Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olcsó és egyben jó szálláshely...

Olcsó és egyben jó szálláshely/utazás Moszkvába?

Figyelt kérdés

Szeretnék a családommal a nyáron elmenni Moszkvába,viszont még nem találtam olyan utazási irodát vagy szálláshelyet,ahol olcsón,mégis jó körülmények között lehetne megszállni,vagy utazni.

Van esetleg olyan,aki nemrég járt Moszkvában és nem volt túl költséges az utazás?

Én úgy egy hétvégére gondoltam,3 vagy 4 fő részére.

Kérem,aki tud,segítsen. Előre is köszönöm!



2013. márc. 14. 19:58
 1/3 schocko ***** válasza:
Moszkva a legdrágább európai város...
2013. márc. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm,de erre már magamtól is rájöttem.

Nem azt kértem,hogy valaki segítsen 5 csillagos szállodát nézni,hanem valami olcsóbb utat vonattal,vagy kevésbé drága szálláshelyet 1 éjszakára.

2013. márc. 14. 21:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom aktuális-e még a kérdés, de ha igen:

Utazásról: Érdemes vonattal menni, több átszállással olcsóbban ki lehet jönni, mint a közvetlen vonattal. A közvetlen vonat oda-vissza 60.000Ft körül van, ha átszállással mész, ez letornázható 36-40ezer forintra. A módszer a következő: Elmentek belföldi vonattal Záhonyig, onnan kishatárforgalmi vonattal átmentek Csapra. Erre az útra (Budapest-Csap átszállással) oda-vissza 34,80 euróért lehet a MÁV-nál jegyet venni, plusz most lehet, hogy rájön ez a gyorsvonati pótjegy, illetve ha IC-vel mentek, az IC felár, de ezeket pontosan nem tudom. Csapról Kijevbe kell menni belföldi vonat 3-ad osztályú hálókocsijával, ez rosszul hangzik, de valójában teljesen kulturált, kényelmes, és biztonságos. Erre az útra irányonként 92 grivnyát, vagyis nagyjából 2500Ft-ot kell fizetni. Végül Kijevből lehet menni Moszkvába vonattal, ez egyébként azért is jó, mert így lesz egy-egy napotok megnézni Kijevet, úgy, hogy oda szállást sem kell fizetnetek, hiszen hálókocsis éjszakai vonatokkal utaztok. A Kijev-Moszkva vonatútra elég nagy szórásban vannak a jegyek a vonatok komfortfokozatától függően, de a legolcsóbb vonatokkal ha jól emlékszem úgy 350 grivnyáért lehet eljutni, ami kb. 10000Ft. Persze a fenti árak mind függnek az aktuális forintárfolyamtól. Szállás: Én most nyárra 9 euróért találtam egy éjszakára szállást egy hosztelben, de persze ez egy nagy szoba, ahol többen alszanak, ha ezt bevállaljátok, akkor lehet olcsón lakni. Remélem tudtam segíteni.

2013. máj. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!