Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tisztább a Bodensee vize,...

Tisztább a Bodensee vize, mint a Balatoné?

Figyelt kérdés
2019. okt. 16. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Igen. A balcsi kb szennyvíz minőségű.
2019. okt. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Az egyáltalán nem igaz, hogy rossz lenne a Balaton vízminősége, nem tudom ezt miért állítod.
2019. okt. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%

Az a különbség a két tó között, hogy a Bodensee tiszta,

míg a Balatonra csak rámondják, hogy az.

(20 évig laktam a déli parton.)


Csak halkan megjegyzem, hogy a csapvízről is azt állítják, hogy iható...

...miközben naponta látja mindenki, hogy mi folyik ki rajta.

(Ezért is cipel haza mindenki ásványvizet.)

2019. okt. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 subrette ***** válasza:
A Bodeni-tó sokkal mélyebb (254 m) és nagyobb a vízcseréje (a Rajna folyik keresztül rajta) ezért jobb az öntisztulása.
2019. okt. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Pont mostanában volt hír, hogy a Balaton vize igencsak jó minőségű a legtöbb tisztának mondott európai tó vizének minőségét lepipálja. Balatonunk teljes vízkészlete 2,2 év alatt teljesen lecserélődik. Amióta újra ellátja a feladatát a Kis-Balaton azóta tényleg drasztikusan javult a helyzet. Kár, hogy nem lehet képet csatolni mert most is bámulatosan tiszta. Csendes időben 1-1,5 méter mélyre simán lelátni, még a legnagyobb nyári melegben is. Már már ivóvíz tisztaságú! Én legalábbis ha megszomjazok úszás közben simán iszok belőle és semmi bajom nem lesz, pedig igen csak érzékeny a szervezetem!
2019. okt. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5

Persze ha az ukrán ipari területeken lévő tavakat nézzük ahhoz képest biztos tiszta. De én búvárkodtam már a Bodersee-n és ott nem 5 centi a látótávolság mint a balatonon. Nem is úszott az arcomba fél percenként valami fekália.

2019. okt. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A Bodensee egy teljesen más jellegű tó. Víztömege 48 km3 míg a Balatoné 1,8 km3. A Balaton a hasonszőrű társaihoz képest tiszta vízű. Inkább rokona a Velencei tónak vagy épp a Fertő tónak. Sekély így könnyen keveredik fel a meder. Ha fekália van benne akkor az jelentős részben a nem őshonos hattyú végterméke. Pár éve óriási médiahiszti volt miszerint a vitorálsokról csak úgy a vízbe pumpálják a wc-k tartalmát. Akkor is bebizonyosodott, hogy ami a nagytöbbség fekáliának látott az bizony az árvaszúnyogok vedlésének maradéka. Ami első blikkre valóban úgy néz ki mintha...
2019. okt. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7

Úgy néz ki, a szaga is olyan. Nekem ennyi bőven elég.

2019. okt. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!