Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha lemondom az utazást követel...

Ha lemondom az utazást követelheti rajtam a szálláshely a teljes összeget?

Figyelt kérdés
Nem készült szerződés, utaltam előleget /foglalót, de nem tudunk menni. Szerettem volna visszakerni a foglalót erre a válasz, felszamítjak a teljes összeget..

2019. aug. 26. 22:27
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nem oldalról foglaltam.
2019. aug. 27. 08:26
 12/17 anonim ***** válasza:

Ha az emailben és az oldalon sincsen ahol be x-ted, hogy elfogadod a feltételeket, és abban a teljes összeg van akkor nem tudják a teljes összeget behajtani.

DE elöleget pont ilyen esetekre kell fizetni, azt hüle lenne bárki is vissza adni, ök pont azért szedik az elöleget, hogy a szoba nem használata esetén a minimális költségeik fedezve legyenek.


Egy szállást lefoglalni és utánna nem elmenni pont olyan lopás mintha bemész egy boltba és ellopsz valamit.

Ezért is szokott a feltételekben benne lenni, hogy az elöleg max x idön belül jár vissza. Ez általában 1-2 hónap.

2019. aug. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Nyilván igazán hogy nincs szerződés mert nem honlapon keresztül foglaltam direkt kerest meg a szallasadot így tudtam alkudni.
2019. aug. 27. 12:03
 14/17 anonim ***** válasza:
Az előleget semmiképpen nem adják vissza. Két héttel az indulás előtt meg van, ahol az összeket is kérik. De ha leszedni nem tudják, akkor nem fognak nagyon huzavonázni rajta. De attól még simán behajthatnák.
2019. aug. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Az előleget buktam persze.
2019. aug. 27. 12:30
 16/17 A kérdező kommentje:
Nincs szerződés csak egy western union utalás akkor mi alapján hajtják be? Zsebrerakta papírt nem küldött e-mailen, semmi hivatalos form a foglalasrol
2019. aug. 27. 12:31
 17/17 anonim ***** válasza:

Szálláshellyel nem szokás szerződést kötni. A szállásnak van egy üzletszabályzata, az érvényes. Abban benne van, milyen feltételekkel foglalhatsz szobát. Ha sokkal korábban foglalod, általában egy adott időpontig ingyen lemondható, utána fizetni kell, néha a teljes összeget.

A foglalás definíciója az, hogy meghiúsulás esetén nem jár vissza. Sehol és semmiféle témában.

Ha a behajtást csak jogi úton lehet elérni (nincs más lehetősége a szállásnak), azt általában ejtik, mert drágább, mint a behajtandó összeg. Fenyegetőznek és az ijedősebbek fizetnek.

Alapvetően a foglalás előtt pontosan meg kellett volna tudni a feltételeket.

2019. aug. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!