Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Baj ha lejár az esta engedélye...

Baj ha lejár az esta engedélyem a repjegy vásárlás és az utazás időpontja között?

Figyelt kérdés

Novemberben jár le az esta engedélyem, decemberben szeretnék újra menni az USA-ba. A repülőjegyet meg szeretném venni előre, akar már mostanában. Ha jól tudom a repülőjegy vásárláskor kell az érvényes esta is. A mostani estat bemutathatom hozzá, vagy most kell igényelni újat hogy érvényes legyen további 2 évig?

(Lehet hogy hülye kérdés, de remelem érthető.)


2019. jan. 24. 10:51
 1/7 D. Brasco ***** válasza:
Repjegy vasarlashoz nem kell esta viszont az orszagba valo belepeshez igen!És érvényes,nem.pedig valami lejárt!
2019. jan. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy érvényes kell. Az előző repjegyem utazási iroda intézte, és kérték hogy legyen meg az estam mire lefoglalják a jegyet. Most saját magamnak intézem a repjegyet, és a kérdésem inkább az, hogy tényleg meg kell hogy legyen az esta a repjegy vételkor vagy nem? És ha igen, akkor nem baj-e az, hogy idő előtt lejár a mostani és újat kérek az indulás előtt.
2019. jan. 24. 12:11
 3/7 anonim ***** válasza:

Gondolom, neten veszed meg a jegyedet. Nem kell bemutatni hozzá semmit.

De majd kell új ESTA, ha ez lejár az utazásig.

2019. jan. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A repjegyhez nem kell az esta. De amikor utazol, akkor érvényesnek kell lennie. Szóval indulás előtt igényelhetsz másikat már a repjegy birtokában.
2019. jan. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

repjegy vasarlashoz nem kell ervenyes ESTA

beutazashoz igen

rajtad all mikor kered az uj ESTA, a lenyeg hogy utazas megkezdese elott tedd :)

igazabol ahogy a mostani ESTA lejar masnap mar kerheted az ujat

2019. jan. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.
2019. jan. 24. 20:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Még csak annyi, hogy nem kell kötelező, tehát nem kell érvényes Esta a repjegy vásárláskor, de azért nem árt, ha előbb van érvényes ESTA-d és csak utána veszed meg a jegyet, ugyanis ha BÁRMILYEN ok miatt mégsem kapod meg az ESTA-t, akkor buktad a repjegyet. Ráadásul úgy tudom, turistaként oda-vissza repjeggyel kell rendelkezned beutazáskor - tehát dupla bukta.
2019. jan. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!