Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ryanairnél autóbérlés? Valaki...

Ryanairnél autóbérlés? Valaki bérelt már tőlük autót?

Figyelt kérdés

Bergamo repülőtéren szeretnénk átvenni az autót. Külföldön béreltünk már személyesen autót, de interneten még soha. Én azt látom,hogy nagyon sok összeget akarnak zároltatni a bérlők hitel ill. bankkártyáján. Amikor személyesen szoktunk bérelni autót nyaraláskor, soha nem zároltak pénzt a kártyán, és a PIN kódot meg semmi ilyesmit nem kértek el, holott a Ryanair írja is a kölcsönzés feltételei közt,hogy elkérhetik a PIN kódot. Szerintem ez nem fair,mivel egész nyugodtan levehetnek önkényesen bármennyi összeget a számlámról. A PIN kód személyes, és nem hiszem,hogy van joguk elkérni ezt bárkitől is. Személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi elsősorban.

Előre is köszönöm!



2019. aug. 9. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
PIN kódot senki nem kérheti el, és senkinek nem adható ki. Törvényellenes PIN kódot kérni. Valamit félreolvastál szerintem.
2019. aug. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A letéti díj zárolásához/levonásához az irodában be kell mutatni egy, az első számú vezető nevére szóló érvényes hitelkártyát. A hitelkártyá(k)nak dombornyomásosnak kell lenniük, és PIN-kód megadására lehet szükség.


Ezt a Ryanair hivatalos oldaláról másoltam ki.

2019. aug. 9. 21:10
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

De azt hol olvastad, hogy elkérik a PIN kódot? Itt az van, hogy lehet, hogy meg Kell adni. Vagyis odanyomják eléd a kártyaolvasót és bepötyögöd a kódot.

Értö olvasást még gyakorolni kell.

2019. aug. 10. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem tudom,hogy neked hogy van beállítva a kártyád, de 5 ezer ft felett mindenképp kell PIN-kód. Ezt ki se kellene emelni....

Mi olyat lehet fizetni egy autókölcsönzőnél ami 5 ezer ft alatt van?!

Szerintem meg te láss egy kicsit a dolgok mögé :D

2019. aug. 12. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!