Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek Felső-Ausztria...

Szerintetek Felső-Ausztria vagy Stájerország a szebb tartomány?

Figyelt kérdés

Stájerországban talán több az alpesi táj, viszont Felső-Ausztriában van többek között Salzkammergut.

Összességében hol van szerintetek a több (érdekes és szép) látnivaló?


2019. okt. 24. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem Stájerország jobban tetszett, bár a cseh-osztrák határ a Sumava hegységgel azért szép vidék nagyon. Linz viszont annyira nem izgalmas és egyéb más városok sem fogtak meg ott (de azért helyesek).
2019. okt. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem mind a kettő nagyon tetszik de ha választani kell akkor Felső-Ausztria,de mind a kettőnek meg van a maga szépsége.
2019. okt. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nekem annyi a "bajom" Stájerországgal, hogy Graz ugyan gyönyörű, de azon kívül nem igazán vannak szép városok. A nagyobb városok közül Leoben, Bruck an der Mur, Kapfenberg elég ronda iparvárosok, Weizben, Feldbachban vagy éppen Deutschlandsbergben meg nincs túl sok minden.

Ezzel szemben szerintem Felső-Ausztriának vannak csinos kisvárosai (Steyr, Braunau, Bad Ischl, Gmunden, Vöcklabruck, Ried im Innkreis, stb.)

Linz tényleg nem nagy szám? Azt hallottam, sokat fejlődött az elmúlt évtizedben.

2019. okt. 25. 10:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát, én a hegyvidéket szeretem, de nem is mindig nézem túránál, hogy most akkor épp melyik tartományban vagyok. Pl. az említett két tartománynak közös a lwgmagasabb pontja, a Hoher Dachstein, eddig egyszer jártam ott, akkor északról, azaz Felső-Ausztria felől a Gossau tavaktól. Arrafelé vannak a gleccserek, viszont a hegy déli fala, amely Stajerországban van, szintén gyönyörű. De másik példa, hogy a Raxot például ketté szeli Alaó-Ausztria és Stájerország határa, de nem foglalkoztat, hogy épp melyik tartomanyban járok.


Összességében amúgy többet jártam Stájerországban, Felső-Ausztriában, denem tudom megmondani melyik szebb. Szerintem Karintia mindkettőt übereli a háromezres hegyeivel, és nyáron fürdésre alkalmasan meleg, gyönyörű fekvésű tavaival Tirolban, Voralbergben meg még nem jártam.

2019. nov. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Linz szürke és unalmas, fél nap is sok volt rá (csak meccsre mentem el oda, gondoltam akkor megnézem a várost is)
2021. júl. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!