Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nem eurót használó európai...

Nem eurót használó európai országban, nyaraláskor mivel érdemes fizetni külföldön?

Figyelt kérdés
Pont ma jött ki az Indexen egy cikk erről, de már én is gondolkoztam rajta korábban. Van euróm készpénzben, illetve forint alapú számlához tartozó bankkártyám. A bankkártyát éri meg jobban használni, vagy helyi pénzt érdemes váltani az út elején? Az előbbinél ugye a váltási árfolyam nem feltétlenül lesz a legjobb, a helyi, piaci árfolyamoknak megfelelő; az utóbbi viszont azért kényelmetlen, mert fix keretből kell gazdálkodni, és ha marad esetleg a végén valamennyi valuta, azt még vissza is kell váltani. Esetleg a kettő kombinációja: a nagyobb és/vagy előre tervezett kiadásokra megfelelő mennyiségű készpénzt váltani; az egyéb, kisebb, illetve mindennapi dolgokra meg ott a bankkártya?
2019. aug. 22. 10:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Remélem alaposan olvastad el a cikket. Ott ugye a viszonyítasi alap a cikkíró bankjának az árfolyama, az MNB-s középárfolyam és az általa alapos kutatómunkával megtalalt legolcsóbb pénzvàltó által használt eladasi árfolyam.


Én például nagyobb összeg esetén sem mindig tudok a város túlsó végébe eljutni egy jó váltási árfolyam miatt. Ráadásul van a plasztiknak egy olyan tulajdonsága is, hogy rohadtul kényelmes. És a kényelemnek ára van.

2019. aug. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
A bank még mindig jobb árfolyamon vált, mint egy kezelési költséges pénzváltó, ha nagy összegről van szó. Kicsinél meg mindegy, mindkettőn lesz némi felár, kb ugyan annyi.
2019. aug. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A cikk cime szerintem felrevezeto. A 12 ezer nem csak a valtasi koltsegekbol jott ossze, hanem, hogy elmozdult az arfolyam mire a szallas arat lekonyveltek (ezt le is irta). Lehet enelkul csak 5-6 ezer (?).

Revolut jo lehet, vagy ha olyan hitelkartyad van ami 1-2% visszateritest ad akkor azt az 5-6 ezret is megsporolod.

En nem keszpenzeznek semmikepp se.

2019. aug. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is a Revolut vált be a legjobban, a legkényelmesebb számomra.
2019. aug. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 hollófernyiges ***** válasza:
Cikkírónak mázlija volt, hogy mindenütt tudott kártyával fizetni, ahol mi voltunk Horvátországban, csak az éttermek kb. harmadában volt ilyen lehetőség és Ausztriában is előfordul, hogy csak készpénzes fizetés van, vagy valamilyen kártyát nem engednek.
2019. aug. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Revolut, TransferWise, Curve stb.

A cikkíró egy tudatlan....

2019. aug. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mennyivel egyszerűbb lett volna, ha leírod az országot.
2019. aug. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Láttam a cikket, épp Dániába megyek ahol DKK van, Master Cardom van OTP-nél.

Most én is elbizonytalanodtam. Nem akartam valutát váltani de most nem tudom mi legyen..

2019. aug. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!