Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kamionozás Amerikában vagy...

Kamionozás Amerikában vagy Kanadában, Európaiként?

Figyelt kérdés

Az itthoni dokumentumok, papírok megvannak, de mint tudjuk ugye kint totál más..Na most aki esetleg ebben a cipőben bennevan vagy az ismerőse vagy bárki aki hasznos tippet tudna adni, ne tartsa vissza! Vannak olyan cégek akik esetleg ebben tudnának segíteni? Tudom mivel jár az ottani munkavállalás meg plusszba a jogsi meg minden, de nem tudhatom hogy esetleg valamelyik cég beleugrana egy ilyenbe? Vagy valaki segít...:)

Köszi a válaszokat előre is!



2019. ápr. 28. 22:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tök mindegy van-e europai jogsid vagy nem. Teljesen újra kell csinálnod mindent, ha kamionozni szeretnél. Lehetőség van nagyon sok, mivel hiány van sofőrökből. De az európai jogsid semmit nem ha dolgozni akarsz a szakmában
2019. ápr. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Segítség is van, sok cég segít megszerezni a jogsit,oktatasodat fizeti, cserébe 1-2 évet náluk kell dolgoznod. De mindezt csak akkor ha itt vagy, legálisan.
2019. ápr. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ugy van, ha legalisan vagy. Kanadat nem ismerem, de USAban meg megfelelo amerikai jogosivany fog kelleni, es termeszetesen, legalis tartozkodas.
2019. ápr. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 D. Brasco ***** válasza:
Amit te akarsz ahhoz indulásnak eleve kell egy kisebb vagyon!Mert meg kell oldjad valahogy hogy legalisan legyel kint,utana meg jogsit meg kell csinalnod ott!Egyik sem lesz az a kifejezett filléres tétel......
2019. ápr. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A kamionos jogositvany tobb ezer dollarba kerul, legalabbis Californiaban, ahol az egyik haverom megcsinalta.

Mint zoldkartyas jelentkezett egy fuvarozo ceghez, akik felvettek es vallaltak hogy kifizetik neki a kamionos sulit, cserebe alairt 2 vagy 3 eves szerzodest. Miutan a szerzodese lejart, vett maganak egy teherautot es mar maszekban nyomja. De o mar itt elt, volt zoldkartyaja es volt MINIMUM 2 eves vezetesi gyakorlata nulla hibaponttal.


A munkavallaloi vizum intezese nagyon sok penzbe es idobe telik, amit a fuvarozo cegek nem fognak vallani azert, hogy egy europait szponzoraljanak munkavizumra. Inkabb elcsalnak mas allambol soforoket dupla fizetesert, ami meg igy is jobban megeri nekik, mint europabol hozni egy zoldfulut, akinek utana meg a tanulmanyait is allniuk kell :(

2019. ápr. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha itt vagy legálisan, sok a lehetőséged, rengetg cég keres sofőrt. Sok cég fizeti a képzésedet is, cserébe 1-2 év elkötelezettséget kér csak. Nagyon megéri most ebben gondolkodni, még jó 10 évig biztos megélhetést jelent. De csak ha legálisan vagy itt.
2019. ápr. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Érdemesebb olcsóbb államokban gondolkodni, hiszen ha OTR-ben dolgozol, azaz 2-3 hetet úton vagy, nem mindegy mennyi lakbért fizetsz. Én Roswell, GA-ban lakom, de egy Little Rock, AR, cégnél dolgozom.
2019. ápr. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha Kanada érdekel, akkor itt vannak cégek, akik szponzorálnak és megcsinálhatod náluk a jogsit ingyen, és a tréning alatt is kapsz fizetést. Kell legalább 3 év nemzetközi tapasztalat, középfokú szintű angol, és van még jópár feltétel. Ha komolyan érdekel a dolog, akkor privátban megírom a céget, vagy a magyar pasit, aki tud segíteni (ingyen). Nem olyan egyszerű kijutni, de jópár magyart ismerek, akinek sikerült. Angolból nyelvvizsga is kell!!!
2019. ápr. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy a jogsik teljesen más rendszeren alapulnak, írtam is pár nagyobb cégeknek hogy én ez vagyok és ezt stbstb, de ahogy ti is mondtátok ők is ezt mondták el hogy nekem legálisan kell ott lennem és akkor tudnak alkalmazni. Na de én jelenleg csak illegálisként tudnék kimenni, de nekem nem az kell hanem normális módon legyek kint és úgy. Sok probléma egyszerre. Az meg most hogy x évet aláírok, hát ez benne van, itthon is ezt csinálják. De először olyan cégeket kell találnom akik segítenek.
2019. máj. 1. 13:56
 10/11 anonim ***** válasza:
illegálisan nem fogsz céget találni. ugyanis kamionosként elég sokszor kerülsz ellenőrzés alá, ezért illegálisként ebben a szakmában esélytelen vagy
2019. máj. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!