörni már szinte lehetetlen. Olyan problémákkal nézel szembe, ami itt elképzehetetlen -- például bölcsőde szinte nincs, a babysitter iszonyú drága.


Számomra elképzelhetetlen, hogy miért akarna bárki is az USÁ-ba költözni ha egyszer bárhova költözhet az EU-be, Németország, Dánia, Írország...

2018. okt. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
90%

Jobb ha Nemetorszagban maradsz, foleg ha jo munkad van es berendezkedtel. USA-ban nem keresnel tobbet de az elet nagyon draga.

Magyarorszagon egy ismerosom 2001es evjaratu kisautot hozott Nemetorszagbol 1000 euroert.

USAban ennyi penzert alig kapsz olyat aminek egyaltalan a papirjai rendben vannak es muszakilag is jo.

Alberlet nagyon draga Egeszsegugy brutalisan draga. tobb ezer dollar ha korhazba kerulsz. Amerikaiak rohognek Nemetorszagon hogy milyen olcson ellatjak oket biztositas nelkul ha valami tortenik veluk nyaralas soran.

En kint vagyok mert felesegem amerikai de ha Nemetorszagban dolgoztam volna megismerkedesunk idejen akkor jott volna velem. Mivel Magyarorszagon eltem es dolgoztam, penzt meg alig kerestem igy joban jarunk hogy kint lakunk mert van fix munkank, szerenyen elunk de legalabb mindent ki tudunk fizetni es talan egy keves marad is ho vegere.


Fogalmam sincs hogy hogy tud valaki ismerettseg nelkul egy zoldkartyaval ide kikoltozni mert alberletet nem adnak amig nincs munkad de dolgozni meg nem tudsz ha nincs hol laknod. Kell credit a lakasberleshez de ha kulfoldi vagy es most jottel akkor nincs credited.

Autot is kell venni, arra biztositas mert addig nem vezetheted es kocsi meg kell a munkabajarashoz.

Hatalmas befektetes az egesz. Nekem meg most sincs normalis autom... Normalis, fiatal autora nagyon draga a biztositas. Annyi 1 honapra mint Magyarorszagon egesz evre.

2018. okt. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!