Kezdőoldal » Utazás » Európa » Moldova vagy Koszovó a fejlett...

Moldova vagy Koszovó a fejlettebb?

Figyelt kérdés
2019. okt. 7. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Koszovó, egyértelműen.
2019. okt. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 D. Brasco ***** válasza:
Moldova az egyik legelmaradottabb orszag europaban.....ugyhogy nem kerdes hogy koszovo
2019. okt. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jártam az összes európai országban a Vatikántól Andorrán és San Marinon át Oroszországig, beleértve a Kaukázust, meg a szakadár köztársaságokat (Transznisztria, Dél-Oszétia, Abházia) és Moldovához hasonlíthatóan szegény hely nincs a kontinensen. Koszovó is relatíve lepattant (bár Prizren például kimondottan szép), viszont kiváló a kávéházi és éttermi kultúra, az emberek java beszél angolul, míg Moldovában még Kisinyov is jól láthatóan koldusszegény, a gagauz részről meg ne is beszéljünk.
2019. okt. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor jól gondoltam :D
2019. okt. 9. 23:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Off

Balkáni népzenét kedvelő vagyok.

Ahogy lett itthon netem, keresgélni kezdtem a nekem való zenét. Nagyon meglepődtem akkor a szegényes választékon.

Először nepáli népzenét találtam néhányat, amiből a választék hamarosan néhány százra emelkedett. Ennek elég idegen a hangzása, de azért lett kedvenc zeneszámom onnan is. Később kurd, iraki, meg jemeni népzenei számokat találtam, amik készítéséhez fejlett stúdiók kellenek. Ugyanonnan jönnek a háborús hírek is. Vagy inkább az én tudásom eléggé korlátozott.

Ma már vannak moldován és koszovói albán kedvenc zeneszámaim is. Sajnos az eltűnt, ahol az előadást megzavarja, hogy a fiatalok lövöldöznek ki az ablakon, ahol az utcán lent ott állnak az autók.

2019. okt. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

#3


Tudom, hogy nem lényeges, de a kaukázusi országok – igaz, technikailag a Európa és Ázsia határán vannak –, de földrajzilag Ázsiához tartoznak. :) Lehet írni, hogy ez mennyire nem lényeges. ;)

2020. ápr. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tisztában vagyok vele, azért említettem meg, hogy kiemeljem, hogy még a peremvidékek is jelentősen fejlettebbek.


Amúgy főleg Grúzia meg Örményország teljesen egyértelműen európai országok, sokkal inkább, mint az ázsiai orosz területek jelentős része, szóval nem véletlen, hogy sok a vita arról, hogy hova is tartoznak.

2020. ápr. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!