Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Lehetséges-e Mexikóba utazni...

Lehetséges-e Mexikóba utazni az USA felől keresztül közúton?

Figyelt kérdés
Az minden oldalon olyat olvastam, hogy belépési feltétel az oda-vissza repülőjegy

2018. okt. 29. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Benned komolyan felmerült, hogy nincsen közúti forgalom Mexikó és az USA között? Hogy onnan csak repülővel lehet bejutni? :D Szövegértés első osztály, a repjegy nyilvanvaloan a legiuton erkezokre vonatkozik. Nem pedig a szarazfoldon belepokre.
2018. okt. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ha mondod a határőrnek hogy no tikett, meg fogja érteni.
2018. okt. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%
Lehetséges, de golyóálló mellény legyen rajtad
2018. okt. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet. Mármint gondolom elméaz az USAba repcsivel, s onnan kocsival Mexikóba. De gondolom visszamész az USAba éa onnan haza nem. Akkor azzal a jeggyel bizonyítod, hogy haza fogsz jönni! Bár en nem mennék át az USA-Mexikó határon közúton az tuti!
2018. okt. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez nem belépési feltétel. Sok marhaságot írnak. Ami valóban feltétel az az, hogy legyen bizonyítékod arra, hogy szándékodban áll elhagyni az USA-Mexikó-Kanada-Karib tengeri szigetek térségét -- ezek azok az országok, ahova ha kilépsz az USÁ-ból majd később vissza, akkor a tartózkodásod ideje nem nullázódik.


Hogy kérdésedre is válaszoljak: a San Diego Trolley végállomásától konkrétan át lehet sétálni Tijuaná-ba, természetesen határállomás van, de akkor is, ez egy teljesen vállalható séta. Az El Paso-Juárez táv túl hosszú gyalogláshoz ráadásul Juárez nagyon cinkes hely.

2018. okt. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Természetesen át lehet menni közúton az Usából Mexikóba. Azt biztosan megkérdezik, mit csinálsz majd ott, mennyi ideig maradsz, stb. Arra vigyázz, hogy neked kell külön szólni a határon, h külföldi vagy, neked kell önállóan bemenni a Migración-hoz, mert sok autót meg sem állítanak, viszont, ha nem szólsz és nem kapsz pecsétet az útleveledbe, illetve nem töltöd ki a belépési nyomtatványt és úgy lépsz be Mexikóba és netalántán egy rendőr megállít, abból komoly bajod lehet.


Amúgy El Paso és Ciudad Juárez között is át lehet sétálni, pár száz méter a hídon keresztül (egyszer már megcsináltam), de az igaz, hogy Ciudad Juárez nem egy életbiztosítás, ha nem ismered hová lehet/nem lehet menni. Amúgy Tijuana valóban vállalható, de én inkább lemennék Ensenadáig (kb másfél-két óra Tijuánától), nagyon helyes kis tengerparti város és onnan kb 20 percre van Valle de Guadalupe, ami az egyik leghíresebb mexikói borvidék, nem mellesleg nagyon szép is.

De ha Ciudad Juáreznél lépsz át, akkor inkább menj el Chihuahua városáig, nem a legnagyobb szám, de ezerszer biztonságosabb, mint Juárez.

2018. okt. 31. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!